Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyiből lehetne megúszni...

Mennyiből lehetne megúszni oda-vissza egy Ázsiai utat minimum?

Figyelt kérdés

úti költség, szállás, élelem...mittomén :D

Egyszer mindenképp szeretnék eljutni, főleg Japánba, de bármi mást is szóba jöhet, de azt hiszem én sose leszek egy milliomos típus, attól tartok :D


2009. ápr. 22. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Thaiföldi esetet tudnék említeni /ott voltunk nászúton/, ahol szerény körülmények között 10 napot töltöttünk. Négy évvel ezelőtt kettőnknek kijött 500 e/ft-ból. Ebben benne volt a két repülőjegy oda-vissza, a szálloda /nem is a legolcsóbbat fogtuk ki!/ottani programok és kb. 1/5-éért még vásároltunk is szép dolgokat, mert képtelen voltunk ellenállni a hatalmas kínálatnak. És szuperül éreztük magunkat!
2009. ápr. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Japánba menni még sok embernek luxus akárcsak nekem...de hallottam,hogy oda bizony 1.5-2 millió forint kell...Thaiföld már elérhetőbb a nem gazdagoknak is(én se vagyok gazdag sajnos)500-700 ezer forintból meg lehet járni úgy,hogy csodásan fogod érezni magad(két személyre)...Van egy ismerősöm akinek a felesége Thaiföldi,és ők azt mondták,hogy érdemes úgy kimenni,hogy hátizsákkal...csak repülőjegyet veszel...A szállást ott helyben is meg tudod oldani..sokszor sokkal olcsóbban mint amit az utazási iroda kínál...az élelem is megoldható ha már kint vagy....Mi ha minden jól megy egyénileg fogunk kimenni...hátizsákkal,és mindent ott intézünk el....
2009. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hú de bátrak vagytok, de am jól hangzik. :)

Volt egy ilyen tippem Japánról, de gondoltam hátha nektek van valami vidám javaslatotok! :D

2009. ápr. 22. 14:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hátizsákkal bárhova el lehet jutni sokkal olcsóbban mint utazási irodán keresztül. Neten is érdemes szállás után nézni. Pl ott van a couchsurfing lehetősége is, de ezt végképp csak bátraknak ajánlom, főleg ha a világ másik felére szeretne utazni. Én nagyon birom, amikor hátizsákkal a világ "másik felébe" csöppensz. Próbára teszi a határaidat... sok lelki energia kell hozzá, pláne ha egyedül mész. A fizikairól nem is beszélve. :D Végig cipelni 16 kilós táskát a városon lányként, büszke voltam magamra :D Azért bárhogy is lesz utasbiztosítást ne felejts el kötni, és mielőtt messzire indulsz, szerezz infókat kinek hol és milyen telefonszámon tudod jelezni ha baj van! :)
2009. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fórumon egy lány volt kint 2-3 hetet asszem,a párja Japán,de mondta,hogy tök olcsó.Amúgy neten mindenre rá tudsz keresni.Japánban amúgy olcsó kapszulahotelben lakni,csak hát ott nem hagyhatod napközben a pakkod,az elég gáz,de hát azt nem is túristáknak találták kiXD

Am e a lány vmi piti összeget mondott,kajára szállásra stb,vmi 30 ezret

2009. ápr. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Japánba eljutni kb. 200e Ft.

Japánban közlekedni kb. 100e Ft.

Japánban szállás kb. 100e Ft.

Japánban kaja kb. 70e Ft.

Egyéb: kb. 130e Ft.


Összesen: 600e Ft.


Ennyiből szép Japán utad lesz, igaz csak egy hét + utazás.

2009. máj. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kb 400 ezerben gondolkodj minimum, én pontos összeget nem tudok, de egyik ismerősöm a barátjával ment ki, és több, mint fél évig spórolt rá nagyon keményen (túlórák, plusz munka, semmire nem költött). Szerintem ehhez nem kell gazdagnak lenni, de a fizetésed jelentős részét félre kell raknod rá... Ja, ő nem hotelben lakott, hanem hostelszerűségben, és nem étteremben evett.. Meg a 100ezer a helyi közlekedésre túlzás (lehet pl biciklit bérelni, de amúgy a tömegközlekedés se ilyen nagyon drága).... Persze ha éttermekbe jársz, és autót bérelsz, vagy túristabuszon utazol, esetleg az országon belül utazgatni szeretnél az tényleg nagyon drága.
2009. szept. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Jannuss válasza:

Szia!


Isztambul város egyik fele már Ázsia. Isztambulba megy fapados gép azt hiszem. Ha nem akkor sem annyira drága. A bazár és az egész város valami fantasztikus. Nem kell mindig a legmesszib pontjára gondolni Ázsiának. Ám Japán tényleg nagyon drága. Üdv!

2013. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"de amúgy a tömegközlekedés se ilyen nagyon drága"


Ha valóban meg akarod ismerni Japánt Fukookától Sapporoig és nem csak Tokyon belül akarsz maradni, akkor egy két hetes JR PASS, amellyel korlátlanul tudsz vonattal utazni kb. 80e Ft-ba kerül.

[link]

2013. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!