Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Keletkezhetett kvantumugrással...

Keletkezhetett kvantumugrással az univerzum?

Figyelt kérdés

Egy zseniélis elméletem van az univerzum keletkezésével kapcsolatban, amit máig nem tudnak megmagyarázni. Közismert, hogy a világ keletlezéséről a leggyengébb lábakon álló ősrobbanás tele van ellentmondásokkal, hiányosságokkat, hibákkal. Az én elméletem viszont ezektől mentes


Képzeljük el a nagy semmit. Ezek után pedig a mai univerzumunkat. Mi van, ha egy kvantumugrás választja csupán el őket egymástól ? Ismert hogy a kvantumfizikában nem folytonos átmentek vannak, hanem ugrásszerűen következnek egymás után folyamatok, energiaállapotok. Egy elektron át tud ugrani úgy egy állapotot, hogy energiája nem is teszi lehetővé azt. Történik mindez kvantumogrással. Mi van ha az univerzum is egy kvantumugrással lépett túl a kezdeti semmiből a jelenlegi valamibe?


2019. jún. 7. 10:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
12%
Ez nagyobb hülyeség, mint az ősrobbanás. Az sem kicsi persze, de ez még azon is túltesz.
2020. jún. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
43%
Wadmalac, az ötleted alapvetően nem hülyeség. Amikor az univerzum a null-időben volt, mondhatni még a kvantumvilágban, akkor megtörténhetett egy ilyen (a legelső) szuperpozíciós helyzet, ami nevezetesen hatással volt mindenre, ami azután történt. Az volt a legelső dominó. Mondjuk hogy a sötét anyag - sötét energia szuperpozícióban lenne, azt nem hinném. Az én teóriám az, hogy azok a téridő vászonjának másik felén vannak, és amíg mi abba az irányba nyomjuk a vászont, addig azok ebbe. Legalábbis ez megmagyarázná a galaxiscsoportok közötti tér tágulását.
2020. júl. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Wadmalac ***** válasza:
31%

"Mondjuk hogy a sötét anyag - sötét energia szuperpozícióban lenne, azt nem hinném."

Sima teorizálás volt. Hinni én sem hiszek benne, mert bizonyíték nélkül minek. :)

2020. júl. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
89%

"Hinni én sem hiszek benne, mert bizonyíték nélkül minek."

Amire van bizonyíték, ahhoz már nem kell hit.

2020. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"kvantumugrással lépett túl a kezdeti semmiből a jelenlegi valamibe"

no comment XD

tudod mi az a logika / ok-okozat?

2020. aug. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:
66%

"Amire van bizonyíték, ahhoz már nem kell hit."

Sajna a bizonyítékot nem értőnek a bizonyított dolgot elfogadó ember is csak hívő.

2020. aug. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!