Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Kiköltöznél Ausztráliába, ha...

Kiköltöznél Ausztráliába, ha lenne rá lehetőséged?

Figyelt kérdés
Egyszerű kérdés, szerintem nem kell magyaráznom. :)

2012. márc. 6. 23:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem.Volt idő amikor kint akartam élni.Éveken át tanulmányoztam,olvastam,és informálódtam.Majd alkalmam is volt 6 hónapot kint tölteni.A 6 hónap alatt kétszer találkoztam testközelben mérges pókkal.Nekem ennyi bőven elég volt,hogy kint megtudtam a világ legveszélyesebb mérges állatai mind Ausztráliában vannak.A végén már aludni sem mertem,mert hallottam,hogy a házba is bemennek.Annyira meg nem olyan jó Ausztrália,hogy az életemet áldozzam érte..Szóval a pókundorom,a mérges állatokhoz való viszolygásom erősebb lett.
2012. márc. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sem, pont a mindenféle rovar, és egyéb mérges állat miatt.

Bár én nem voltam még kint, és nem is tanulmányoztam évekig, ezt azért tudomn Ausztráliáról, és ez minden mást elnyom, ami miatt tetszhetne.

2012. márc. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
"a világ legveszélyesebb mérges állatai mind Ausztráliában vannak." :) Nem mind, de egy elég nagy részük igen.:) Valószínű, ha ez a véleményed akkor más szempontból sem érezted túl jól ott magad... Nem hiszem, hogy a halálozási arány mérges állatoktól oly magas lenne, hogy CSAK ez vissza tartson:)
2012. márc. 7. 00:21
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátnőm nemrég költözött ki. Nagyon tetszik neki, imádja. Nem csak szebb és környezetbarátabb, de jobban meg lehet élni mint itt, sőt, az emberek is másak. Már beszéltünk arról mi lenne ha én is kimennék...csak az sajnos nem ilyen egyszerű. De mindenképp kimennék.
2012. márc. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

első vagyok.

Mint írtam voltam kint 6 hónapot.Megismerkedtem sok emberrel.Megismerkedtem egy ausztrál házaspárral akikkel még ma is tartom a kapcsolatot.A feleséget (Cindyt) évekkel ezelőtt megcsípte egy pók.Éppen egy pub-ban ebédeltek,és nem vette észre a kis pókot.Gyorsan kórház.Kiderült,hogy a pók mérgét sosem fogja a szervezetéből kiűzni,mert a sejtjeibe ette magát.Állandó fájdalommal él már évek óta.Fél évente el kell mennie az orvoshoz,ahol egy olyan kezelést kap,amivel a kezét/karját "sokkolják" áramütést kap.Épp annyit,hogy ott és akkor sírjon a fájdalomtól,de utána elvan hónapokig megint,és a méreg nem eszi tovább a sejtjét.Ha nem csinálnák akkor már meg is halhatott volna.3 ujját már levágták,mert elhaltak.Az orvosok szerint hiába vágnák le a karját a méreg már teljesen a szervezetében van.Cindy mesélte,hogy már tud ezzel élni,csak bosszantja,hogy egy pici pók a bűnős..Amikor ott voltam kint,eltudtam kísérni egy kezelésére.Meglepődtem,hogy mennyi ember volt a kórházban mindenféle marás,csípések miatt.

Utána olvastam.Több ember hal meg Ausztráliában mérges pókok által mint cápatámadásban.

Ha úgy vesszük az arány lehet,hogy nem olyan nagy,de mégis ott van..

De ha ez nem is riasztott volna vissza,akkor sem maradtam volna tovább(pedig akár életem végéig maradhattam volna,hiszen munkám,bérelt lakásom is lehetett volna)Egyszerűen csak az jön le,hogy hatalmas,és nagyon meleg van.Sidney-t például pár napos kirándulással végig is nézted.Nincs ott semmi.Esőerdőkbe egyedül nem szabad menni(lásd mérges állatok miatt),viszont a kísérő elég drága.

Bár most Angliában élek,de ha választhatnék helyet akkor inkább mennék Új-Zélandra vagy Hongkongba..

Ausztrália szép és jó,ha turista vagy..De ez az én véleményem,és mivel nem vagyunk egyformák,így bárkinek lehet más véleménye is.Ha valaki ott akar élni,az nyugodtan megteheti.Az is lehet,hogy ő imádni fogja.

2012. márc. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik elsődleges célpontom. Ha egyszer elhagynám Magyarországot, valószínűleg oda mennék.
2012. márc. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Aki ott van és azt mondja, hogy tetszik neki, az azért mondja, mert szégyelli, hogy melléfogott. Nem azt mondom, hogy éhezni fogsz, de "normálisan" keresőként soha nem lesz annyi pénzed, hogy visszagyere. Mindig kell valamire: házrészlet, gyermek tandíja stb. Gyakorlatilag ott ragadsz, soha nem jössz vissza. Ez már túl nagy ár...
2012. márc. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Új Zéland mitől jobb? Ott sincsen igazából semmi :) De persze amit írtál az állatokról ez tény.... Ellenben jól látod, hogy van olyan akinek viszont tetszik. Az utolsóval egyáltalán nem értek egyet! Már miért ne szerethetne valaki ott élni? Akiket ismerek normális munkával 1 év elteltével már haza látogattak és sok hasonlóról is hallottam. Nem igaz hogy ha akarnál nem tudnál haza látogatni, mert még itthonról is össze tudod gyűjteni a repjegy árát. Ha meg kint ragadsz? Hát azért is mész, hogy ott élj...
2012. márc. 7. 11:22
 9/20 anonim ***** válasza:
64%

" Már miért ne szerethetne valaki ott élni? Akiket ismerek normális munkával 1 év elteltével már haza látogattak és sok hasonlóról is hallottam"

Pedig sokan vannak akik sosem vallanák be,hogy tévedtek.

Én évek óta Franciaországban élek Marseille közelében.

Amióta itt élek,amióta tagja vagyok a társadalomnak,bizony rá kellett jönnöm,hogy itt sem jobb mint otthon,sőt rosszabb mert hátrányban vagyok hogy "csak bevándorló" vagyok.Itt kint is érintenek az áremelések,az adószorítások,és egyre drágább az albérlet is.A fizetéseket is sem emelik fel,és sokszor totál hülyének nézik az embert.Hazamehetnék(egyszer haza is fogok) de most azért nem megyek,mert otthon még munkám sem lenne.Ha valakinek azt mondom,hogy itt is ugyanolyan szar helyzet van,senki nem hinné el,ezért nem is mondom.Ahogy azt sem mondom,hogy ahol élek,több magyar is van.Van olyan magyar házaspár akik mindig kéregetnek kaját,cigit és egyéb dolgot,mert ennyire nem futja nekik.Rohangál segélyekért,és annyi pénzük nincs,hogy hazamenjenek.De az otthoniaknak mégis azt mondják,hogy király hely,sosem bánták meg.Csak hát az otthoniak nem látják a kisírt szemüket nap mint nap..

Jól meg kell gondolni ha külföldre megyünk.Én azért nem mennék Ausztráliába,mert messze van,és ha nincs pénzem akkor nehezebb hazajönni.Meg ha annyira jó lenne,akkor nem dolgoznék legalább 6 Ausztráliai emberrel itt kint a franciáknál.Ők meg onnan jönnek el,mondván,hogy unalmas,és nincs lehetőség jól boldogulni..Nézőpont kérdése...Addig szépnek,jónak látunk mindent amíg nem élünk benne.

33/N

2012. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

11:47!


Én ugyan nem Franciaországban élek, hanem Angliában, van igazság abban amit mondasz, de nem teljesen értek egyet. Az tény hogy Nyugaton is vannak áremelkedések, de még mindig jobban meg lehet élni, mint Magyarországon. Nem tudom, hogy neked mi a foglalkozásod, de én magam szépen megélek és nem sírok, sőt. Magyarországra biztos hogy nem mennék vissza. Nekem a kollégám többsége angol, van egy-két külföldi is, de soha egy percig sem éreztem azt hogy kívülállónak tartanának csak azért, mert bevándorló vagyok. (Bár a franciák érzékenyebbek ilyen téren, ők inkább nacionalisták.) Vissza térve az áremelkedésekre. Igen, itt is vannak, de ahogyan észrevettem, a mérték legtöbbször alatta marad a magyar áremeléseknek. 3,5 éve vagyok itt, azóta a fizetésem 240 fonttal nőtt(bár ebbe benne van az is hogy új munkahelyet szereztem, amelyik jobban fizet.), a kiadásaim pedig mindössze 90 fonttal emelkedtek.


Hogy a kérdezőnek is feleljek, én a magam részéről nem élnék Ausztráliában, mert egyszerűen nem vonz az ország, pedig turistaként voltam ott 2 alkalommal is, szép ország, de nem tudnám megszokni.

2012. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!