Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » A Sínai-hegyet honnan érdemese...

A Sínai-hegyet honnan érdemesebb megközelíteni: Izraelből vagy Egyiptomból? Hova érdemesebb menni utazni? Honnan szerveznek több utat?

Figyelt kérdés

Például, ha az ember nyaralni és országot látogatni megy, akkor melyik helyről érdemesebb megközelíteni?


Nyilván a Sínai-hegy Egyiptomban található, bár az ázsiai kontinensen. Gurdakával/Hurghadával szemben van, míg Sharm El Sheikh-től pedig valamivel északabbra. Sharm El Shaikh-ből egész biztosan szerveznek oda utakat. Gurdakából nem tudom. Esetleg azok közül, akik már voltak ott tudják, hogy szerveznek-e? Végül is át kell hajózni egy keskenyebb részén a Vörös-tengernek. Viszont vagy 5 óra oda az út.


Izrael ellenben elég kicsi ország. Akár 1-2 nap alatt is be lehet járni a Jeruzsálem-Betlehem-Názáret-stb. távot. Nincs annyira messze, gyakran Jordániába is átvisznek. Gondolom akkor ide is. Ti mit tudtok erről?


Szerintetek honnan érdemesebb megközelíteni a félszigetet (itt van a Szent Katalin-kolostor is) és a hegyet?



2023. jún. 20. 01:26
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Alaszkai átszállással.
2023. jún. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom eldönteni, hogy troll kérdés-e vagy sem, ezért megpróbálok pár tanácsfélét összeszedni.


- Egyiptomba vízum kell, Izraelbe nem.

- Sharm egy üdülőváros - értsd: teljesen mesterséges - Izraelben pedig nehéz olyan városban landolni, ahol ne lehetne ezt-azt megnézni.

- Izrael sokkal koncentráltabb, kisebbek a távolságok, Egyiptomban számolni kell belföldi repülésre vagy hosszú vonatutakra/taxizásra.

- Ugyanakkor számomra Egyiptom 800x nagyobb élményt nyújtott Izraelnél.


Innen szerintem már kitűnik, hogy a kettőt összemosni elég nehéz, pontosabban nem nehéz hanem körülményes és költséges. Ha megnézed a jeruzsálemi, eliati ajánlatokat mind-mind nagyon drága (300 dollár alatt nem is találtam, de inkább 400-500 dollár/fő), Sharmból ennek a töredékéért visznek szervezett túrát, ha nem egyéniben akarod.


Javaslat:

Én különszedném a kettőt. Egy Izrael + Jordánia túra, majd utána egy Egyiptom, amibe beiktathatsz egy pár napos pihenést Sharmban és erre időzíteném a Sínai-hegyet.

2023. jún. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 NTBS ***** válasza:
Izrael.
2023. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2.

Azt hiszem rosszul fogalmaztam. Nem akarom és nem is akartam egybekötni Izraelt és Egyiptomot.


Annyi volt a kérdésem, hogy hova érdemesebb menni nyaralni, amennyiben el szeretnék látogatni a Sínai-hegyhez is. Az egyik helyre szeretnék csak menni. Nem akarom egyetlen utazás keretében az egész Közel-keletet bejárni. A kérdésem arra vonatkozott, hogy melyik helyről érdemesebb megközelíteni. Mintha azt kérdezném külföldiként, hogy a Fertő tavat magyarországi vagy ausztriai utazással egybekötve érdemesebb megnézni.

2023. jún. 20. 15:16
 5/6 A kérdező kommentje:
Pontosabban max. annyira akartam egybekötni, hogy Izraelből egy "reggel indulunk, este jövünk" program keretében átmegyünk Egyiptomba, a Sínai-félszigetre megnézni.
2023. jún. 20. 15:17
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
A válaszomból pedig kitűnt, ha a Sínai-hegyet akarod megnézni, akkor legkönnyebben Sharm-el-Sheikhből éred el, innen sokkal olcsóbb és időhatékonyabb is.
2023. jún. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!