Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyibe kerülne nekem ha...

Mennyibe kerülne nekem ha kiköltöznék Japánba?

Figyelt kérdés
Még fiatal vagyok de már 10 évesen elkezdtem spórolni, hogy ki mehessek. Úgy döntöttem, hogyha ugy hozza a sors már ott végezném az egyetemet. Ha sikerülne mindez mennyibe kerülne: a r.jegy, a lakbér ?
2011. okt. 16. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Az itthoni árakat szorozzad be 100-zal!!
2011. okt. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Függ attól hogy hova mennél, a legdrágább persze Tokió. De amúgy jobban megérné ha csere diáknak mennél először, akkor már eleve megismernél egy családot, és később talán ők akiket már jól ismersz kedvezményesebben tudnak majd szállást ajánlani vagy akár adni. Egy ilyen cserediák út is 2 millió Ft körül van, kb egy évre. Egy barátnőm jár japán tagozatos iskolába, ott szerveznek ilyen utakat, bár azt nem tudom hogy külsősöknek is.
2011. okt. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!! :D A mi sulinkban van japán szakkor vagyis hát óra nem tudom minek nevezzem... :P De ott is szerveznek kiutat. :D Köszi mégegyszer!!
2011. okt. 24. 22:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég a 10 évesen elkezdett spórolás. Itt sajnos milliókról van szó. Kezdd el inkább azon törni a fejed, hogy legyél sikeres az életben. Gondolok itt egyetemre, karrierre. Abból össze fog jönni a pénz. Vagy tanulj nagyon jól, kerülj be egy jó egyetemre aminek vannak nemzetközi kapcsolatai Japánnal ( Corvinus, BME, ELTE stb...) és menj ki cserediák programmal.

Megjegyzem a cserediák programnál fel van tüntetve, hogy 10000$ egy évre. Erről bizonylatot is kell hogy felmutass, hogy rendelkezel a pénzzel. Azaz kell hogy legyen nálad 2,3 millió forint + repülőjegy ára + költőpénz. Nem olcsó mulatság a cserediák program sem, de mégis reálisabb mintha nem magyar egyetemről mennél ki. Vízumot csak akkor kapsz ha ott tanulsz, vagy van munkád.


Írtad, hogy szeretnéd ott végezni az egyetemet.

Ha nem cserediák programmal szeretnél kimenni, akkor most kapaszkodj meg.


Számolgatok neked árakat:

Repülőjegy: 150 ezer

Nézzünk egy jó hírű nem magán egyetemet Tokyoban:

Egyetem Belépési díj: 837 ezer forint

Egy teljes 3 éves képzés ára: 4,7 millió forint

De ha például a Waseda egyetemre mennél ami egy nevesebb magánkézben levő egyetem (Magyarországról a BME és a Corvinus sokszor küld ki diákokat oda) akkor számolj 12 millió forintos teljes képzési költséggel.

Sajnos a lakbérre is kell számolni legalább 600 ezer forintot havonta. És most az olcsó tokyo lakásokról beszéltem.


Nem olcsó az élet Tokyoban. Soknak tűnik mindez, azonban Japánban a bérek is jóval magasabbak, akárcsak az életszínvonal. Nem elrettentés képpen írtam az egészet, de remélem reálisabban látod már a helyzetet, és sikerül úgy alakítani az életed hogy sikerüljön. Megjegyzem én is ezen dolgozom, hogy kijussak Japánba. Imádom az ottani kultúrát, infrastruktúrát, architektúrát.

2011. dec. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!