Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kinaba milyen vedo oltasok...

Kinaba milyen vedo oltasok kellenek?

Figyelt kérdés
Nemsokara kimegyek kinaba egy evre. Valoszinuleg hong kong ban es pekingben fogok tartozkodni leginkabb. Milyen vedooltast kell kapnom? vagy ezt az orvos tudni fogja? Csak be kell mennem egy sima korhazba? Mennyibe kerul? Elore is koszonom a valaszokat

2012. jún. 12. 23:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el:

[link]


Én Hongkongban voltam és Hepatitis A vedőoltást kaptam. Nem volt kötelező, de a védőnő ajánlotta. Kombináltat is kérhetem volna, de mivel a párommal mentem és nem állt szándékunkba félrelépni így azt mondták, hogy elég az A.

Honkongban egyébként sétáltunk rengeteget, pl. gyalog jöttünk le a Peakről aztán lent volt egy tábla ami figyelmeztetett, hogy ha megcsípett egy ilyen szúnyog (volt ott egy kép), akkor menj orvoshoz , mert japán agyvellőgyulladást okozhat. Persze engem pont megcsípett egy szúnyog és baromira nem emlékeztem, hogy milyen volt, szóval jól be voltam toljva. De szerencsére normál szúnyog volt :-)

Nem tudom mennyibe kerül én külföldön kaptam meg az oltást, de nem volt olcsó.. A hepatitis egyébként nem egy oltás 2x kell beadni, szóval időbe kezd el intézni.

2012. jún. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
én idén nyáron megyek kínába, néhány hete kaptam meg az oltásokat. hepatitisz és hastifusz ellen. de ha jünnan tartományba is mész(az ország délkeleti, dzsungeles része) akkor malária ellen is felírnak tablettákat, amiket szedned kell majd. de ezt részletesen el fogják mondani. ha jól emlékszem 5000ft-ból kijött az egész. egyébként meg fogják kérdezni (meg ki is kell töltened egy papírt) hogy hova mész, mennyi időre, milyen körülmények közé, és akkor ők tudni fogják, mit kell kapnod. remélem tudtam segíteni. és jó utat!:)
2012. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!