Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Milyen az élet Ausztráliában/Ú...

Milyen az élet Ausztráliában/Új-Zélandon?

Figyelt kérdés
Ha Ausztráliában, vagy Új-Zélandon élsz, szeretsz ott élni? Milyen az életszínvonal, az időjárás, az emberek, a kultúra? Olyanok tapasztalata is érdekelne, akiknek valamelyik rokonuk/ismerősük él kint.

2013. máj. 8. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan az élet, hogy ha tehetném, mennék vissza azonnal.... Kinn éltem, s bánom, hogy visszajöttem!!
2013. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért jöttél vissza? Melyik városban éltél egyébként, és mikor?
2013. máj. 9. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam kint 7 hónapot... Nekem tetszett, teljesen más világ szerintem, mint itt. Nem tudom, hogy tudnék-e ott élni, de az elkövetkezendő hónapokban megyek ki megint, mert megkaptam a Holiday Work Visat, szóval .. :) Lesz egy kis kirándulás-dolgozás-kaland, így, alig 19 évesen. Alig várom, habár nem tudom mire számítsak. Ha lesz esélyem és tetszik is, lehet még tovább is kint maradok. :)


Kérdésedre válaszolva, Christchurchben éltem, tavaly év elején jöttem haza. Életszínvonal sokkal jobb, mint itthon - de lassan már hol nem jobb; időjárás.. hát, elég unalmas. Nincs túl meleg se, túl hideg se. Tél hosszú és monoton. Úgy egybefolynak az évszakok, lassan változik az átlaghőmérséklet. Nincs olyan hirtelen átváltás, hogy 2 hete még tél volt, ma már nyár. - Habár időnként ott is megbolondul az idő.

CHCH-ben, nem tudom tudod-e, sok földrengés volt az utóbbi években, én is átéltem jó párat, köztük több 6,0án felettit is. Na, az is örök élmény. Érdekes jelenség. Nem kell félni, kárt már nem tud okozni, mivel az előző nagy földrengésben ledőlt minen, aminek le kellett .. most nagyban folynak ott az újjáépítések, de szinte az egész városközpontot újra kell építeniük.


Emberek érdekesek, megvan ez a jellegzetes angol stílusuk, mosolygós - kicsit olyan "ál-mosolygós", "ál-kedves". Nem tudom érted-e mire gondolok. Megkérdezi valaki, hogy "hogy vagy? - vigyorog,mosolyog... Vigyorogva válaszolsz hogy "nem valami jóól.."- erre vigyorogva válaszolnak, hogy GOOOOOD. szóval ... érdekes. nem lehet leírni, nem tudom leírni, ezt tapasztalni kell, köztük kell élni, és majd meglátod, hogy ez tetszik e neked, vagy nem. Mindenesetre mások, az biztos! Látszik, hogy a világ végén élnek.. :)


Persze vannak kivételek és nagyon rendes, kedves emberek!!!


Most hirtelen ennyi. Szerintem, ha teheted, mindenkiépp menj el egyszer és nézz körül egy hónapot legalább. Kevesebbre nem érné meg. Körbeutazni, ismerkedni, kapcsolatokat keresni.


Örök és felejthetetlen élmény, és Új-Zéland természeti adottságai egyszerűen lenyűgözőek.. :)

2013. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hosszú választ, Új-Zéland tényleg szép hely lehet, nagy álmom, hogy egyszer körbeutazzam, vagy akár ott éljek. A földrengésekről Christchurch-ben hallottam, remélem újjá varázsolják azt a helyet. Gondolom, hogy kizárólag földrengés biztos épületeket fognak már ezentúl építeni, Santiago de Chile-ben is így csinálják.
2013. máj. 12. 09:59
 5/7 P.Mester válasza:
100%

Új Zéland szép meg minden, a legszebb ország amiben valaha jártam


Ausztráliát viszont nem nagyon csíptem,főleg hogy minden 2. állat halűlos valamilyen módon.

2013. máj. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
31%

Ausztráliában ha szereted a hüllőket akkor meg tudsz élni de viszont nagyon messze van.Kereset se jó.


Újzélandba ha megtehetném vissza se néznék.

De mind a 2 helyen 2 generációig biztos nem fognak odavalósinak tekinteni.

2013. máj. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%

"De mind a 2 helyen 2 generációig biztos nem fognak odavalósinak tekinteni."


ez butaság. NZ-n a lakosság egynegyede első generációs bevándorló (a népesség kb. 4.5 millió fő) és leginkább senkit nem érdekel honnan jöttél, különösen nagyvárosban. A munkahelyeken teljesen természetes, hogy mindenki máshonnan jött (vagy a szülei jöttek máshonnan). Plusz Auckland a világ legnagyobb polinéz települése, a csendes-óceáni szigetekről (Fiji, Samoa, Niue, Vanuatu, Kiribati, Cook Islands, Chathams, stb.) mindenhonnan jöttek ide élni, ehhez jön a commonwealth területéről érkezők, (délafrikától kanadáig, UK-tól ausztráliáig) és persze az ázsiaiak.

Ha kicsit is be akarsz illeszkedni, akkor van hova, ha valahol nem fogadnak szívesen, akkor az nem azért van, mert bevándorló vagy. Persze, ha ki se lépsz a lakásból, akkor nem is lesznek ismerőseid, barátaid.

2014. ápr. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!