Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Most mennyire nézik a repülőgé...

Most mennyire nézik a repülőgépre felvihető kézitáskát?

Figyelt kérdés
Mostanában utazott valaki Tunéziába? Mennyire változtak meg a szabályok a gépre felvihető kézipoggyászról? Arra gondolok,h lehet vinni 5kg kézi+ laptoptáska? Vagy ez megszűnt? charter gépre kérdezem
2012. márc. 11. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A kézipoggyász általában 1 db lehet, 55x40x20 méretű és 10 kg. Két db-ot nem vihetsz fel.
2012. márc. 12. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De 5kg lehet. Régebben fel lehetett vinni(fél éve), külön a laptoptáskát is + a kabátot. De most megváltoztak kicsit a dolgok. Azért kérdezem, hogy valaki mostanában utazott e Tunéziába? Mit tapasztalt?
2012. márc. 12. 07:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A charter járatokra szigorúbbak a szabályok, oda kevesebb súlyt és méretet vihetsz, illetve csak 1 kézipoggyász mehet. A nagy légitársaságoknál(British Airways, Klm, Airfrance, stb) általában megenged a kézin kívül egy laptop táskát vagy fényképezőgéptáskát.
2012. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Közben írtam a Travel Servicenek.

Kérdeztem, hogy az 5kg-ba beleszámít a laptoptáska? Vagy vihetem külön? Sajnos nem túl biztató választ kaptam.

"A kézipoggyászba a maximális 5 kg-ba minden bele kell hogy férjen. Ha a feladott poggyásza a járatra megadott max súly felett van, akkor a túlsúly díjat a Travel Service kft reptéri irodájában, - ami a 2B terminál galériáján van - lehetősége van befizetni. A befizetésről természetesen nyugtát kap.


Arra figyeljen, hogy május 1-től a feladott poggyász súlya 15 kg lehet. E felett túlsúlydíjat kell fizetni.


Bármi egyéb kérdése van szívesen állunk rendelkezésére.


Tisztelettel:


Ordasi László


BUD/OPS"


szóval hivatalosan ez van.

Csak azért kíváncsi lettem volna egy olyan ember véleményére, aki most volt Tunéziában, hogy mit tapasztalt.

De azért köszi

2012. márc. 12. 11:10
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kézi pogyót a check-in-nél leellenőrzik. Utána Te onnan elmész, és a BA utasbiz. ellenőrzésén át mész be, oda azt viszel be, amit bírsz. Jó, azért egy 20 kilós bőrönddel rád szólnak a kordik.

Tehát vmit felmutatsz a check-in-nél, aki kikísér annál meg lehet még egy táska, vagy vmi. A biztonsági ellenőrzésen meg beviszed, ott nincs mérleg, és senki nem számol.

Bár én azért volt, hogy meglepődtem, mikor egy utas 3 bőröndöt, plusz 2 kistáskát vitt be, kabát, csizma, zsebek tartalma, stb. ezen kívül volt. Rendesen fel is tartotta a sort, de nem volt szabályellenes.


Ezt csak azért írtam le, mert nem tartom igazságosnak, hogy valaki pofátlanul annyit visz be, amennyihez épp kedve van, aki meg a szabályokat betartja, az drága pénzért feladja az ugyanakkora - sőt talán kisebb poggyászát.

2012. márc. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Én sem tartom korrektnek, de most szükségem lenne rá, h annyi cuccot vigyek amennyit csak tudok. De nincs kedvem vitázni velük. Ismerősömék egyiptomba szoktak menni, velük nem szoktak szívózni a kézinél, csak a feladottat veszik szigorúan.

Én is fizetni fogok plusz súlyt. Csak a laptopom túl nehéz az össz kütyükkel, így szabályosan nem tudok vinni plusz dolgokat a kézibe.

2012. márc. 19. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!