Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Ha egyiket választhatnátok...

Ha egyiket választhatnátok csak akkor melyik fakultatívra mennétek inkább Egyiptomba? Piramisok vagy királyok völgye? Miért?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 23:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi a királyok völgyébe mentünk (illetve nem csak oda, hanem Luxorba is). Kairó szerintem túl messze van, annyit nem érnek meg a piramisok, plusz elég drága is.
2012. aug. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
En mindket helyen voltam. Attol fugg mi erdekel jobban. A kiralyi sirok, vagy a piramisok. De ha most mennek eloszor, es csak egyet valaszthatnek, akkor a piramisokat neznem meg biztosan. En borzongtam a nagy melegben, hogy na vegre itt vagyok es lathatom. A kiralyok volgye nekem semleges volt. Megneztem es kesz.
2012. aug. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hat sajna egyik se olcso, ahol lestuk mindegyiket 75 euronak irta/fo...4en megyunk. Igy eleg koltseges lenne mindegyikre elmenni. Tehat nagy dilemmaba vagyok.:/:)
2012. aug. 15. 01:02
 4/15 anonim ***** válasza:
Akkor inkább menjetek több, olcsóbb programra.
2012. aug. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
De ezek a fo latnivaloi...igy most ez a kerdes.
2012. aug. 15. 09:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha van benned egy kis kezdeményezőkészség, mindkettőre egyénileg. A szállodák fakultatív programjai lehúzósak.

Királyok völgye: Luxorból komppal átméssz a túlpartra, ott biciklit bérelsz (pár font/nap), eltekersz a jegyváltási helyig (Memnon-szobrok mellett), veszel jegyet, és térkép alapján bejárod. 2 luxori éjszakázással (kora reggeli indulás, esti érkezéssel) nekem így belefért Ramszesz halotti temploma, Hatsepszut temploma, 2 masztaba (már nem emlékszem pontosan melyik), és a királyok völgyében 3 sír. Az egész, komppal, biciklivel, belépőjegyekkel kb. 5000 Ft-nyi font, mondjuk nekem diákjegyem volt.

Piramisok: a Tahrir térről indulnak helyijáratú buszok Gízába, a sorszámra nem emlékszem, al-Ahram-ot kell kérdezni, az elvisz majdnem a bejáratig. Költség: gyakorlatilag csak a belépő, a buszjegy elhanyagolhatóan kevés.

Ha csak ez a két opció van, nekem a Királyok völgye jobban bejött. Ha piramist akarsz (mivel a kérdésben nem szerepelt, melyik, gondolom Gíza), akkor amúgy Gíza helyett érdemesebb Szakkarába menni. Egy belépőjeggyel mindenhova be lehet menni (lépcsüs piramis kivűlről, egy masztaba belülről, egy kisebb piramis belülről, Serapeum, + teljes romterületen lehet barangolni), és nincs annyi turista sem. Picit messzebb, már egészen kevéssé látogatott a Dashuri csoport, itt van a legnagyobb alapterületű piramis (un. Sznofrev 1. piramisa, a turistáknak mutogatott gízai csak a 2.), a tört vonalú piramis, valamint egy kisebb is. Szakkara és Giza között fél úton az abuszir-i csoport 3 kisebb, romos piramist takar. Nagyjából ezeket lehet tömegközlekedéssel egyszerűen megközelíteni. Ahol az előző busz Gízában kirak, ott kell átszállni egy másikra, Szakkarát kell kérdezni, mert azt ismerik jobban a helyiek, de elhalad Abuszir, és Dashur mellett is.

felkészüléshez ajánlatos átnézni:

Dr. Kákosy László: Ré fiai

Vojtech - Zamarovsky: A felséges piramisok

c. könyveit, én is azt használtam. A turistanyomtatványoknak felejthető az információtartalma.

2012. aug. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Nekem is volt szerencsém mindkét helyen járni és bennem a piramisok nagyobb nyomot hagytak. A Királyok völgyére már annyira nem is emlékszem, de azt hiszem ott a történet izgalmasabb volt,mint maga a látnivaló,de a piramisoknál történetet és látnivalót is kapsz,szóval én inkább azt javasolnám,ha mindenképpen dönteni kell.
2012. aug. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Én nem választanék a kettő közül, mindkettőre elmennék, valahogy megoldanám ha már Egyiptomban vagyok. Olyan nincs hogy csak az egyik helyre tudtok elmenni.
2012. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, de 20ezer/fő..és vagyunk négyen...és akkor ha kettőre megyünk az már elég drága.

tudom, ha már ott vagyunk. én is örülnék, ha mind a kezzőhöz eljutnék.:/

2012. aug. 15. 17:12
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a piramisok, mert azért eléggé megfogja az embert, persze ebben az útban benne van egy papyrus műhely meglátogatása (itt vásárlásra akarnak ösztönözni), aztán Egyiptom Múzeum is látványos, ha érdekel az ókori kultúra (múmiát nem éri meg megnézni, drága és nem olyan nagy durranás) Aztán a piramisok mellett a Szfinx-hez is elvisznek. Piramisnál rettentően vigyázzatok az árusokkal, kezetekből ki ne adjatok semmit, mert vissza kell venni, lehet tevézni is, de inkább keressetek más helyet rá. Ha bármit is vesztek, keményen alkudozzatok.


Voltunk Luxorban is, ott is vittek minket Karnak templomba, Királyok völgyében 3 sírba, amik nagyon szépek, belül tele vannak színes hieroglifákkal, Hatsetszup királynő temploma is szép, Memmomi kolosszusoknál csak negyed órára álltunk meg.

Időben mindkét út elég hosszú, Cairo hosszabb az utazás miatt, hajnalban indul a buszkonvoj és este 10-11 fele értek vissza.

Én piramis párti vagyok, a luxori út is tele van látnivalókkal. De ha haza jössz, úgyis mindenki azt kérdezi: na és voltál a piramisoknál? :)

2012. aug. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!