Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliában van kereslet...

Ausztráliában van kereslet orosz és német tolmácsokra?

Figyelt kérdés
Meg tudnék ott élni angol-orosz vagy angol-német tolmácsként?

2019. jan. 20. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Kereslet van... és kínálat is.

Rengeteg ott az expat, akik eleve native speakerek is, ellentétben veled.

Szóval ez édeskevés ahhoz, hogy az ausztrál pontrendszerben megfelelj.

2019. jan. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Ki mondta, hogy nem vagyok native speaker? :D A német a másik anyanyelvem.

Nem kéne ilyen flegmán és lekezelően válaszolni, normális stílus is létezik.


Egyébként azt nem te vagy én fogjuk eldönteni, hogy ez elég-e ahhoz, hogy kapjak oda vízumot, de ha meg sem próbálnám, akkor nagy hülye lennék. Ha van kereslet ilyen tolmácsokra, az már elég indok is ahhoz, hogy megpróbáljam. Aztán vagy sikerül, vagy nem.

2019. jan. 20. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
NYILVÁN van.
2019. jan. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Én csak próbálok realista lenni, ami hozzásegíthet téged ahhoz, hogy kevésbé csalódj.

A lényeg, hogy a némettel nem sokra mennél. Mint mondtam, ennyi skillel be sem engednének téged, legfeljebb turistaként.

Szóval érteni kellene valamihez, aminek ott van munkaerőpiaci értéke. A "majd lesz valahogy" és a "szerencsét próbálok" egyszerűen nem fog menni. Nem azért, mert én köcsög vagyok, hanem mert az ausztrálok nem fognak téged beengedni ilyen céllal.

2019. jan. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Megélni talán megélnél, csak nem fogsz vízumot kapni.
2019. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4 Szóval érteni kellene valamihez, aminek ott van munkaerőpiaci értéke.


Tolmácsnak tanulok. A tolmácskodás egy munka, nem abból áll, hogy elmakogok pár nyelven. Az, hogy a tolmácskodásnak van-e ott munkaerőpiaci értéke, nem tudom, épp ezért írtam ki a kérdést(megdöbbentő, igaz?). De inkább utánakérdezek olyan rokonoknál, akik kint élnek, mert az ilyen rosszindulatú “úgysem kapsz vízumot” válaszokkal nem leszek előrébb.

2019. jan. 24. 11:30
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

Ha lennének kint rokonaid eleve nem jöttél volna ide kérdezni. Amúgy meg valóban nem fogsz vízumot kapni, most lehet harcolni a realitások ellen, de ettől ez még így van. A tudásod kint lósz.rt nem ér, el sem ismerik stb. Tehát ugyanonnan indulsz mint egy érettségis gyári munkás. Abból meg van kint elég.

2019. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7 Élnek kint rokonaim, nem is egy, de ők honnan tudnák, hogy a tolmácsszférába mennyire keresnek embereket, ha tök mást dolgoznak? :D Ezért kérdeztem itt, hátha egész véletlen akad valaki ebben a nagy világban, aki tud erről.


Amúgy természetesen lehet, hogy igazad van, tudom én, hogy nem kap akárki vízumot. De itt már csak rosszindulatból is mindenkinek ezt írjál, ahogy láttam korábbi kérdéseknél is.

2019. jan. 24. 20:25
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem rossz indulat ez tény. Ausztrálián is komoly a migrációs nyomás, gondolom a kinti rokonaid sokat mesélnek arról hogy a klímaváltozás miatt egyre lakhatatlanabb óceániai szigetvilágból tömegesen érkeznek a menekültek, és ez már oda jutott hogy minden más irányba bezárultak az ajtók. Meg kéne érteni ez nem olyan mint az EU hogy odamész még ott élsz ahol kedved tartja.
2019. jan. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!