Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Lehet hogy furcsán, és szerint...

Lehet hogy furcsán, és szerintem sokaknak idiótán is fog hangzani vagy mégse? Ki szeretnék költözni Ausztráliába, de úgy mint egy "kalandor". Csak annyi dolog lenne nálam, amit magammal tudok vinni 1-2 csomagban illetve némi pénz.

Figyelt kérdés

Kérdezem én, hogy valakinek valamilyen rokona esetleg ismerőse próbálkozott már ezzel az elmúlt 20 évben? És ha igen, milyen "sikereket" ért el? (Nem feltétlenül ide jött ki, hanem bárhova)

[Angol nyelvtudásom ill. Barista nemzetközi papírom van, 19 éves vagyok]


2011. ápr. 8. 20:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
És mit ennél, innál, hol aludnál, hol dolgoznál?
2011. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
És gyűjtöttél már pénzt a repjegyre, meg a szállásra, kajára? Mert nem azonnal fogsz munkát kapni kint.
2011. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Már van 600,000 Ft om a repjegyre meg az ottani tengődésre amig nincs munka, meg ugye az elso fizetes idoig, de mint takarito vagy mosogato 1 heten belul 101% hogy el tudok helyezkedni
2011. ápr. 8. 21:39
 4/20 anonim ***** válasza:

Ausztráliába kell munkavállalási engedély.Voltaképpen ugyanolyan nehéz oda is bejutni mint Amerikába.

Egyébként van egy műsor amit érdemes nézned a címe Ausztrál határain) Nemrég volt egy angol srác aki mint kalandor akart Ausztráliába menni.Csak egy hátizsák,egy gitár volt nála.Elmondta,hogy ő bárhol elalszik a sátrában,és annyi kis meló akad amit kajával fizetnek ki..Ő csak körbe akarja utazni Ausztráliát..Nem engedték be,mondván,hogy nincs megfelelő anyagi háttere,és tuti dolgozni akar..Azt meg az állam nem akarja,hogy mint egy hajléktalan sátorban éljen..

Szóval az ötleted nem rossz,csak nem megoldható..Ajánlom a műsort..sok mindent megtudsz Ausztrália határ enegdélyekről

2011. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
egy barátom így járta végig Dél-Amerikát 2 év alatt. tulajdonképp semmivel indult el. dolgozott 2 hétig, 1 hónapig egy helyen majd egy hónapot ment. de ott nem foglalkoztak azzal, hogy miért jött ide.
2011. ápr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Hmm, köszönöm. Azt tudtam, hogy nehéz dolog bejutni Ausztráliába, amit meg is értek de azt hittem van rá valami spéci megoldás, hogy valameddig ott tartózkodhass mint "utazó". Majd megnézem azt a műsort amit ajánlottál, de ha végképp el lehetetlenül a célom, akkor új uticél elé nézek, mert nagy kaland az ilyen :)
2011. ápr. 9. 12:52
 7/20 anonim ***** válasza:
Szerintem működhet, de ha biztosra akarsz menni, valami platina besorolású pénzeskártyát azért vigyél.
2011. ápr. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Bankkártya fajtája nem számít, ami kell az egy jó vaskos vízum. Turistavízumot könnyebben kaphatsz, de kicsit spórolni kell még hozzá (és nem dolgozhatsz vele).


Rendszeresen szigorítanak a munkavállalói engedélyen, 2 éve még 450Eft volt a KÉRVÉNY, 12-18 hónap elbírálási idővel és az ember patkóbeléig felnéznek. Megszabják, hogy adott szakmával hol dolgozhatsz, hol élhetsz.

2011. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Tényleg idiótán hangzik.
2011. ápr. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
Talán egy éve olvastam egy magyar férfival készült riportot, aki valamelyik Skandináv országban él. Kukázásból tartja fenn magát. Ezzel a "munkával" jóval az ottani latt, de messze magasan az itthoni átlag-magyar életszínvonal felett él. Egyébként jól megvan. Ha érdekel, megpróbálom megkeresni a riportot.
2011. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!