Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az 1999-es Napfogyatkozáson...

Az 1999-es Napfogyatkozáson mely bolygók látszódtak?

Figyelt kérdés
Amikor a Hold a Nap elé került.

2019. jún. 18. 14:42
 1/6 Mihago ***** válasza:
83%
Ugyanazok, amelyek az éjszakai égen. De nem arra figyeltünk. Sokkal izgalmasabb volt a Nap gyémántgyűrűje, és az a döbbenetes látvány, hogy egy darab éjszakában állunk, de körülöttünk pár kilométerre mindenhol hajnalpír van a horizonton, sőt, azon túl még napsütés is. Rendesen érzékelni lehetett, hogy egy árnyékkörben állunk. Paks közelében néztem, egy mezőn, ahol messzire el lehetett látni.
2019. jún. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 éves voltam, a Balatonról néztük, és bár örök élményem marad, mégis úgy érzem, hogy fiatal voltam hozzá. Nem tudtam annyira befogadni és kiélvezni, mint lehetett volna, csak úgy bámultam amíg tartott, azt kész. Nem figyeltem meg a környezetet, horizontot, meg a többit amitől akkora fless.
2019. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így nézett ki Budapestről az ég:

[link]

2019. jún. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rövidített linkként:

[link]

2019. jún. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Szaturnusz épp lemenőben volt, a többi nagybolygó és a Mars a látóhatár alatt. Egyedül a Vénusz és a Merkúr volt fent. (Carte Du Ceil)

A képen balra lent az a Vénusz. (1999-es napfogyatkozás fotó.)

[link]

( [link] )

2019. jún. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi ;)
2019. jún. 18. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!