Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Van olyan vegyészeti ösztöndíj...

Emberke kérdése:

Van olyan vegyészeti ösztöndíj amivel ki lehet jutni japánba?

Figyelt kérdés
egyetem az mindegy csak legyen valahol
2010. okt. 10. 12:44
 1/5 anonim válasza:

Már van vegyészdiplomád, vagy ott kívánod megszerezni?

A Japán Kormány Teljes Egyetemi Képzésre Szóló Ösztöndíját kell megpályáznod az utóbbi esetben. Felvételi vizsga van (angol nyelven), nagyon nehéz, nem véletlenül nyerik el olyan kevesen. A családomban volt olyan szerencsés és okos, aki igen. Egy év Osakában, japán nyelv tanulás (a sikeres felvételihez nem kell tudnod japánul, az nem előfeltétel), viszont úgy meg kell tanulnod egy év alatt japánul, hogy felvételizni tudj valamelyik egyetemre ezen a nyelven.

Nézz utána ezen a linken: [link]

Nem tudom, meghirdetik-e minden évben, kérdezz utána a japán nagykövetségen.

Az ösztöndíj - főleg Osakában, ahol kollégiumban laksz - bőségesen elegendő. Később pedig dolgozhatsz is az egyetem mellett (Japánban minden diák ezt teszi).

Ha erre vállalkozol, nemcsak okosnak kell lenned és kitartónak, magyar diák által elképzelhetetlenül szorgalmasnak, hanem lelkileg is nagyon stabilnak. Teljesen más kultúra, más környezet.

Sok sikert hozzá!

A felvételi első fordulója írásbeli: matek, kémia (a te esetedben) és angol nyelv.

Felvételi ősszel, eredményt január elején kapsz, kiutazás április elején (Japánban akkor kezdődik a tanév, a cseresznyevirágzás nagy ünnepe után).

2010. okt. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

tegnap 23:37


Szia, küldtem egy emailt, lenne pár kérdésem. :D

2010. okt. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Kedves Ismeretlen, aki emailt írtál nekem!


Emailben válaszoltam, remélem, hasznát veszed az információknak.


Üdv!

2010. okt. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
első válaszoló azt a pályázatot japánul nem lehetne kitölteni mert angolul sajnos alig tudok de japánul viszont folyékonyan beszélek és írok.
2010. okt. 19. 21:13
 5/5 anonim válasza:

Sajnos, ha nem tudsz jól angolul, akkor reménytelen :(, mert a felvételi angol nyelvű. Magyarul sem könnyű egy nehéz, szöveges matematikafeladatot értelmezni, hát még angolul... Azt javaslom, kezdj el "gyúrni" az angolra!

Sok sikert kívánok hozzá!

2010. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!