Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kínában melyik városokat...

Kínában melyik városokat érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, tehát szűkös a büdzsé, de sikerült annyit összespórolnom, hogy valóra valtsam egy nagy álmom és elutazzak távolkeletre. Többek között Kínába is el szeretnék menni. Shanghai és Peking között kéne döntenem. Egy hétre mennék oda. Esetleg elég lenne az az egy hét mindkét város megnézéséhez? Tippeket nagyon szívesen fogadok! Ha valaki tud más kihagyhatatlan várost, ne tartsa magában! Nagyon köszi

máj. 26. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Vuhant
máj. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Peking.
máj. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Egy hét az nagyon rövid idő. Én mondjuk délre mennék, a Hong Kong melletti várostömörülést nézném meg (8-10 metropolis egymás szájában, kb 130M lakossal).
máj. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
57%
Belső mongólia, "civilizált félnomádok"
máj. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben Shanghai és Peking között kell dönts, én gondolkodás nélkül Pekinget javaslom.


További tippem még Hong Kong és Shenzhen (szigorúan Makaó nélkül), ahogy az a 3-as válasznál elhangzott.


Egy évet éltem Shanghai-ban és még 3 évet máshol a Távol-keleten, és őszintén szólva Shanghai-t turista szemszögből nem tartom nagy durranásnak, személy szerint továbbá valahogy soha sem tudtam megszeretni, nem tartottam soha "otthonomnak", míg más városokat igen, ezért is lett csak 1 év az ottani létem.


Ha egy nyüzsgő, vibráló tömött metropoliszt akarsz látni, akkor HK, Shenzhen, vagy a szoros túloldalán Taipei, Tokyo...

Ha érdekel a kínai történelem, Peking. A tiltott várost és a környező épületeket, parkokat egyszer látni kell az életben, továbbá a nagy fal is érdekes. A modern építészet annyira nem látványos Pekingben, élőben a CCTV székháza nem olyan nagy durranás, talán a Madárfészek az, ami laikusként tetszett.

Ha felhőkarcolókat akarsz nézni, akkor Shanghai.


Az 1 hét bőven elég 2 városra, akár 3-ra is. Shanghai-t igazából 1 nap alatt le lehet darálni, Waitan, pici séta Pudong közepén, esetleg séta a Huahai roadon, és ennyi, pl a Shanghai templomai nem különösebben érdekesek. Peking mondjuk 3 nap, sok a látnivaló, és több idő is elítélik az utazással, és még 3 nap mondjuk egy gyors Hong Kong-i nézelődésre, átugorva Shenzenbe.

jún. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sanghaj a szebb, kozmopolitább, sokkal több szórakozási lehetőséget biztosító város. Pekingben és környékén vannak ugyanakkor a legfontosabb, világtörténelmi jelentőségű műemlékek. Nehéz kérdés, de én mind a kettőt megpróbálnám beleszorítani a rendelkezésre álló időbe.


Alternatív lehetőség, ha nem akarsz annyit utazni közben, az előttem szólók által javasolt Kanton, Sencsen, Hongkong, Makaó által körülhatárolt rész felfedezése.

jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!