Észak-Amerika - Gyakori kérdések
Hova érdemes utazni? Védország, Norvégia vagy Finnország?
Miami - Bahamák vonzásában.
A foci VB alatt nyaralunk 1 hónapig. A szállásunk Ciudad Juarezben lesz.
és az ejuban csak sima van
Meg lehet belőle élni?
Pl. New York állam Albany, Washington állam Olympia, Florida Tallahassee...
Most vettem kettőnknek repjegyet februárra 621 ezerért. 32 ezer parkolás Ferihegyen. 54000 ülésválasztás. 88 ezer a kiskutyánk jegye. Aztán 10 napra autó bérlés 700 dollárért. Szállás és egyebek még plusz. Ti hova jártok téli nyaralni és mennyiért?
New York-ba utazunk. Sokat repültünk már, de ilyen hosszú útra még nem mentünk. Jegyfoglalásnál látom, hogy helyjegy vásárlása 17K/fő, tehát oda-vissza 68K. Ez azért elég húzós.. Ezeken a 8-10 órás járatokon is szétültetnek, ha nem veszel helyjegyet? Légitársaság vagy a SWISS vagy a LOT lesz.
Az érkezés és az indulás napjai + 87 teljes, hogy egyértelmű legyen mire gondolok. Ez ugye egzakt, tehát 90-en belül van, de esetleg "elvárt" úgymond biztonsági napokat hagyni, vagy ez a típusú kicentizés semmennyiben nem befolyásolja a beengedés esélyeit? Köszi
Láttam egy filmbe,már nem emlékszem melyikben, de egy belvárosi környezetben játszódott, ami akár egy angol vagy francia város is lehetett volna, de az USA-ban játszódott. Van egyáltalán ilyen város? Se felhőkarcolók, se végtelen külvárosok.
Jövőre utazom, és egyelőre ez az amire még nem találtam megoldást. Bármilyen segítséget elfogadok. :)
1996-ban ért véget a 36 évig tartó polgárháború, azóta mennyire javult az ország helyzete? Vagy még mindig nem éri meg oda utazni?
Sziasztok! Tudom, hogy ma már AI-hoz is fordulhat az ember ilyen kérdésekkel, de most kifejezetten emberi véleményekre lennék kíváncsi: ti hogyan látjátok ezt a helyzetet? Röviden a sztori: Magyarországon élek, kényelmes, teljesen home office munkám van nettó...
Lesz egy hirtelen jött amerikai utam, és vinni akarom a laptopom, de döglött benne az akku, és csak töltőről tudom használni. Fel szabad így vinni a gépre? Olvastam olyat, hogy bekapcsoltatják a biztonsági ellenőrzésnél, ezt csak úgy lehetne, ha konnektorba dugom.
Mennyi pénzt szánnál erre a 3 napra repjegy nélkül minden másra?
Élhető vagy nem?
Mert ugye ebből azt feltételezhetik, hogy én tovább szeretnék ott maradni illegálisan, mivel nincs munkahelyem és nem köt semmi hogy hazamenjek. Szerintetek mire számítsak, baj lehet ebből?
Útlevél, repülőjegy adatait, vagy a szállás címét kérdezik? Család esetén lehet egyben igényelni vagy külön kell? Köszi
Az Észak-Amerika kategóriáról:
Észak-Amerika kategóriája a világ egyik legfejlettebb és legváltozatosabb régióját öleli fel, az arktikus kanadai tájaktól az Egyesült Államok világvárosain át egészen a karibi térség fehér homokos partjaiig.
Ebbe a szekcióba várjuk az összes olyan kérdést, amely az amerikai vízumügyintézéssel, az ESTA-engedély igénylésével vagy a határátlépés szabályaival kapcsolatos. Nyugodtan érdeklődjetek a nemzeti parkok látogatási rendjéről, a klasszikus autós utak, például a Route 66 megtervezéséről vagy a nagyvárosi tömegközlekedés sajátosságairól. Szívesen látjuk a felvetéseket a kinti árakkal, a borravalózási szokásokkal, valamint a szállásfoglalási tippekkel kapcsolatban is, legyen szó motelről vagy elegáns szállodáról. Ha tanácstalanok vagytok a kanadai vadon biztonsági szabályait illetően, vagy nem tudjátok, hogyan érdemes autót bérelni a tengerentúlon, itt tapasztalt utazóktól és helyi magyaroktól kaphattok megbízható válaszokat. Ez a közösség segít eligazodni a nagy távolságok és a rengeteg látnivaló közötti szervezésben, hogy az utazásotok zökkenőmentes legyen.
A legnépszerűbb témák az Észak-Amerika kategóriában: állam, Amerika, Amerikai Egyesült Államok, bevándorlás, Egyesült Államok, élet, ESTA, Észak-Amerika, Kalifornia, Kanada, költözés, külföld, Los Angeles, munka, New York, repülés, repülő, utazás, vízum, zöldkártya.
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!










