Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik olyan technológia...

Létezik olyan technológia amivel rádióhullámokat, vagy mikrohullámot lehet fókuszálni a térben nagy pontossággal és sebességgel?

Figyelt kérdés

Az elektromágneses spektrum infra, látható, UV tartományát ugye nagyszerűen lehet manipulálni (ha kollimált lézernyalábról beszélünk), tükrökkel, kristályokkal, lencsékkel.


Ezáltal a térben lehet fókuszálni nm-es pontokba is.


Szerintetek létézik olyan elméleti/gyakorlati megoldás amivel egy mézert (mikrohullámú koherens forrás) vagy antennát lehet ilyen módon fókuszálni?



2019. júl. 18. 13:21
 1/9 A kérdező kommentje:

Itt pl a gyémánt mikrohullámú lézer:


[link]


Tényleg azt nem tudom elképzelni, hogy milyen anyagokkal lehetne úgy manipulálni a mikrohullámot, mint mondjuk egy infra lézert gyorsan mozgó tükrökkel, lencserendszerekkel pl.

2019. júl. 18. 13:27
 2/9 A kérdező kommentje:

Annyiban javítom magamat, hogy nem csak a koherens, kollimált lézernyalábot lehet jól fókuszálni... csak azzal lehet nagyon jó felbontást elérni.


Tegyük fel elég lenne egy 10x10x10 mikronos fókuszpont is, nem kell submicron.

2019. júl. 18. 13:58
 3/9 anonim válasza:
Létezik
2019. júl. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A mézerekre keress rá (maser).
2019. júl. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nyilván ezt a kérdésben is írtam.


Itt az érdekelne, hogy milyen anyagok vannak amivel befolyásolni lehet magát a hullámot és nem nyelődik el benne.


Eddig csak kevés olyan optikai elemet találtam, amivel úgy lehetne manipulálni a mikrohullámot / RF hullámot, mint a látható fényt pl.


Tehát egy bonyolult több lencsetagból álló üveg objektíven (gondolom) lazán átmegy a mikrohullám, vagy nem úgy hat rá mint az UV, VIS, IR fényre.

2019. júl. 18. 17:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A parabola-antenna például főkuszálja a mikrohullámot a fókuszpontban levő fejegységbe.


Fresnel-zónalemez antennával:

[link]

is lehet rádióhullámokat fókuszálni.


Luneburg-lencse:

[link]

3D-nyomtatással:

[link]


Radaron alkalmazva:

[link]

2019. júl. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Tükörre példa: passzív átjátszó:

[link]

2019. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ilyenekre gondoltam!

Zseniál infók.


Kíváncsi volnék valaki épített-e már femtosecundumos impulzus üzemű masert vagy rasert (RF). Mint 800 nm-en a Ti:Sa lézerek.

2019. júl. 18. 19:59
 9/9 A kérdező kommentje:

Most keresgéltem, és még nagyon határtechnológia.


Pát éve csináltak olyan masert, ami pár100 us impulzust tud. Tehát még sok-sok nagyságrenddel távolabb vagyunk a picosec és femtosec lézerektől. Pedig elég sok alkalmazást tudnék nagy energiájú rövid impulzusos RF lézereknek.

2019. júl. 18. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!