Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Milyen veszélyes megmászni a...

Milyen veszélyes megmászni a Mount Eversetet?

Figyelt kérdés

Átlagban hányból hány embernek sikerül?

Mik a lehetséges veszélyek, melyek a leggyakoribb halál okok?



2020. dec. 22. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
34%

Alapvető veszély, ha nem beszélsz nyelveket, és guglizásra (is) képtelen vagy.

A többit szerintem le fogod küzdeni, ha túljutsz az első mondatom kételyeinek megválaszolásán.

Onnantól már csak másznod kell(enne)

2020. dec. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az időjárás ugye és az oxigénhiány. Amúgy állítólag nem volna nehéz technikailag.

[link]

2020. dec. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Megmásztam az Everestet,

de az többi nem eresztett.


Milyen tapasztalattal rendelkezel?

Milyen csúcsmászásaid voltak eddig?


Vagy csak érdekel ez a kérdés, de magad nem másznál?


Nagyon veszélyes. Hideg van, meredekség van, szél van, hó van, vihar van. Levegő van. Ja, az nincs. Oxigén az nincs.

2020. dec. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nehany mumifikalodott hegymaszo holtteste mellett haladva rajossz.
2020. dec. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Az Everest mar nem hegymaszas barkibakinekbpenze van kepes felmenni. Nem hgymaszo teljesitmeny.
2020. dec. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
#5: szóval átlag feletti állóképesség sem kell hozzá? Akkor indulok is.
2020. dec. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
6.-s nem kell, nezz utana az egesz Everest egy kereskedelmi cirkusz lett. Egy fontos van az aklimatizacio, ha az nem elegseges nem fogsz feljutni ha szansz ra eleg jdot akkor igen. Amugy is atlag halando csak 7000 m koruli magassagba jut fel, ugy ertem hogy az Everest csucsa kicsit tobb mint 8800 m de mivel minden turazo palackkal megy a palack meg annyit segit mintha a csucson 7000 m magasan lennel vagy kicsit magasabban. Akkor meg mar inkabb a Lenin csucs ami ugyan hetezer meteres de palack nelkul mesz igaz az mar teljeitmeny, az Everet nem. Amugy is a palackos maszas bohockodas.
2020. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Na mégegy fotelhegymászó.


Óriási állóképesség, néhány éves felkészülés, és kb egy ház ára kell hozzá.

A drágább vezetőkkel, ahol saját serpád van, viszonylag kicsi az esély arra hogy ottmaradj, de sose lehet teljesen kizárni.


2019-ben 526 engedélyt adtak ki mászóknak (ebben a serpák és vezetők nincsenek benne), közülük 398-an érték el a csúcsot, és 11-en haltak meg.


Amúgy szerintem simán érdemes elutazni a Himalájába, csak pont nem ezért.

2020. dec. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
8. En jartam a Himalayaban (is) ellenteben veled. A haz araval egyetertek, kb 10 millio forint a csucsengedely es legalabb meg ennyi a tura.
2020. dec. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Everest etikailag is elég problémás, rengeteg szennyezés, évente meghaló serpák, mindezt azért, hogy lőhess magadról egy 15 milliós szelfit.
2020. dec. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!