Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Durbanba milyen a tengerpart?

Durbanba milyen a tengerpart?

Figyelt kérdés
Durban ba Del-Afrikaba megyunk nyaralni es kepeken eleg szep a tengerpart, eloben is ilyen? Varosba azt hallottam nem jo a kozbiztonsag de a parton sem?

2018. márc. 13. 17:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én is Fokvárost ajànlanám. Egyrészt a vàros is jobban làtogatható, síma turistáknak is (Durbanhoz jó helyismeret kell, hogy hova lehet és nem lehet menni).

Durban tengerpartja homokos, és elèg túlzsúfolt, cápaveszély ellen küzdenek (őrség, stb) de azèrt még mindig előfordul egy-két támadás. Nem sok, és inkább szörfösöket érint, akik beljebb mennek a nagy hullámok miatt.

Fokvàros tengerpartja szebb szerintem, kicsit hidegebb a víz, az Atlanti óceàni rèsz jóval hűvösebb, mint az Indiai óceàni. Fókákat, pingvineket làthatsz.

Viszont ha otthoni viszonylatban mèsz "nyaralni", akkor arra készülj fel, hogy június-augusztus között bizony szükség lesz a polàrdzsekire, urambocsà szélfogó melegebb kabátra is (nem ritka a 3-5 fok akkoriban). Ez amúgy Durbanre is igaz.


Nyáron mediterrán a klíma, vagyis viszonylag meleg van mindkèt helyen.


Én májusban voltam Durbanben, reggel / sötétedés után kellett egy pulcsi + ballonkabàt, nappal farmer-póló elèg volt. Fürdeni ugyan nem mentem volna be, olyan 21-23 fok volt, ami a napon elviselhető, de àrnyékban annyira már nem volt kellemes. Olyan idő, mint otthon kb tavasszal, amikor nappal jó idő van, de estére még lehűl a levegő.

2018. márc. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
37%
Újabb kiművelt turista, aki nincs tisztában azzal, hogy az országban, ahova igyekszik, tél lesz az utazása idején. Nem véletlenül olcsó Dél-Afrika júliusban.
2018. márc. 15. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk attól is függ, mit szeretne csinàlni. Èn pl direkt mentem júniusban Dél-Afrikàba (amikor én vàlaszthattam meg, mert az üzleti útjaim időpontjaira nem tudtam hatni ugye). Ugyanis ha àllatokat nèzni megyek a Kruger parkba pl, akkor arra a téli időszak jóval alkalmasabb (este hűvös/hideg van, de nappal nincs azért rossz idő, plàne hogy az a szàraz évszak, tehàt nem esik az eső sem. A lombok hiànya miatt az állatok is jobban làthatók).

De strandolni biztos nem mentem volna olyankor. Fokvàros, illetve Durban meg inkább a nyári időszakban érdekes, azaz november-màrcius között, hacsak nem szeret az ember vacogni. Mivel ott inkàbb mediterrán a klíma, ennek megfelelőem a nyár a napos/száraz, és a tél a hűvös/nedves.

2018. márc. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy juliusban megyunk? Oktober vegen megyunk, es tisztaba vagyok az orszaggal csak a tengerpart miatt erdeklottem, hogy ugyan olyan e mint kepeken.
2018. márc. 15. 13:25
 15/15 anonim ***** válasza:
És milyen volt?
2021. máj. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!