Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » A Maldív-szigetek elég megoszt...

A Maldív-szigetek elég megosztó hely (ezt részletezem lenn). Oda szeretnék menni valószínűleg, a most következő téli időszakban. Ha van itt olyan, aki járt már ott, írjon! Melyik tábort erősíted?

Figyelt kérdés

Szeretnék foglalni télire trópusi utazást, ez lenne az első "télből a nyárba" utam. A képek alapján legjobban a Maldív-szigetek vonz, és még viszonylag közel is van (a többi célponthoz képest, ami még megtetszett képek alapján). Persze úgy foglalnék, hogy ingyen lemondható legyen, hisz ki tudja mi lesz még itt Covid-fronton, bár be vagyunk oltva és nem félünk a teszteléstől sem.

De a lényegre ugorva, a munkahelyemen van pár sokat utazott ember, és nekik említettem, hogy valószínűleg foglalok a Maldív-szigetekre télre, és olyan ellentétes véleményen voltak a Maldív-szigetekről, hogy csak na.

Az egyikük áradozott, hogy mikor ott volt, az maga a volt a paradicsom, és még soha sehol máshol nem került olyan közel a paradicsomi élményhez, mint a Maldív-szigeteken. És mondta, annyi napra foglaljak, amennyit csak ki tudok fizetni, mert nem akarok majd elmenni onnan.

De a másik kollégám meg fújolt, hogy pont oda? Mondta, hogy egy hétnél semmiképp se foglaljak többre, mert nagyon unalmas, nem lehet ott semmit se csinálni. Be leszek zárva egy kis szigetre, meg ilyeneket mondott. Szerinte a Maldív-szigetek csak a friss szerelmeseknek való, akik amúgy se foglalkoznak mással, csak egymással. Elég lelombozó volt hallgatni.

Pedig utánanéztem, és egy csomó programlehetőség van. Pecázás, búvárkodás, utazás más szigetekre, masszázs, vízi állatokkal kapcsolatos programok, meg még pár. Vannak kulináris programok is, vízi sport lehetőségek, stb. De amúgy az a kollégám, amelyik meg paradicsomnak nevezte a Maldív-szigeteket, azt mondta, hogy úgyse fogom kihasználni az összes programot, ott maga a környezet elég program, nem lehet vele betelni...

Szóval na. Elég megosztó hely. De engem nagyon vonz a képek-videók alapján. Nem hiszem hogy unalmas lenne, szerintem én magamat ismerve két hét után sem unnám meg. De azt se akarom, hogy elmenjen egy csomó pénz egy olyan utazásra, ami egy kalap kaki, mikor jó útra is költhettem volna...



#Maldív-szigetek #trópusi sziget #téli nyaralás #luxusutazás #resort hotel #resort island
2021. aug. 11. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Ezek zsekendo meretu atollok. Nincs seta, semmi. Ami aktivitas van, es nagyon erdekes, az a buvarkodas. Azon kivul semmi. Semmi.
2021. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 D. Brasco ***** válasza:
84%

Aki azt mondta hogy unalmas lesz teljesen realisan látja a helyzetet.

A programokrol meg annyit,higy igen vannak...horror áron...meg nem tudom abban mi a program,hogy atvisznek egy masik ugyan ilyen csepp szigetre....

2021. aug. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Igazabol ket hullafaradt nagyon szerelmes embernek valo kikapcsolodni.
2021. aug. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jártam eddig 90+ országban, nagyjából Monaco unható gyorsabban, mint a Maldív-szigetek. Rengeteg hasonlóan szép helyre lehet menni úgy, hogy nem egy 2000m²-es atollra vagy bezárva, ahonnan maximum a szálloda 200 dolláros fakultatív programjaira tudsz elmenni. A lakott szigetek csalókán olcsóak, viszont ott meg egyrészt alkoholtilalom van, másrészt fürdeni sem lehet egy csomó helyen, minden másra meg alkalmatlan az ország. Még az Andamán-szigetekre is olcsóbban el lehet jutni, ami viszont nem egy kamu vurstli, hanem tényleg maga a paradicsom, de első hasonló útra szerintem remek opciók vannak Malajziában, Thaiföldön, Mexikóban, Belize-ben, Indonéziában, Kolumbiában, meg ezer másik helyen és mindegyik jelentősen igazibb és izgalmasabb, mint a Maldív. Az van, hogy valóban gyönyörű képeket lehet készíteni, meg ide tolódott az a luxusnyaralásokról kialakult sztereotípia, ami a 90-es évek Magyarországán még a Kanári-szigeteket meg Egyiptomot jelentette, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy megérné azt a pénzt, amiért az Instagram Maldívját kapod. Tele a Karib-térség pont ugyanannyira szép partokkal, jóval olcsóbban, tényleg dartsszal dobhatsz egy térképre és jobb helyre fog mutatni, mint amit tervezel éppen.
2021. aug. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sokféle sziget van Maldívon. Van olyan, ami “szinte” minden igényt kielégít, és van olyan ahol tényleg csak a türkiz tengert és egymást lehet bámulni egy vízi bungalóban. Mi egy olyan szigeten voltunk, ahol nem unatkozhat az ember, bárok, szárazföldi, vízi sportok tömkelege, (még golfpálya is volt) este disco és egyéb programok. Persze még így is van akit mindez nem köt le, mert itt nem lehet pl hegyet mászni, várost nézni, stb. De szerintem itt mindent kihoztak abból, amit lehetett. Akinek ez kevés, az menjen máshova nyaralni, nekem 10 napra tökéletesen megfelelt, nem akartam várost nézni, sem pedig shoppingolni.
2021. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!