Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Utazás innen Koreába?

Utazás innen Koreába?

Figyelt kérdés

A húgommal egy hónapra szeretnénk kimenni Koreába, Szöulba és erről lenne pár kérdésem.

1. Mennyibe kerül a legolcsóbb repülőjegy és hol kell átszállni vagy van-e esetleg közvetlen járat? A repülő a legjobb volna, ha Debrecenből indulna, mert mi is itt élünk, de a pesti is megfelel, ha nincs más.

2. Olcsóbb szálláshelyek kb. mennyibe kerülnek?

3. Útlevél elegendő, más irat nem szükséges?

Köszönöm! :)


2012. júl. 28. 08:27
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Közvetlen járat nem, hogy Debrecenből, de Budapestről sincs, tehát 1 átszállással mindenképp kalkulálni kell. Ha Debrecenből akarsz indulni, akkor Debrecen - London - Szöul útvonalon át tudsz utazni, mert Debrecenből jelenleg csak Londonba repül a wizz.

Szerintem Budapestről érdemesebb elindulni mondjuk egy moszkvai átszállással. A repjegy árak 200e Ft körül mozognak. Most talán kicsit magasabbak. Kérdés, mikor utazol.

2. Mit értesz olcsó alatt? Korea nem annyira olcsó, főleg Szöül, tehát ne 3000 Ft-ot tervezz a szállásra.

3. Igen, útlevél kell az utazáshoz.

2012. júl. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
30%
A moszkvai átszállást nem ajánlom.. igen a repülőjegy tényleg 200 ezer körül van. és nem árt még beoltatni magad malária ellen se.
2012. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. 200-300 ezer körül.

2. ??

3. Szerintem vízum is kell.

hány évesek vagytok?

2012. júl. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én 18, ő 16.
2012. júl. 29. 11:05
 5/7 anonim válasza:
Én már utaztam Szöulba, ha gondolod leírom privibe :)
2012. júl. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia. Az én tervem is az, hogy jövő nyáron elutazok Koreába.(nem tudom te mikor akarsz) nekem is ezek a kérdések merültek fel bennem.

Sajnos a szervezést sem tudom elkezdeni így én is a gyakorikérdésekre jöttem hátha itt tud valaki segíteni. Gyerekkori barátom él Koreába. Még nem voltam ott én sem, így jövő nyárra már betöltöm a 18-at és én is szeretnék. Ellátogatni hozzá. Persze ezért még nagyon sokat kell dolgoznom, hogy össze gyűjtsem a pénzt.

A szállással kapcsolatban, annyit szeretnék megemlíteni, hogy-bár ez nem biztos hogy Koreára is vonatkozik- Egyszer Szerbiában voltam átutazóban és nem volt szálláshelyünk, nagyon fáradtak voltunk, így az egyik katolikus templom plébániáján kopogtunk be és egyből fogadtak. Sokkal olcsóbb volt mint egy szálloda és egy estére nagyon jó volt. Bár egy hosszabb szállásra nem biztos hogy nagyon kényelmes de én ezt is figyelembe fogom venni jövőre. A másik viszont nagyon sok ilyen hostel féle van. Vagy ifjúsági szállás félék is. Bár én valószínűleg a barátnőmnél fogok aludni, de meg fogom őt kérni azért, hogy keressen ott szállást. Esetleg ha van valami ismerősöd ott megkérhetnéd őt, hogy keressen valamit. A városában ő csak könnyebben talál olcsó szállásokat.

Na jó hosszú szöveget írtam. Remélem hasznos volt. :)

2012. szept. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ismerősöm sajnos nincs, de köszönöm. :)
2012. szept. 12. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!