Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Valaki, aki volt már Ausztráli...

Valaki, aki volt már Ausztráliában, vagy esetleg ott él, (inkább fővárosra, nagyvárosra lennék kiváncsi) mesélne milyen ott? Az emberek, a megélhetés, bármi? Mert én ugy hallottam nagyon jo hely, és nyugodt, meg h mindenki boldog ott .

Figyelt kérdés
tanulni mennék, majd később

2013. márc. 29. 00:32
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Én 2 évig éltem Brisbane városában (Queensland)

A város hatalmas Budapesthez képest. Élveztem hogy télen is jó meleg volt, igaz a nyarak meg túlságosan melegek. Queenslandban egyébként csak két évszak van. enyhe tél, és nagy meleg nyár.

Hogy milyenek az emberek? Olyanok mint a világon bárhol. Vannak normálisak, kedvesek, de vannak akik sík hülyék, kötekedősek, szemetek. Nem szeretik sehol az az őslakosokat, mert bár az ő földrészük, de kezet fogva állhatnának a cigányok mellett.

Akinek van munkája, és jó munkája az szépen eléldegél. Aki takarít vagy mosogat annak itt kint is lesznek anyagi gondjai. Elég drága az élet kint, kezdve a lakás vagy szova bérlésekkel. Itt kint is vannak munkanélküliek, és sokan mennek Új-Zélandra vagy Angliába, vagy Európába jobb élet reményében.

Emlékszem egy kedves barátom 21 éves lánya kérdezte tőlünk hogy mit keresünk Ausztráliában. Mert szerinte gy unalmas hely, semmit nem lehet csinálni. Ahogy mondta a fél életét odaadná ha Európában élhetne, akár Magyarországon. Sosem volt Európában de ők is csak a szépet és a jót hallják. Végül is tényleg nincs annyi jó szórakozási lehetőség mint a magyaroknak..gondolj csak a sok programokra, koncertekre stb.. Mivel Európához képest Ausztrália viszonylag fiatal így alig van történelme, és nem sok látni való akad.. Ellenben állandóan ébernek kell lenned, ( ami nekünk magyaroknak furcsa volt, de nekik természetes,mert ebbe születtek bele) hogy figyeljünk a környezetünkre, és a körülöttünk lévő állatokra. itt található a legtöbb mérges állat..(volt élményem élőben látni skorpiót, és mutattak nekem a konyhában beköltözött fekete özvegy pókot is..

Azt te azt hallottad hogy mindenki nyugodt meg boldog ez nem igaz.. Vagyis annyi nyugodt és boldog ember él kint mint otthon.. Nem hiszem itt az emberek nyugodtak amikor egy erdőtűz elpusztítja az otthonukat és nincs hová menniük, mert nem fizették a biztosítást. (volt ilyen példa is)

2013. márc. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy az előző válaszoló, én szintén éltem kinn több évet, szintén Queensland-ben. Amiket ő írt, azokkal nagyjából egyetértek. De hhogy mégis miért olyan jó ott élni? Annak, aki az európai típusú életet, pörgést kedveli, annak is meg lehet találni a módját. Az költözzön Sydney-be. Ausztrália a természetközeliséget jeleneti. Én úgy életem ezt meg, hogy ott képesek az emberek a természet részeként élni. Nem unalmas QLD egyáltalán, ha szereted a természetet. Sőt...! Ha van egy normális munkád, akkor kellemesen eléldegélhetsz. A szabadidődben nem a számlákon kell aggódnod, meg plusz melókat keresend, hanem ÉLHETSZ!

Számomra a nyugalmat jelenti Ausztrália. Különösen Qld. Nsw-be nem költöznék, ahogy írtam ott az európaihoz hasonlóan pörgős az élet, túl globalizált nekem. De kinek a pap, kinek a papné.

2013. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszotokat! Utolsó válaszoló, ahogy mondtad, nekem is úgy tűnik, úgy látom Ausztráliát, mint a nyugalom országa.
2013. márc. 29. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha meg aktualis akkor szivled meg a tanacsomat hogy csak akkor gyere IDE ha nem vagy Lusitania es akarsz is dolgozni en 28 eve vagy ok itt es jol erzemmagam itt. Ugy an sokmindenben hianyzik europa de egy Ido utan meg lehet szokni. Arra is szamits hogy nyaron nagyon de nagyon meleg an ami honapokig tart es ahol en dolgoztam ott sokat volt 36. 38 fok meleg ami europaiaknak nem konnyu elvislni mert paras melegvan, de ne keseredj el nem te vagy az else es az utolso Kai ebbe bele vag.sok sikert kivanok Ja es tanuljal angolul mert 16 millio ember nem fog a kedvedert megtanulni magyarul
2014. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik kedvenc kontinensem Óceánia, imádom Ausztráliát, és Új Zélandot is, nagyon szép hely. Remélem majd kijutok és élhetek ott.
2017. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!