Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Melyik ország jobb? Magyarorsz...

Melyik ország jobb? Magyarország vagy Dél afrikai köztársaság?

Figyelt kérdés
Érdemes elköltözni a dél afrikai köztársaságba?

2021. júl. 31. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Mar nem.
2021. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%
Szomalia, ecsem.
2021. júl. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Mégis milyen tekintetben ?
2021. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát úgy általában, mindenben.
2021. júl. 31. 16:06
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
2021. aug. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Most épp ramaty a helyzet, de egyébként annyira nem rossz mint a híre.

Western Cape egész tűrhető, a keleti részeket kihagynám.

Nézd, Dél-afrika is csak olyan, mint a többi fejlődő ország: vagyis nincs középosztály, gazdag vagy, vagy szegény. Gazdagként király módra élhetsz, de szegényként vigyázz, mert nem szeretik a fehéreket. Szociális háló nincs, a lakosság több mint negyede pedig munkanélküli és nyomorog.


Gazdagként azért jobb, palota szintű villák, hétvégi birtok, szőlő, jó borok, szafari, óceánpart, surf (persze mindez őrzött-védett körülmények között).

2021. aug. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
97%
Turistaként voltam Dél-Afrikában és csak a Western Cape jöhetett szóba és ott is csak Fokváros és környéke, mivel csak ez a terület az, ahol jó a közbiztonság. Mondjuk úgy, hogy a budapesti átlag közbiztonsági szintet hozza. Elképesztően szép, csodás hely. Ezen a területen én úgy vettem észre, hogy van középosztály és nem feltétlenül csak a két társadalmi véglet lézetik, de nyilván nagyok a társadalmi különbségek, a nagyon szegények itt is bádogvárosokban élnek, míg ha már jobb módú vagy, Porsche-val döngethetsz, vagy óceánparti kecód lehet. Az igazán gazdagok meg már felfoghatatlan gazdagságban élnek, volt alkalmam vendégként ilyen helyen is megfordulni. Dél-Afrika egyébként nem nevezhető fejlődő országnak hatalmas gazdasága van, az afrikai kontinens leggazdagabb országa. A problémát a mértéktelen bevándorlás és a korrupció okozza. A fehérek nyilván visszasírják azokat az időket amíg ők voltak hatalmon, de az apartheidel túl lőttek a célon és most visszanyalt a fagyi. Mostanra csak a gazdasági hatalmuk és ennek lobbiereje maradt, a fekete kormányzat viszont velejéig korrupt és fehér ellenes. Magyarországhoz képest ami zavart az az, hogy lényegében egy elkülönült zárt világban kell élned, mivel alaposan meg kell fontolni azt, hogy hova mész és mivel, csak úgy bárhol nem érdemes egyedül mászkálgatni, persze ilyen hely itthon is van, de ott lényegében az egész hatalmas ország ilyen. A különböző népcsoportok eléggé el vannak különülve egymástól, keveredést nem nagyon láttam. Nagyon sok a koldus, minden utcában biztonsági őrök és elektromos kerítések vannak még Fokvárosban is. Az időjárás viszont sokkal jobb mint itthon, mivel télen se megy nagyon 20 fok alá a hőmérséklet. Én személy szerint Fokvárosba szívesen mennék bármikor turistaként. Az oda költözés már más kérdés, én nem tartom egy stabil környezetnek az ilyen mértékű társadalmi szeparációt, ahogy ott a népesség arányához képest eltörpülő jobb módú fehér vagy akár fekete lakosság él egy hatalmas időzített bombán ami az egyre növekvő szegény lakosságot jelenti. Szerintem ha nem tesznek határozottabb lépéseket a korrupció és a bevándorlás kezelésére és a szegénység csökkentésére, akkor a fentebb linkelt anarchikus állapotok egyre többször és egyre nagyobb méretekben fognak előfordulni olyan helyeken is ahol korábban békés volt az élet.
2021. aug. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!