Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Melyik országba érdemes a...

Melyik országba érdemes a jelenlegi helyzetbe utazni?

Figyelt kérdés

Egyiptom, Tunézia, Kenya

A három ország közül, hova éri meg családi nyaralást szervezni jelenlegi helyzetben? (2felnőtt2 gyerek)


Egyiptomban már voltunk 9 évvel ezelőtt, de akkor korántsem néztünk meg mindent, amit érdemes, viszont most ott milyen a helyzet, lenyugodtak már a kedélyek?


Tunéziában is voltunk már, annak több mint 10 éve. Ott jelenleg milyen a helyzet? Valaki volt esetleg ott a zavargások óta?


Kenyában még sosem voltunk, de nagyon kíváncsi az egész család az országra. Mit gondoltok ?


Valakinek tapasztalat? Illetve körülbelül melyik hely mennyibe jönne ki anyagilag?


2011. nov. 18. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:

kérdés mekkorák a gyerekek?

meg mit akartok csinálni.


én tunéziába semmi képpen sem mennék, ha csak nem annyira alacsony a költségvetés hogy máshova nem futja, de akkor sem biztos.


Egyiptomban szerintem még a zavargások idején sem volt akkora gond a nyaralóterülteken. ott tudtok kicsit nézelödni és sokat egy szuper 5*-s szállóban feküdni.


Kenya. nekünk pl az egy óriási álom, ami az is marad még jó pár évig. mi oda úgy akartunk menni, hogy 1 hét szafari + egy hét tengerpart. na de terhes lettem, aztán még pici a kislányunk és megint terhes vagyok.

vagy is mivel ida elég sok oltás kell, és szerintem azért vigyázni kell oltásnélküli betegségekre is pl has és egyéb betegségek, ide 4-5 éves gyerekkel sem tuti hogy neki indulnék, de 8 év alatti gyereket szafarira tuti nem vinnék.


mi most a maldív szigetekre megyünk. de még így is kicsit félek a betegségektöl, pedig elvileg nem rosszabb mint europában.

2011. nov. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nyáron Tunézia, Sousse, családtag 2 hónapja Egyiptom..

Ezeken a helyeken csend és nyugalom..

2011. nov. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dubai, Thailand!
2011. nov. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazából jóformán tökmindegy, a turistákat sehol sem szokták szívatni, annyira nem hülyék :)


Tunézia nagyon szép, én élveztem, kétszer voltam szüleimmel, ismerősök szerint Egyiptom is kellemes hely, tavaly voltak.


Kenyát nem tudom.

2011. nov. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves első. 17 évesek :) a Lányom és barátja a két "gyerek" :)

Igazából szeretnénk kirándulni is, megnézni a helyi nevezetességeket, de azért a strandon is szívesen henyélnénk egy kicsit :)


Kenya valószínűleg nekünk is egyelőre álom marad, mert jóval drágább, mint az előző kettő, sajnos.


Köszi az eddigi válaszokat, sokat segítettetek. Szívesen várom még a továbbiakat is:)

2011. nov. 18. 17:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyiptomban nem lehet csak úgy kirándulgatni, most különösen nem. Az utakon katonai ellenőrző pontok vannak.

Nagyvárosokban lehet mozogni, de Kairó most éppen nem biztonságos (hallgasd a híreket - tudni kell, hogy zavaros helyzetekben különösen szeretik kirabolni a magányos turistákat a bazárok környékén)


De ha mindenképpen oda szeretnétek menni, tudok egy profi irodát, végig tökéletes szakmai idegenvezetés (magyar régész), sok érdekes hely. Egyiptomba március-áprilisban és októberben szokás menni az időjárás miatt. Általában két hetes utak, többféle változat is szokott lenni. Több helyen voltam már velük, olyan olcsón egyéni szervezésben is alig tudtam volna kihozni, nem beszélve az utánajárásról. Repülővel mennek, helyi (sok éve ismert) busszal közlekednek, Kairó, Sivatag, Luxor, Asszuán, Vörös tenger a főbb célpontok.

2011. nov. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Morocco holiday válasza:
Sziaztok!Szerintem NAgyon szép hely és túlzottan nem drága Marokkóba Agadir!!!Én már kétszer voltam kint és tervezem is hogy még utazom:) Apartmant lehet bérelni már 6 fő részére akár 60 euro /éj. Ha esetleg valakit érdekel én tudok ajánlani programokat és szállást is Agadirban és TAghazoutban is.
2011. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyiptom jelenleg korlátozza a turista buszok mozgását, Hurghadából Luxor-Aswan, valamint Hurghada-Cairo.

Ha be is vállalja az iroda, hogy felvisz pl. Cairoba és múzeumnézés meg stb. valószínűleg nem engedik be a buszt, hanem Giza fele terelik így max a piramisokat és a Sfinxet lehet megnézni. A hajóforgalom nincsen korlátozva, biztonsággal lehet utazni egy Nílusi hajóútra. Valamint helyben Shinain az üdülővárosok biztonságosak. Cairoban, Alexandriában, Ismailiában nem kizárt, hogy akár polgárháborúig fog fajulni a helyzet. A hajóutak mint mondtam biztonságosak de nem tudom honnan indulnak pontosan. Ott vannak kikötők, 5 percre a Tharirtól, és a busznak be kell jönni a reptérről több kerületen kersztül, így későbbiekben az is veszélybe kerülhet. ezt egyenlőre nem jelezték. Nem minden hír jön át kintről, amiket Magyarországon leközölnek az töredéke a valóságnak. Tunéziában szintén feszült még a helyzet.

Bár még nem voltam én is javasolnám Marokkót bár én azt hallottam nyáron hazajött barátomtól, hogy drága volt bár ez nyilván szubjektív, vagy Jordániát. Ott voltam 4 szer. Remek hely, gyönyörű a tenger és rengeteg a látnivaló.

2011. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi minden választ :) Hát Egyiptomot a jelenlegi helyzetben sajnos tényleg el kell felejteni :/ Most szóba került még Jordánia. Arról valakinek valami tapasztalat?
2011. nov. 22. 21:44
 10/10 Morocco holiday válasza:
Szia!Marokkónak Tanger, RAbat része kicsit drágább... de pl Agadir, Fez sem.. és nyaralás szempontjából nagyon jó. Széles a programválaszték.. és nincsenek zavargások.. az óceán is nagyon jó :)
2011. nov. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!