Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Fez, Marrakes vagy Casablanca?

Fez, Marrakes vagy Casablanca?

Figyelt kérdés

Aki járt már Marokkóban, attól szívesen vennék egy kis segítséget, hogy melyik várost/városokat (akár a felsorolt hármon kívül is) érdemes megnézni.


Egy kis plusz infó: 4-5 napra mennénk okt. végén/nov. elején, most először lennénk Marokkóban, nem vagyunk nagy túrázósak, Szahara túrát és egyéb extremitást mostani alkalommal semmiképp nem szeretnénk bevállalni (ha tetszik a közeg visszamegyünk később).

Köszönöm a segítséget előre is!



2014. aug. 25. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Casablanca egy nagyváros, vasbeton épületekkel, óceán parttal, kényelmes szállodákkal, hangulatos pálmafa sorral.

Fez két részre oszlik, az óvárosi része egy csoda, egy hatalamas szuk, hömpölygő tömeggel, ha valaki bejárja az országot vétek kihagyni.

Nekem Marrakesh a csúcs. Jókat lehet sétálni, érdemes a Szádi sírokat is megnézni, Koutubia mecset, szuk kötelező program. Jmma el Fna nappal és késő este is más világ. Menara park, Jardin Majorelle. Választhatsz hangulatos szállodák és rijádok között is. Szóval én 4-5 napra ezt választanám.

2014. aug. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 The answer ***** válasza:

Az általad felsoroltakon kívül az alábbiakban jártam még: Meknesh, Agadir, Rabat.

Casablancába nem éri meg elmenni, egy nagy ipari város, koszos, büdös, egyetlen látnivaló a II. Hasszan mecset és talán Rick kocsmája, de az csupán egy modern replika, mint bizonyára tudod, semmi köze a filmhez.

Amennyiben igazi kultúrsokkra, a hamisítatlan Marokkóra vágysz, úgy Marrakesht ajánlom. 4-5 nap alatt én ezt a két várost nézném meg.

2014. aug. 26. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Akkor ezek alapján Marrakesh mindenképp bekerül a programba. Érdekes, mert néhány fórumon azt olvastam, Marrakesh nagy csalódás a lehúzások és tolakodó helybéliek és a kosz miatt. De én is úgy gondolom, hogy azt a várost látni kell.

Casablanca igazából azért került a programba, mert az utazás európai része végett ide tudnánk a legegyszerűbben és legolcsóbban berepülni az országba és jó kiindulási pont is különböző városokba. Vagy még Rabat lenne a másik, ahová érkezni tudnánk.

Rabatról esetleg tudnál valamit mondani, kedves második hozzászóló?

2014. aug. 26. 07:19
 4/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok: Casablanca utazás szempontjából mindenképp a legegyszerűbb célpont. Ha már ott vagytok, akkor a mecsetet ne hagyjátok ki, hihetetlen szép építmény. Rabat az ország fővárosa, V. Mohamed mauzóleum, befejezetlen minaret, mint látnivalók. Ha ott vagytok, egy fél napot megér, de nem nyújt annyit, mint Fez vagy Marrakesh.

A szukban vagy a Jmma El Fna-n figyelni kell, ha valamit nem akarsz megvenni, nem is kell leállni alkudozni, nem szabad megfogni. Ha határozott vagy, békén fognak hagyni. Ha meg alkudozol, mert valamit meg szeretnél venni, feldobja a napodat. Ha nem tudsz angolul, akkor a harmadik boltból kerítenek valakit, aki tud németül és segítenek egymásnak. Hihetetlen jó élmény :) Én Marrakeshre szavaznék a látnivalók sokszínűsége miatt is, ld a parkok. A növényzet, a Koutubia körül a rózsakert, út szélén álló narancs és gránátalma fák.

Szerintem Fez óvárosi része koszosabb.

2014. aug. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, jobban bízok az ilyen személyes véleményekben, mint az útikönyvekben. Azt hiszem, lassan el is kezdek repülőjegyet és szállást foglalni :)

De továbbra örülök minden kommentnek, tippnek.

2014. aug. 26. 14:05
 6/6 The answer ***** válasza:

Rabat nagyon szép, rendezett, parkos, nem látni annyi szegényt az utcán, de jóval kevésbé mozgalmas, mint Marrakesh. Mi a királyi palotát és a félbehagyott Hasszan minaretet néztük meg, meg valami múzeumban voltunk, de mindez még 2003-ban, azóta sok minden változhatott, és elő kellene vegyem a fotóalbumot, hogy részletesebb emlékek jöjjenek elő. :)

Fez szerintem többet nyújt látványban, már csak a mór építészet remekei miatt is.


Tanger lehet még jó kindulópont (ott nem jártunk, de egyszer szeretném megnézni). Úgy tudom Franciaországból közvetlen járatok mennek oda.

2014. aug. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!