Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » 1 évig 'turista' Dél-Koreában?...

1 évig 'turista' Dél-Koreában? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Oda meg vissza vagyok az országért, egyszerűen imádom. Szeretnék oda költözni, ha csak egy évre is. Hallottam, hogy külföldiként nem könnyű és nem fogadnak be igazán, így huzamosabb ideig ott élni nem tudnék.

Nem most mennék ki, még nincs meg az az anyagi háttér, de 2-3 éven belül meglenne. Addig is érdeklődöm, hogy mire számíthatok?

Milyenek az emberek? Férfiak és nők hozzáállása a külföldi nőkhöz. Ételek, szórakozás. Ilyesmik érdekelnének.

Angolul középszinten beszélek, koreaiul semmit. Érdemes lenne addig koreaiul tanulnom, vagy nem szükséges, boldogulok és majd megtanulom ott?

Kiköltözni érdemes, lehetséges huzamosabb időre, vagy már az 1 év is sok?

Terveim szerint nyáron kimennék egy hétre 'feltérképezni' a dolgokat.


Előre is köszönöm szépen a válaszokat, privátban is szívesen fogadok bármit!

17L


2012. ápr. 14. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
1 evig nem lehetsz itt turista, a turista vizum 3 honapra szol. 1evig sajat erobol maradni rengeteg penz, tobb millio forint!
2012. ápr. 19. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekem barátnőm imádja Koreát, együtt kezdtünk el kínait tanulni, aztán ő átváltott koreaira. Az írás valamivel könnyebb, mint a kínai, de nem sokkal. Érdemes azért valamennyit makogni a standard koreai nyelven, csak hogy ne vágjanak át, ha veszel valamit. Állítólag a koreaiak nagyon hiúak, szóval dícsérni kell őket ezerrel, a szokásaikról nem sokat tudok, az ételeikről meg rémséges dolgokat hallottam, mint még élő halat fogyasztani, élőbékából kitépett szívet csak úgy nyersen, stb, de ezek csak extrém dolgok szerintem. Jók a grilljeik, és az italaik (alkohol), de vigyázni kell, hogy nehogy leitassanak, mert azért eléggé őrültek.

Az egy év szerintem elsőre sok lenne, én azt ajánlom hogy először próbálkozz 3 hónappal, köss ismeretségeket, barátságokat, ha ilyet lehet, és utána ha még van kedved visszamenni, akkor már ismerősebb lesz a terep és az ismerősök segíthetnek meghosszabítani a vízumodat. Az ismeretség arra is jó, hogy fejleszd a nyelvtudásod, és a szokásokat "testközelből" tanulmányozhasd. Egy hét a feltérképezésre kevés, minimum 2 hét, de az is inkáb kultúrsokk lesz, mint valódi "tanulmányút", és csak a szépet és a jót fogod megismerni, az árnyoldalakat, csak ha ott élsz mondjuk 2 hónapig.

Sok sikert hozzá, és ha tudsz akkor már most kezdj el koreaiul tanulni! Szólj ha kijutottál, meglátogatlak! Kínából nincs messze! :)

2012. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hatalmas segítség voltál:) Amint lehet nekikezdek a nyelvtanulásnak és gyűjtögetek továbbra is:D
2012. máj. 2. 16:11
 4/8 hatsepszuth válasza:

Szia!

Érdemes a koreait megtanulnod...annyira azért nem beszélnek sokan angolul.Illedelmesek,udvariasak..érdemes elolvasni a kinn élők blogjait,videókat nézni megannyi témában.Én is ki szeretnék menni a lányommal.Ő kinn akar tanulni és ott is szeretne dolgozni...úgyhogy mi már nagyon körbejártuk a témát.Ha írsz email címet küldök linkeket hol nézelődj. :)

2012. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legolcsobb megoldas, ha felvetelizel egy helyi egyetemre, vagypedig egy itthoni egyetemrol osztondijjal par szemesztert ott toltessz.


Ekkor nem kell penzt se gyujtened, sőt az ösztöndij miatt még kapsz is.


alapkövetelmény csupán: ANGOL , illetve legyél jó tanuló.

2012. máj. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolso valaszolo:" ha felvetelizel egy helyi egyetemre, vagypedig egy itthoni egyetemrol osztondijjal par szemesztert ott toltesz"

es szerinted ez annyira konnyu?..realisabb valaszokat kene adni a kerdezonek!..

tobb 1000 mas kulfoldi diak is akar bejutni itteni egyetemre, es nem mindenkinek adnak am osztondijjat!!!

Nem mindenki johet ide, csak mert koreai szakos...ez egy nagy tevedes!!

Szerencse is kell hozza, meg valoban, orrverzeseig kell tanulni!

2012. máj. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem könnyű, de egyáltalán nem lehetetlen.

Ha valaki egy normális egyetemen tanul (BME, ELTE, szeged stb) egyáltalán nem koreai szakon (de nem is könyvtár), akkor egész jó esélyei vannak egy külföldi ösztöndijat elcsipni.

Személyes tapasztalat: a BME-n minden évben vagy 20-30 egyetemhez van lehetőség 1-2 szemesztert áthallgatni körben a világban, mégis szinte senki sem jelentkezik egyikre se!

Másik: Csak itt Japánban kb 40 féle ösztöndijat lehet külföldi hallgatóként megpályázni... Ha valaki nagyon akarja, meg tudja találni az utat, csak rengeteget kell az internetet bújni.


Én ezt értelmesebbnek érzem, mint összegyüjteni x millát, és 1 évig turistáskodni.

2012. máj. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy ertelmesebb mint 1evre turistakent jonni, de kivitelezni nem olyan egyszeru ezt sem.

Most foleg nem, mert par eve mikor meg senkit se erdekelt Korea, csak ugy pangtak az osztondijjas helyek,

de utobbi evekben megszaporodott a kpopos es dramas rajongok szama, es nem csak Magyarorszagon!

Hirtelen, egy rakas ember akar idejonni osztondijjal, kulonfele orszagokbol. Igy logikus, a lehetoseg is csokken.

SZoval, ezt is at kene gondolni az embereknek. Akarni lehet, de be kell kalkulalni, hogy nem 100%, hogy sikerulni is fog, mert nem

csak az ember akaratan mulik a dolog, hanem masokon is...

2012. máj. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!