Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Voltatok Egyiptomban nyaralni,...

Voltatok Egyiptomban nyaralni, mennyire igazak ezek?

Figyelt kérdés

Általánosságban azt olvastam, mesélték, hogy a szállodák rettentő koszosak, úszik a padló a porban... Az 5 csillag semmit nem ér. A szállodák többségi régi, elavult, gagyi. Az all inclusive legtöbbször átvágás, az italokért stb. fizetni kell...


Az ételekkel, italokkal vigyázni kell, ami vízben főtt, vagy jégkocka azt sem lehet fogyasztani, vagy például ha a krumpli vízben főtt.... De így is szinte biztos, hogy elkapod a hasmenéses baktériumot, ezért gyógyszerrel menj...


Náluk télen hideg van, ha nem fűtik a medencéket akkor meg lehet fagyni. Ha meg nyáron mész, a hőségtől.


A légi társaság kataszrófa....


2021. szept. 26. 16:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

11 éve voltam ott nyaralni, jó rég, csak egy része igaz volt annak, amit írtál. Csapvizet nem szabad inni, mi európaiak nem bírjuk. Még fogat mosni is ásványvízzel kellett. De hiába, így is fogyasztottam valamit, amit nem vettem észre és ami hasmenést okozott, hiába figyeltem rá nagyon. Úgyhogy igen, vigyél gyógyszert.


A szálloda tiszta volt. Nyilván ha közel van a sivatag, sok a por, de ahol mi voltunk, ott tisztaság volt. Egyáltalán nem volt gagyi, sok medence volt, modern szálloda minden tekintetben.


Az is igaz, hogy nagyon meleg van, májusban majd megsültünk.


A városban sok volt a kéregető gyerek, velük vigyázni kell. Amikor nevezetességet néztünk meg, mindig bazár volt a végén, nagyon nyomulósak voltak, megragadták, feltartották az embert, határozottan el kellett őket angoluk utasítani, hogy köszi nem veszek semmit.

2021. szept. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Voltam Egyiptomban egyik évben, február-márciusban. Nem volt hideg, 28-30 fok volt, a tengerben is lehetett fürdeni (a Vörös-tengernél voltam).

Általánosságban nem tudok a szállodákról nyilatkozni, csak arról, ahol mi voltunk: nem volt kosz, nem úszott a padló a porban. Nem hipermodern hotel volt, de teljesen megfelelő volt. Amit a képeken láttam foglaláskor, az úgy is volt a valósában.

All inclusive csomagunk volt, nem volt átvágás egyáltalán. Napi 3 étkezés, svédasztalos rendszerben, üdítők, tea-kávé, gyümölcslé benne volt a csomagban, meg a szobában napi 2 nagy üveg ásványvíz is. Az alkoholos italok sehol nem részei az all inclusive csomagnak, azért mindenütt fizetni kell.

Az ételekkel nem volt gond, európai és arab ételek is voltak, a választék is teljesen rendben volt. Hasmenés nálunk nem volt, ettől függetlenül mindig viszek gyógyszert ilyen esetre, ha külföldre megyek.

2021. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira igazak ezek, vannak helyek amire jellemző, de nem mondható hogy ez általános.
2021. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire igazak ezek?"


Amiért fizettél kb. azt kapod.

Ha valaki ócsó szállásra ment, az ne panaszkodjon, hogy nem kapott öt csillagos körülményeket és ellátást.

Ha az adott szállodánál elolvasod a véleményeket és az értékeléseket akkor pl. egy 8-as feletti értékelésnél már nem nagyon lehet melléfogni.

Persze a magyarok szeretnek panaszkodni, mert pl. nem tudta leenni a svédasztalról az utazása árát.

Vagy a tenger túl nedves volt, a sivatagban meg túl sok volt a homok.

2021. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túlzásokba eszel, de nem irreálisak az állítások.


Ha kirívóan érzékeny a gyomrod, csak akkor fogod végigfosni az utat. Nekem ilyen gondjaim 3 különböző alkalommal nem voltak, de én azért Hurghadánál egzotikusabb környékeken edzettem a gyomrom :D Viszont itthonról gyógyszert vinni marhaság, a kinti patikák nyilván ezerszer jobban fel vannak készülve az ilyen esetekre, mint az itthoniak. Ebben az esetben nagyon érdemes a hotel staff vagy a helyi gyógyszerész véleményét kikérni. Itthonról én csak aktív szenet és ibuprofent vinnék, ami kint is van, de miért ne.


A csillagok "túlárazása" olyan értelemben valós, hogy a 20.000Ft/éjbe kerülő szoba az "5-csillagos" szobában pont ugyanannyira lesz nemzetközileg 2-3 csillag körüli szint, mint bárhol máshol a világban. Ha meg kiköhögöd a 6-8-szor ennyit, akkor a Vörös-tenger mellett és Budapesten is hasonló minőséget kapsz.


Az Egyptair nem "katasztrófa", de ez a kifejezés végtelenül szubjektív. Pont mint a régi Malév. Nem kell csodát várni, késések lehetnek, cserébe az esetleges túlsúly miatt se szekálnak.

2021. szept. 27. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Az az érzésem, sem földrajzból, sem úgy általában nem voltál észlény.

Egyiptom sokkal több annál, mint amit az átlag magyar paraszt fölfedez belőle.

Igen, te idéztél pár műkörmöst, és szobafestőt, akik befizettek egy szervezett útra, és nem érezték jól magukat.

Egyébként Egyiptomban nehéz rossz szállodát kifogni. De olyat is nehéz, amiért érdemes oda menni azon a módon, ahogyan te érted a nagyvilágot.

Az utazás és az élet ennél sokkal többről szól.

2021. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

" te idéztél pár műkörmöst, és szobafestőt"


:)))))

2021. szept. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Inkább te nem voltál észlény!!!! Meg szöveget értelmezni sem, csak a flegmaság, meg a felsőbbrendűség, mert te minek képzeled magad? Stílusod jellemzi az értelmi szintedet!


Nyilván nem tudom a történelmét, műkincseit és, hogy miket lehet ott megnézni a tengerparti szállodán kívül... Aztán, ha valaki éppen pihenni szeretne?


Képzeld el, pont nem szobafestő volt az ismerősöm... DE az megint valami utolsó proli viselkedés, ha lenézed a szobafestőt... Bár elmondom neked, pont nem ők fognak panaszkodni.


Meg abban aztán mi a műkörmösség, ha leírtam, hogy könnyen el lehet kapni a fosást és vigyázni kell az ételekkel? Bár az okos más hibájából tanul, a buta mint te abból sem!


Arról nem beszélve, hogy a te igényeid vannak a béka segge alatt, aztán megszólod a kétkezi munkást!

2021. szept. 27. 17:33
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hat en ketszer voltam. Eloszor Kairoban meg egy hosszabb nilusi hajouton, a kairoi szalloda meg a nilusi szallodahajo is pazar volt.


Aztan voltam egyszer hurghadaban is, na ott sikerult sajnos egy zajos, koszos hotelt kifogni.

2021. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pár évvel ezelőtt voltam, nagyon jól éreztük magunkat. Körutazáson vettünk részt, a szállás mindenhol tiszta és rendezett volt, egyedül az egyik tengerpartja nem tetszett (de ott is volt medence, ahol lehetett volna fürdeni).

Igen, arab országokban könnyű elkapni hasmenést európai gyomorral, a csapvíz fogyasztását pedig tényleg nem ajánlják. Nekem semmi bajom nem lett (sem a kajától, sem attól, hogy csapvízzel mostam fogat).

Légitársaságból pedig nem csak egy jár Egyiptomba :D A miénkkel semmi gond nem volt.

2021. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!