Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Szerintetek veszelyes lenne...

Szerintetek veszelyes lenne kiutaznom a baratomhoz Johannesburgba?

Figyelt kérdés
1 honapja vagyunk egyutt es o most a csaladjanak van Johannesburgban, meghivott, hogy menjek ki hozza szerintetek biztonsagos? 17 eves lany vagyok. Feketék de gazdag kornyeken elnek.

2017. okt. 8. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Ki nem mennék , de társasággal sem . A forró légkör sem az a fajta rendszer egyéb sajátosság nem buli .
2017. okt. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Vonzó ajánlat, de mi nem ismerjük a srácot. Még csak 1 hónapja ismered? Nem tudom, hogy jó ötlet-e, 1 hónap alatt nem igazán lehet eléggé kiismerni valakit. Mindenkinek vannak kételyei az afrikai országokkal kapcsolatban. A szüleid egyáltalán elengednének?
2017. okt. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Most úgy írom ezt a választ, hogy négy alkalommal volt szerencsém ellátogatni oda.

Ami pozitívum, az az hogy valószínűleg ő ismeri a környéket, és tudja, hova nem szabad menni. Johannesburg belvárosa tényleg veszélyes hely, viszont Sandton, Parkhurst, Rosebank meg egyéb hasonló negyedek teljesen rendben vannak. Ha gazdagok, akkor valószínű úgyis autóval mentek mindenhova, gyalog nemigen ajánlott.


Viszont : egy hónapja ismered. Ez azért elég kevès, de azért én felhívnàm a családját, hogy ők mit szólnak ahhoz, ha te kimész, tudnak-e róla, hiszen még kiskorú vagy, stb. Kiskorú esetén pl hitelesen lefordított születèsi anyakönyvi kivonat nélkül be sem engednek az országba, sőt abban sem vagyok biztos, hogy nagykorú személy felügyelete nélkül átlépheted-e a határt.


Mikor a kislányunkkal mentünk, akkor minden egyes határàtlèpésnél kértèk az anyakönyvi kivonatot.


Valamint ne feledd, az országban volt egy jó darabig apartheid. Sajnos ennek nyomai teljesen ma sem múltak el, bár ma már nem degradálják a feketéket, de vegyes párok a mai napig sem nagyon vannak, illetve ha igen, ott azért előfordulhatnak atrocitások. Két kolleganőm is járt így, az egyik fehér, fekete baráttal, a másik fekete, a baràtja fehér. Mindketten céltáblái voltak a kellemetlen megjegyzéseknek az utcákon / köztereken. Szóval ezt is meg kell azért szokni.


Ezeknek érdemes utánajárni, viszont ha a család vállalja érted a felelősséget, szerintem ne hagyd ki, èn imádtam Dél-Afrikát (na jó Joburgot pont nem annyira, de azért ott is vannak elég jó helyek).

2017. okt. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"1 honapja vagyunk egyutt "


...és már legalább kétszer találkoztál is vele, mielőtt elutazott.

Komoly kapcsolat lehet.

2017. okt. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Egy kis kedvcsináló:


[link]


[link]

2017. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon udvariassági meghívás, nem jó ötlet elfogadni. Meg aztán ki tudja, mit adott be a szüleinek, hogy örüljenek (pl. hogy több éve ismer, lehet, hogy elvesz, stb.), azok meg látni akarnak. Én várnék legalább egy évet, addigra nagykorú is leszel, és azt is látni fogod, hova fejlődik a kapcsolatotok.
2017. okt. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy pl. Észak-Afrikában csak akkor szabad komolyan venni egy meghívást, ha legalább 3-4-szer látványosan meghívnak. Amúgy csak egy olyan udvariassági fordulat a meghívás. Lehet, hogy ott is így van, és ez volt az első...
2017. okt. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1.soha nem talalkoztatok? Kizart. Felelotlen lennel. Es akkor ez nem is kapcsolat meg.

Meghivni mindenkit lehet meg irni hogy I love u . Come to me I would like to meet with u.

Stb meg irhatom h figyi en dubai legazdagabb helyen lakok...

2017. okt. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!