Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Egyiptomba utazni decemberben...

Egyiptomba utazni decemberben vagy januárban megéri menni? Utazással kapcsolatos információkat tud írni valaki?

Figyelt kérdés
Bármilyen tapasztalatot, látnivalót szívesen fogadok illetve az időjárás is érdekelne, meg az utazási lehetőségek.

2019. okt. 18. 09:04
1 2
 1/18 D. Brasco ***** válasza:
38%

Tehat a nullárol kezdjünk el neked irkalni egyiptommal kapcsolatban..........komolyan csak azt nem értem,hogy egy ilyen közepesen ostoba kerdes kiírása előtt miert nem lehet 5 percet guglizni meg olvasgatni a témával kapcsolatban,főleg hogy ha interneted is van.....

Egyebkent ha tenyleg ennyire kotta vagy menj be az első utazási irodába ami szembe jön!Az pont az ilyeneknek van kitalálva.........

2019. okt. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Mi az, hogy megéri?

Bizonyára vannak emberek akiknek megéri és vannak akinek nem.


Google a barátod és tényleg ezer info van mindenröl.


Ami tuti, hogy janárban hideg van fürdéshez. Ha szerecséd van és széllcsendes az idö akkor még medencébe lehet, hogy lehet fürdeni, habár nagy meleged nem lesz benne, de gatya rohaszntó meleg nincsen.

2019. okt. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%
Vörös-tenger kellemes egész évben. Januárban 24-25 fok van, nekem az még simán strandidő.
2019. okt. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Azt nem értem,hogy az ilyen tapló parasztok miért járnak fel erre az oldalra? Ez az oldal azért van , hogy kérdezzünk. Bármit.

Nyilván utána néztem mindennek de nagyon eltérő információkat lehet olvasni, így személyes tapasztalatok is érdekelnek, nem értem,hogy ez miért akkora hatalmas probléma, és hogyha valaki nem tud segíteni az miért veszi a fáradtságot ,hogy kommenteljen?


Semmi baj, én nem haragszom az ilyen negatív emberek kommentjeire, de kívánok nektek sokkal több boldogságot és örömöt az életetekben, mert látszik, hogy ninvs sok. Sajnos.

2019. okt. 18. 11:45
 5/18 D. Brasco ***** válasza:
54%

Az a baj tudod,hogy a kerdesedrol ordít,hogy te semminek utána nem néztél/olvastál,még ha te ezt ugyan állitod is hogy így volt.Most innentöl kezdve nem tudom minek fáradjunk,amikor minden megtalalhato a neten,neked is ugyan annyiba kerül kikeresni mint nekünk,de kezdésnek talan probald meg ezt:

[link]


Illetve az meg van,hogy egyiptom egy több mint 1 millio negyzetkilometer területű ország,igen valtozatos földrajzzal?!?Szóval lehet sokat segitett volna ha legalabb csaccperkábé megirod hogy hova mennel mit csinalnal,de persze mi vagyunk a hülyék meg rosszindulatuak........

2019. okt. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Te aztán biztos tudod minek néztem utána, meg minek nem. Örülök,hogy így ismersz. Akkor azt is tudod, ugye hogy hova szeretnék menni, meg hány napra stb.

Kihagyhatatlan látnivalókat szerettem volna kérni, és az alapján dönteném el,hogy hova menjek, mert tudod ( biztos tudod, mindent tudsz) vannak olyan helyek amiket nehezen lehet megtalálni, és nincs is fent a neten, mert annyira nem látogatják a turisták. Néztem róla videókat, az alapján van elképzelésem, pl. Pamkutyáék nemrég voltak, és sok mindent megnéztek, forgattak is róla.


Az utazási irodák, meg hasonlók biztos jókat írnak róla, ott nem is olvastam semmi rosszat, dehát az ő céljuk az ,hogy eladják az utakat. Olyan helyre nem szeretnék menni, ahol valami veszély fenyeget pl.


Az elsődleges úticél Kairó lenne, de nem találtam repülőt csak Hurghadaba azt is átszállással, ami nem gond. De közben azt js olvastam,hogy autót bérelni nem a legjobb ötlet, ennek kapcsán még sok kérdés van bennem, hogy mivel lenne a legjobb Egyiptomon belül mozogni.


Hotelről szállásokról is érdekelne minden. Gondolom ott nem ugyanazt jelenti az 5* mint itthon.


Mivel nincsen semmilyen megkötésem, hogy mennyi időre, és hova szeretnék menni ezért nem is írtam le. Majd ha összeáll bennem , hogy miket kell feltétlenül megnéznem akkor kialakítom az útvonalat.

2019. okt. 18. 12:39
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Sajnálom hogy ilyen válaszokat kaptál.

Kairó nekem az egyik kedvenc városom, Egyptair repüli Budapestről (fapados nem megy oda), vízum kell, amit ott vásárolhatsz meg a reptéren.

A biztonsági helyzet nem a legjobb, de alapvetően azért nem nondanám nagyon veszélyesnek. A kopt negyed, Egyiptomi Múzeum, Nagy Bazár elég jók, a közlekedés elég káoszos, de van metró, viszonylag jó hálózattal. A taxi olcsó (persze előre kell alkudni), a piramisokhoz érdemes kimenni. Az árusokkal óvatosan, nyomulósak :-)

2019. okt. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

Nagyon hálás vagyok, hogy kedvesen írtál Nekem. További szép napot ! 🙏

2019. okt. 18. 16:48
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Autót ne bérelj, mert veszettül vezetnek. Mi úgy oldottuk meg a programokat, hogy kisbuszt béreltünk sofőrrel, és előre egyeztettük az egész napos programot és az összeget. A szálloda recepciós intézte az egészet.

Általában a recepciósokra mindenben lehet számítani, ők a jutalékokból élnek. Menjetek ki Dashurba, Szakkarába, ott is vannak jó kis piramisok. Érdemes végigjárni a középkori mecseteket (zárt hosszú ruházatban, mezitláb be lehet menni). Vonattal (IC) Alexandria két óra, az is megér egy napot (jegyet előre érdemes venni oda-vissza).

Nekem Felső-Egyiptom (Abu Szimbel, Asszuán, Luxor és közöttük a kisebb helyek) jobban tetszett.

Az időjárás ebben az időszakban kirándulásra kellemes 20-25 C, de nem strandidő (hideg szél fújhat, az éjszakák hidegek). A Vörös tenger olyankor 22-24 C.

2019. okt. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
52%

Szia,

én is kételkedve nyitottam meg a kérdést, mert az egyiptomos kérdések 99%-a ilyen "melyik hurghadai szállodában üljek két hétig, hogy a lehető legkevesebbet lássam az országból" jellegű; akkora öröm végre egy olyat látni, akit tényleg az ország érdekel :) Négyszer voltam Egyiptomban, jövőre megyek megint, ezek jutnak eszembe így elsőre:

- Utazási irodák nagy része felejtős, majdnem mindegyik az "odab*szunk száz embert Hurghadába egy all-inclusive hotelba, oszt jóvan" alapon működik. Ha teljes mélységében érdekel az ókori egyiptomi kultúra, pl. a Qalandar.hu-n néha van egyiptomi út (nem minden évben indul) igazi régész vezetésével, illetve a Vámbéry szabadegyetem, igazi egyiptológussal. Utóbbi útban tényleg minden benne van, ami így elsőre érdekelhet.

Saját szervezésben kezdőként lehet, hogy nem mennék, elég más kultúrájú ország, mint mi.

Az EgyptAir megy Budapestről Kairóba, emlékeim szerint kedden, pénteken, szombaton, vasárnap. Többi napokon római vagy isztambuli átszállással is elérhető Kairó. A városban taxival érdemes közlekedni, kocsibérlést én se ajánlom.

Vízum 25 dollár körül volt legutóbb, eurót is elfogadnak. Készpénzt vegyél fel a reptéren, kevés az ATM. Ha egyedül akarsz tájékozódni, nem irodával mész, mobilnet olcsó, SIM-kártyát tudsz venni a reptéren.


Kairóban azt imádom, hogy kapásból három kultúra keveredik:

- ókori egyiptomi: megnézendő Gízában a piramisok, ki tudsz menni Szakkarába, ott is piramisok és az Imhotep Múzeum, akkor ott van az Egyiptomi Múzeum a Tahrír téren (mostanában nyílik egy még nagyobb, a piramisoknál),

- muszlim: a Citadella, benne a Nagymecset, számos palota, a nagy bazár,

- kopt: a kopt negyed, Függő-templom, Szent György-templom.

Kairóból repülővel, vonattal vagy busszal le tudsz menni Luxorba. Luxort azért imádom, mert az ókori egyiptomi történelemből itt az Újbirodalom hangsúlyos, amikor itt volt a főváros (Kairó környéke inkább Óbirodalom). Szintén olcsó a taxi, itt is rengeteg a látnivaló:

Nyugati part

- Királyok völgye: a belépővel 3 szabadon választott sírt meg lehet nézni (összesen 65 sír van számon tartva, de ennek kevesebb mint a fele olyan, hogy érdemes is megnézni, mert olyan is van, ami tényleg csak egy földbe vájt lyuk; ebből kb. 12 van egyszerre nyitva, tehát ha 4 belépőt veszel, akár végignézhetsz mindent. A Tutanhamon-sír külön fizetős, erre ügyelj, ha meg akarod nézni, mert ha ott jut eszedbe, mászhatsz vissza a pénztárig.)

- Királynék völgye: jóval kevesebb sír, amiből összesen 3 látogatható; általában azoknak ajánlják, akiknek a Királyok völgye már többször megvolt

- Hatsepszut temploma: gyönyörű, és ez sincs messze

- Medinet Habu: III. Ramszesz halotti temploma, szépen megmaradt (elég jó az étterem is vele szemben, nem akármilyen a látvány a kerthelyiségből)

- Ramesszeum: II. Ramszesz temploma, az előző kettőhöz képest ez nem maradt fenn olyan jó állapotban, akkor javasolt, ha már minden mást láttál vagy ha külön kedvenced II. Ramszesz.

- Memnón-kolosszusok (III. Amenhotep templomában álltak, maga a templom nem igazán maradt meg, jelenleg feltárás alatt)

- Deir el-Medina: ez abszolőt kedvenc, ha a mindennapi emberek élete is érdekel, itt laktak a Királyok völgyén dolgozó munkások, ritkaság, hogy közemberek lakhelye ilyen jól fennmarad. Bemenni nem lehet a faluba, de körbejárva nagyon jól belátni. Munkavezetők kisebb, gyönyörűen díszített sírjai látogathatók.

Sírokban fotózni általában sehol nem szabad.


Keleti part

A keleti parton van tulajdonképpen maga a város. Leghíresebb látnivalók:

- Luxori templom (egyértelmű)

- Karnaki templom (kicsit messzebb van, érdemes lovaskocsival kimenni, a taxinál hangulatosabb)

- Luxori Múzeum, főleg újbirodalmi leletek

- Mumifikálás múzeuma

- Bazár itt is van

Luxortól északra cca. 30-40 km-re van Dendera, gyönyörű Hathor-templommal, érdemes megnézni.


Luxortól délebbre

Ide egyéni szervezésben nem tudom, hogy lehet lejutni, minket vittek, de valami közlekedés csak van.

Asszuán: philae-i templom, Núbiai Múzeum, befejezetlen obeliszk, Kitchener-szigeti botanikus kert, hajózás a Níluson (itt a legszebb).

Abu Szimbel: két csodálatosan szép templom lent nagyon délen, ide Asszuánból le lehet jutni.


Alapvetően amit egy kezdő Egyiptom-látogatónak javasolnék, az 1-2 hét Kairóban és 1-2 hét Luxorban, mindkét város rengeteget kínál.

2019. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!