Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Aki volt már Marokkóban...

Aki volt már Marokkóban nyaralni, segítene nekem?

Figyelt kérdés

Idén ez az úticélunk a férjemmel előreláthatólag. Pontos helyről még nem döntöttünk, de az Atlanti-óceán partjára gondoltunk. Aki ilyen helyen volt, esetleg ajánlhatna jó hotelt/várost/környéket.


A kérdéseim főleg arra vonatkoznak, hogy milyen látnivalók vannak, amiket semmiképp sem szabad kihagyni az országban? Az autóbérlés nem drága, kb. 8-10.000 ft/nap, így erre gondoltunk, de nem tudom indulnak-e esetleg szervezett utak a hotelekből, mint sok más országban? (Spanyolo., Olaszo., Görögo., stb. ezt tapasztaltuk)


Az alkohol, koktélok és az étel milyen árban van? Mi az, amit érdemes kipróbálni? :)


2013. dec. 28. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Egyénileg vagy szervezetten akartok menni? A fő nyaralóhely Agadir. Látnivalók sokfelé vannak az országban: Casablanca, Rabat, Fez, Marrakesh, Tiznit, meg lefelé, a sivatag felé. Ha szervezetten mentek, akkor egy csomó programot tudsz foglalni az utazási irodánál is.

Nekem Marokkó tetszett nagyon (jobban mint Tunézia). Agadir egy hatalmas homokos part, a parton millió szálloda. Szállodát nem ajánlanék, mert nem 1-2 éve jártam ott. Viszont Agadir jó messze van általában a látnivalóktól, Marrakech 3 óra busszal. Viszont nem elég rá fél nap, ott az este-éjszaka a lényeg. Ha egyénileg mentek, lehet hogy inkább Casablanca körül keresnék szállást, onnan valamivel közelebb vannak a látnivalók. Vagy, ha sok mindent látni akarsz, akkor körutazás előbb 1 hét, aztán lehet pihenni Agadirban 1 hétig és onnan is kirándulgatni.

Az autóbérlés tényleg nem drága, de csak akkor tedd, ha jól tudtok vezetni és nem ijedtek meg semmitől. Nem vészes, de izgalmasabb, mint Európában.

Szerintem a kihagyhatatlan látnivalók: Fez és Marrakech.

2013. dec. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Nővérem beszámolója alapján írok:


Marrokóra általában az igaz, hogy a végtelennek tűnő gazdagság és szegénység (mindkettő óriási). Agadírban nyaraltak, viszont a szálláshely a túristaösvényen kívül volt, ami fehér embernek nem való. Az óceán, városközpont és a növények -állítólag gyönyörűek.


Marrakesch állítólag sokkal szebb, 3 óra busszal és a busz az Atlas hegységen megy keresztül.


Arra készülj, hogy Nő létedre ne kirívó öltözékbe menj, mert az európai nő nagy szenzáció. Mindenből pénzt akarnak csinálni. Nővéremék látták, hogy az óriáskígyót egy turistának bedobták a nyakába és csak akkor vették ki, ha fizetett. Ezen eseményeket érdemes minél messzibbről kémlelni. Ha útbaigazítást kérsz valakitől, legtöbb esetben pénzt kell adnod.


Autóbérlés: óriási káosz a városokban.

2013. dec. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok: Casablancaban, Marrakechben, Agadirban simán mászkáltunk éjszaka, a kutya se zavart minket. Ez a nem fehér embernek való megjegyzés azért enyhén túlzás.

Marrakech a csúcs szerintem. A legszebb város, amit ott láttam. De egy napos kirándulás nem elég rá, éjszakát is kell ott tölteni mindenképp. Ha nem láttad az éjszakai Marrakecht, akkor pont a lényegét nem láttad.

Az ott természetes, hogy mindenért fizetni kell. Ha lefotózol egy vízárust pl. A piaci látványosságokat meg a hátsó sorból kell figyelni, nem kell leállni semmit jobban megcsodálni, akkor nem zavarnak az árusok. Kötelező az alkudozás! Agadirban vannak fixáras boltok.

Azt nem mondanám hogy óriási a káosz, inkább azt, hogy izgalmasan hömpölyög a tömeg :) Egy kis budapesti gyakorlással, rutinnal el lehet közlekedni autóval. Mi is béreltünk. (Agadirból mentünk dél felé)

2013. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Érdekes, amiket írtok, eddig pont azt olvastam, hogy Marrakech-be nem érdemes menni, mert nem akkora szám, csak egy átlagos nagyváros.


Minket inkább kisebb, történelmi helyek érdekelnének, tehát olyan helyre szeretnénk menni (tengerpartra), ahonnét látogatható távolságban van 1-1 ilyen érdekesség, tehát teszem azt mondjuk 100 km-en belül. Ilyen helyeket tudnátok mondani ezekkel a feltételekkel?:)


Valószínűleg szervezetten megyünk (mármint annyira szervezett, hogy a repülő+szállás irodán keresztül, de ennyi, nem csoportos/körút), de látnivalókat szívesebben néznénk egyénileg.


Még annyi, hogy mennyi pénzt érdemes váltani? Milyen árak vannak az országban?


Vezetni jól tudunk, ez nem probléma, a párom versenyzik is :)

2013. dec. 29. 12:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Marrakech mindenhonnan messze van. Agadir is. Onnan délfelé érdemes kirándulgatni. Ahol több látnivaló van, az az északi rész: Rabat, Casablanca, Fez, Volubilis. Lehet, hogy erre keresnék szállást valahol. Azt ne felejtsd el, hogy az ottani 100 km nem olyan gyorsan járható le, mint itthon. A nagyvárosok között vannak jobb utak, de ami felmegy a hegyekbe, ott már nem lehet sietni. Ők nem versenyzősen vezetnek, hanem arabosan :)

Azt nem tudom, hol olvastad, hogy Marrakech egy átlagos nagyváros. A sivatag kapuja. Ha csak napközben látta valaki és nem volt ideje elbóklászni a Medinában, akkor elhiszem, hogy nem tetszett neki. Tűző napon mászkálni a sugárúton tényleg nem felemelő. Ezért írtam, hogy oda több napra kell menni.

Öltözködés: nem kell véresen komolyan venni. Marokkó teljesen vegyes. Van, hogy anyuka talpig kendőben van, a lánya hasa meg kilóg a pólóból. A térdig érő szoknyával sose volt semmi gondom. Nagyon kivágottat ne vegyél fel.

Az indexen van Marokkó fórum, ott tudnak naprakész árakat is mondani.

2013. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az öltözködés miatt azt hiszem nem kell aggódnom - égővörös/ciklámen hajam van (mikor mi), a férjem meg egy tetovált, piercinges derékhosszú fekete hajú fazon, tehát ha talpig beburkolnám magam is megbámulnának minket, sajnos Európában is sokan bámulnak :) De köszönöm a tippeket.


Marrakech kb. mennyire van az északi részektől? Még utánanézek mindenképpen, hogy oda mennyire éri meg benézni, nem vagyunk a nagyvárosi típusúak, és tényleg ti írtátok róla az első pozitív élményeket, amiket olvastam :) De felkeltettétek az érdeklődésemet.

2013. dec. 29. 13:45
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Tényleg ilyen :)

2013. dec. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!