Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » SOS DUBAI: Mennyit lehet...

SOS DUBAI: Mennyit lehet keresni ott havonta pincérként? (Mondjuk egy 4 csillagos hotelben). Illetve milyenek a megélhetési költségek: élelmiszer árak, tömegközlekedés? Kint élők válaszait szeretném.

Figyelt kérdés

2012. szept. 16. 14:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Válaszaitokat köszi szépen előre is!!:)
2012. szept. 16. 14:47
 2/5 anonim válasza:
Én igazából nem tudom,csak a nagymamám dolgozott ott és akkoriban nagyon luxusban éltek.
2012. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Hello.


En itt vagyok az orszagan, de nem Dubaiban hanem a fovarosban.


Igaz Dubai egy kicsit masabb mint orszag tobbi resze, ott tobb az Europai, Kelet-europai, de ahogy en lattam a legtobb ilyen munkat filippinok, indiaiak, bangladesiek, es egyeb allatfajtak latjak el fillerekert.


Dubaiban, es par, europaiak altal latogatott turista helyen van esetleg kelet-europai szemelyzet, leginkabb ukranokkal talalkoztam, de ott is ahol ukran volt a recepcios, az ettermi felszolgalo a fentebb felsorolt nemzetekbol volt.


Az is igaz viszont, hogy mostanaban egyre novekszik a kelet-europaiak foglalkoztatasa Dubaiban. So helyen mar inkabb alkalmaznak romanokat, ukranokat a filippinok helyett peldaul a bevasarlo kozpontokban levo uzletekben, es kulon fizetesi kategoriaba is tartoznak, ami azt jelenti, hogy magasabb fizetest kapnak ok, ami nagyjabol 4000-6000 dirham.


Azt is erdemes viszont tudni, hogy szakkepzettseget nem igenylo munkakra millioszamra talalnak jelentkezoket fillerekert azsiabol, a kozel-keletrol, akinek nagy resze raadasul az o vallasukhoz is tartozik.

A minimalber kb. 40 ezer forintnak megfelelo osszeg, ami szo szoros ertelemeben rabszolgatartas, mind a fizetest, mind a korulmenyeket tekintve. Ez eles ellentetben van azzal a luxussal amiben sok helyi el.


Europaikent jo szakmaval, es nagyon jo angol tudassal lehet jol fizeto allast talalni, peldaul mernokoknek es egyeb szakembereknek. Angol anyanyelvu tanaroknak is van munka boven a maganiskolakban.


A megelhetesrol par szo: Az ingatlan iszonyatosan draga, meg millios nagysagrendu fizetesbol sem egyszeru kigazdalkodni. A cegek altalaban fizeti a szallast, vagy ad koltsegteritest. A rabszolgamunkasok tobbnyire tomegszallasokon vannak elhelyezve, nem ritka, hogy 8-10 ember egy szobaban.


Az elelmiszer arak nem magasak, es az auto, meg uzemanyag arak sem, tekintve, hogy nincs AFA es egyeb hulyesegek. Cserebe elviselhetetlenul meleg van ,es magas a paratartalom, ami meg rosszabba teszi. Kiveve a sivatagban ahol csak siman k@rva meleg van.

2012. szept. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes és hasznos válaszod!! Azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi voltam, hogy más is hasonló bérért dolgozik-e, mint amit nekem felajánlottak.:) Szóval egy Dubaiban lévő hotel HR-esével skype-oltam (pincér állás ügyben) és a következőket mondta: a fizetés 300 dollár. (ott dollárban kapják)Kérdem: hetente? Neeem, havonta.:))))10-en laknánk egy házban, ebből 4-5-en egy szobában.:) Heti 6 nap munka ezért a pénzért. Mindezt úgy, hogy angol középfokúm van (és diplomám). Nevetséges! Ha tényleg ilyen alacsonyak a fizetések, akkor nem értem miért mennek ki az emberek. Ennél még itt is sokkal többet keres egy rosszul fizetett ember is. A neten olvastam erről az általad említett rabszolgatartásról. Túlóra van rendszeresen, amit persze senki sem fizet ki és a munkavállalóknak nincs joguk sztrájkolni....Meg amúgy semmihez sincs joguk. Szóval asszem nem Dubaiba megyek.:))

Köszönöm válaszod még egyszer!

2012. szept. 28. 22:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát az ilyen kiszolgálószemélyzetes munka ennyit ér itt. Lehet találni ennél klasszisokkal jobban fizető munkát, viszont akkor érteni kell valamihez. Van nálunk a cégnél is szerb személyügyes, meg román akármilyen ügyintéző, akik nem 300$-t keresnek, sőt biztos vagyok benne, hogy többet keresnek mint én, pedig otthoni viszonyok között igen csak nincs okom panaszra. :) Itt másképp mérik a dolgokat.

Az, hogy ki miért jön ki teljesen relatív. Én sem gondoltam pár éve, hogy itt fogok kikötni, aztán egyszer teljesen véletlenül találtam egy olyan állást ami a szakmámba vág, és még a pénz is jó.

Mint írtam ez az a hely ahol fillérekért dolgozik az országban lévő külföldiek nagy része, viszont a többi meg milliókat keres. Egy jó ötlettel vagy jó szakmával, na meg jó nyelvtudással van esély boldogulni. Na meg a rosszlányoknak. :D

Azt tanácsolom, hogy ne add fel, csak keresgélj más vonalon, ne szállodai kiszolgáló személyzetként.

2012. okt. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!