Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Igaz hogy fent tart a sós víz?

Igaz hogy fent tart a sós víz?

Figyelt kérdés

Hamarosan megyek a Vörös tengerre és szeretném megnézni az élővilágát ,viszont nem tudok úszni és eszem ágába sincs bemenni mélyebbre mert mikor már nem éri a lábam a talajt végem van ,viszont mindenki azt mondja menjek nyugodtan mert a sós víz miatt nem tudok lemenni a víz allá ,na most én ebben nem hiszek szerintem a sós víz is csak azt tartja fent aki tud úszni.

Kinek milyen tapasztalai vannak?

Vannak megoldások arra hogy aki nem tud úszni az is láthatja a tenger alját?



#vorostenger
2023. jún. 13. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

" a sós víz miatt nem tudok lemenni a víz allá "


Ezért úsznak a halak is a víz felett.

:)

2023. jún. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Evvel nem segítettél :)
2023. jún. 13. 10:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A valóságban is úgy van, hogy minél sósabb a tengervíz, annál inkább fenntartja a testünket.

E célból inkább ajánlanám neked Izraelben a Holt Tengert. Az annyira sós, hogy valóban fenntart.

2023. jún. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon félek ,férjem szerint engedjem el magam ő ugyis ott lesz de félek
2023. jún. 13. 10:26
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Jelenleg le vannak zárva a strandok a pár napja történt legújabb cápatámadás miatt amit egy az egyben bemutattak a tv híradókban is.

[link]

2023. jún. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen láttam
2023. jún. 13. 11:07
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a sósabb tengerekben jókat lehet lebegni háton. De ha arra vagy kíváncsi hogy mi van a víz alatt akkor a legegyszerűbb búvárszemüveg+pipa szett kell csak, függetlenül attól hogy nem tudsz úszni, tutira élvezni fogod :)

Persze az már más kérdés hogy azon a környéken ahová mész mennyire látványgazdag a víz alatti világ a strandok közelében. Én régebben Dahabban nyaraltam, ott fantasztikus élmény volt merülni még akár pár méterre a parttól is közvetlenül a hotel mellett.

2023. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, Arkhimédész törvénye még mindig "érvényes". A sós víz nehezebb, így nagyobb lesz a felhajtóerő.
2023. jún. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
94%

Ha nő vagy szerintem akkor a tengerben nem lesz problémád lebegni. Én férfiként úgy hogy vékonyabb fajta vagyok, a tengerben is elmerülök, de a többség az lebeg a víz tetején.

Ha viszont van rajtam buvarszemuveg, akkor azzal lefelé nézve fent maradok mar én is a vizen, ha meg teljes arcot eltakaró búvár maszkot veszek fel, akkor meg lehetetlen már nekem is ledugni a fejemet a víz alá, annyira nagy a felhajtó erő a legbuborek miatt.


Mondjuk utóbbival már volt problémám, néha ha a levegőző cső beért a víz alá, és úgy vettem levegőt akkor utána egyáltalán nem tudtam valamiért levegőt venni, akkor se ha a cső ismét kiemelkedett a vízből. Úgy tudtam csak megoldani, ha leszedtem a fejemről az egész maszkot és újra felraktam.

2023. jún. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én azért a tengerbe nem mennék be úgy, hogy nem tudok úszni. Talán csak derékig, szélcsendben érdemes bemerészkedni.
2023. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!