Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Szerintetek érdemes kiköltözni...

Szerintetek érdemes kiköltözni egy-két évre Kínába?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem az ázsiai kultúrát, főleg a Kínaiakét. Szeretném átélni milyen lehet oda kint élni :D Aki tapasztalta írjon ^^
2012. júl. 2. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Kínát csak akkor ha szolgalelkű vagy vagy pedig gazdag befektető.


Inkább Japánt , sokkal normálisabb mint kína.


Az emberek is normálisabbak.És a fizetés is sok.Kínában éhbérért dolgoztatnak.

2012. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kínában is csak akkor fogsz megélni, ha van keresett szakmád, esetleg művész/szabadúszó vagy és beszélsz nyelveket. Vége már annak a világnak ott is, hogy minden külföldi után két kézzel kapkodtak a vállalatok. Meg azért Kínában még mindig csak a nagyvárosokban van igazán megélhetési lehetőség, az ázsiai kultúrát ott nem biztos, hogy megismernéd. Egy körutazásra vagy hosszabb nyaralásra érdemes meglátogatni az országot, de ott élni és dolgozni már más tészta.
2012. júl. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 4 hónapot éltem Kínában Sanghaj külvárosában Jiading megyében. Kína misztikus,gyönyörű ország, amit turisztikailag látni engednek,és lehet.

Valójában egy nagyon szegény ország,ahol még ma is sokan éheznek, szenvednek a drágaságoktól,a termékek hiányától. Magyaroszág Kínához mérten szinte úgy hat mintha Budapestet New Yorkhoz hasonlítanád..Magyaroszág a "nyugat" az álomország kínaiaknak. Nem könnyú egy olyan társadalomban élni,ami nekünk volt a 60-70 években. Kínában még ma is vannak "tabuk" amit nem mernek kimondani,vagy megtenni,mert "abból csak a baj van"..Sokszor tapasztaltam,hogy nem mernek véleényt nyilvánítani, inkább boloató jánosként mükődnek.. Nem könyű kijutni sem,mert bizalmatlanok azokkal akiknek más elképzelésük van az életről,politkáról. Munka nincs,és sokan szinte bodékban élnek.

Én amikor kimentem 3 éve volt. Olimpia után 1 évvel. Még látni lehetett a megmaradt szép növényi településeket. Mesélték,hogy az olimpia miatt a legszegényebb lakónak is akinek a házát/telkét már a repülőgépből ami éppen leszáll látni lehet,annak kötelező fákat,növényeket ültetni, hogy a világ a szép Kínát,és ne a sok szegény negyedet lássa. Nem adott a kormány anyagi támogatást. Ha kell az utolsó kenyér árát is,de kölsd a növényekre.A főváros egyes részei is szépek,csodás látnivaló. De a szegénységet nem lehet nem észrevenni.

Turistaként érdemes kimenni,mert mesés világba jut az ember. Turistaként érdemes a nagy falon sétálni..De ott élni ahonnan a kínaiak is ha kell menekülnek el,butaság.

2012. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy páran nekem is mondták, hogy inkább Japán. Viszont, ha oda ki mennék szintén egy-két évre ott inkább a számítástechnikából meglehet-e élni? Vagy már olyan sok van belőlük, hogy nem kell?
2012. júl. 3. 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Japánban természetesen meg lehet belőle élni informatikából , programozásból.Ez náluk húzó ágazat.
2012. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!