Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mongólia miért ennyire alulért...

Mongólia miért ennyire alulértékelt?

Figyelt kérdés
Nagyon szép, érdekes ország, gazdag történelemmel, jó zenével. Miért sokkal híresebb Kína meg Japán turisztikailag, mikor Mongóliában is van bőven látnivaló?

2021. júl. 9. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Jártál már mindháromban? Nem, egyáltalán nincs ugyanannyi látnivaló, mint Japánban vagy Kínában, főleg nem sűrűségben és érdekességi faktorban.


Mongólia roadtripezésre jó, ami az egyébként kulturális-városnézési céllal utazóknak is csak egy igen apró, fiatalosabb részét vonzza, főleg a hátizsákos ill. az expedíciós/extrém utak kedvelőit. Szép ország, de nekem tipikusan a szép volt, jó volt, elég volt kategória, pont mint a többi baszom sztyeppés ország (pl. Kazahsztán).


Japánba viszont még 75 évesen is szívesen visszatérnék sokadjára is. Kínába is, csak sajnos ott a kínaiak élnek, akik jelentősen rontanak az élményen.

2021. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz és drága berepülni, drága a vízum, nincs turistákra kitalálva az infrastruktúra. Voltam már, szerintem remek hely és nem is túl macerás, viszont azt is be kell látnom, hogy bőven magasabb a tűréshatárom, mint az átlag turistáé, aki teljesen nyilvánvalóan nem fog 14 órákat buszozni két világszinten tökéletesen noname dolog között, Mongóliában meg minden ennyire messze van egymástól.


@1 Amúgy Kazahsztánt tényleg nem csípted különösebben? Nekem szívem egyik kis csücske, főleg a délkeleti része.

2021. júl. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Nekem meg pont meglepetes volt Kinaban a kinaiak baratsagossaga es segitokeszsege.
2021. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#2, na jó, lehet az utazás más részletei miatt unfair voltam a kazahokkal kapcsolatban, pont az Almatitól keletre eső kanyonok, hegyek és a többi látnivaló maradtak ki nekem. Az Asztana-Almati-Simkent trióból egyértelműen Almati volt a legszimpatikusabb, de összességében azért nem dobtam egy hátast.


Majd ha Kirgizisztán sorra kerül, megpróbálom újra :)

2021. júl. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mongóliában sivatag van, nincs szinte fű, fa
2021. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!