Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Afrika mely államai biztonságo...

Afrika mely államai biztonságosak európai turisták számára (legalább) annyira, hogy egy nő és egy férfi gondtalanul utazgathasson, túrázhasson benne, anélkül, hogy az életükkel fizetnének érte?

Figyelt kérdés

Talán (talán...) még kisebb rablás is beleférne, de gyilkosság, emberrablás már nem.


Fekete-Afrika éppúgy érdekel kettőnket, mint az északi arab világ.



2021. júl. 24. 20:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Erre a leányra rákeresek! Érdekes lesz számomra, kösz a tippet!
2021. júl. 24. 22:00
 12/19 anonim ***** válasza:
21%
Figyu, ha tenyleg utazast terveznel, nem itt kerdeznel.
2021. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%

"de gyilkosság, emberrablás már nem."


Na ezért nem kell csak a hírekből tájékozódni.


Afrika 54 államából közel 50-be gond nélkül mehet bárki, aki nem a világ balekja és képes ésszel gondolkodni.


De még az olyan háborús területnek számító helyek, mint Szomália vagy Líbia is megoldható, ha fogadsz helyi őrizetet és guideot.


Sokan elfelejtik a földrajz olyan apróságait, hogy az általánosan életveszélyesnek megítélt Dél-Afrika térképét Európáéra helyezve a nyugati sarka Franciaország Atlanti-partjánál, a keleti meg valahol Budapesten túl lenne, az északi Lengyelországban tetején, a Balti-tengernél, a déli Barcelona környékén...


Extrém kivételektől eltekintve nincs olyan, hogy egy ország egészéről lehetne általánosságban ítélkezni közbiztonság terén.


Ha kezdőbarát fekete-afrikai országot keresel, akkor Kenya, Uganda, Tanzánia a klasszikus trió, kicsit több egzotikumért remek még Malawi és nyugatabbra Ghána is.


Párban utazva Észak-Afrika is csak nyűgöd, de nem gáz, csak a srác legyen az otthoni átlagosnál kicsit határozottabb. Egyiptom sokaknak az idegére tud menni (köztük nekem, kétszer elég volt egy életre), de kulturálisan mégis ők vannak a topon. Marokkó civilizáltabb, de a turistás részeken azért lehúzósabb is. Tunézia fasza lenne, csak náluk meg pont az igazán érdekes látványosságok hiányoznak.

2021. júl. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
67%
Del Afrika abszolut nem. De Eszakrol indulva: Marokko, Egyiptom, Gambia, Senegal, Ghana, Togo, Benin, Kenya, Etiopia, Eritrea, Malawi, Uganda, Rwanda, Zambia, Botswana, Namibia. Ezekboll haromban voltam a kettesben hatizsakkal es mindharomban nagyobb biztonsagban ereztuk magunkat mint Budapesten. Amugy csak par afrikai orszag van ami nem vallalhato mert nem biztonsagos.
2021. júl. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
88%

"es mindharomban nagyobb biztonsagban ereztuk magunkat mint Budapesten.'


Jajj ezek a túlzások... Elhiszem, hogy Afrika szinten biztonságosak, de azért Budapesthez ne hasonlítgassuk már! 18-22 évesen hányszor sétáltam le hajnalban a Blaha-Keleti távot, mikor bulizás után sok időm volt még az első vonatig, és semmi bajom nem lett, pedig fogalmazzunk úgy, hogy az nem a legjobb környéke a városnak.

2021. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
26%
Gyere sotetedes utan az Ors vezer terere vagy az Orczy terre. Addis Abeban ejjel biztonsagosabb volt a buszhoz menni mint itt.
2021. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
Az Örs vezér terén is voltam már sötétedés után kismilliószor. Élek még mindig.
2021. júl. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Par eve jartam Del AFrikaban.

Fokvarosban autot bereltem, egyedul jartam, keso este is biztonsagban ereztem magam. Johanesburgban viszont bereltem vezetot ott csak ugy ereztem magam jol.


Ugandaban jartam meg, de ott sem egyedul, hanem vezetovel.

2021. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Ocean válasza:
88%
Kenyában élek. Nyugis ország, békés emberekkel. A hátizsákos turista látványa a világon mindenhol azt jelenti, hogy egy idegen aki nincs képben igazán, de biztosan van pénz nála. Tehát érteni kell, hogy ahol az emberek jövedelme sokszor csak napi 1-2 dollár, ott mindent meg fognak tenni, hogy a turista közelébe férkőzzenek, eladjanak valamit, vagy csak egyszerűen pénzt kérjenek. Ennek ellenére én még soha nem tapasztaltam agrasszív viselkedést. Aki Kenyában, Mombasa-ban jár vagy csak tervezi, keressen bátran. Biztosan tudom, hogy olyan oldalát tudom megmutatni, amit nem lehet egy vakáció alatt felfedezni.
2021. szept. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!