Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Iráni utazásra készülünk,...

Iráni utazásra készülünk, mennyire kell betartani a kulturális törvényeket a turistáknak?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam, hogy milyen öltözködési szabályok vannak, illetve a különböző neműek intim kapcsolatáról az utcán.

És ezeknek a megszegését szankcionálja az Iráni hatóság.

De, nem igazán találtam kielégítő választ, hogy a turistákkal elnézőbbek, vagy érdemesebb betartani eme szabályokat?


2013. jan. 30. 07:57
 1/4 anonim ***** válasza:
24%

nem elnézőbbek a turistákkal, egyáltalán.

[link]

2013. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Nőknek fejkendő kell, mecsetekbe belépéshez csador.


A férfiaknak legalább hosszú ujjú póló, még nagy melegben is.



A "kulturális törvényekben" az a fő elv, hogy az iráni átlagemberek elég lazák, kb. olyanok, mint a törökök, de a kormány és a vallásrendőrség nagyon szigorú. Éppezért nyilvános helyeken jobban figyelni kell, mint mondjuk egy családnál vagy barátai körnél (akit jól ismertek) vendégségben.


Az átlagemberek általában az idegenekkel elnézőek és viccesnek, mintsem sértőnek találják a turisták apróbb kulturális kihágásait, tévedéseit.

2013. jan. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
35%

Nem olvastam végig, de talán találsz benne hasznos információkat.


Ez a konzuli szolgálat Iránról szóló oldala:

[link]

2013. jan. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%
Én most nyáron voltam Iránban, az átlag emberek lazák, és a rendőrség is egy picit elnézőbb a turistákkal. Mi 4-en voltunk, 3 fiú, egy lány. Utcán azért különböző neműek között testi kontaktus ne legyen. Nőknek fejkendő, és hosszú ruha kötelező, ezeket érdemes ott megvenni, mert az itthoni hosszú ruhák a hidegre vannak kitalálva, az ottaniakban elviselhetőbb a meleg. A férfiaknak a hosszú ujjú póló nem kötelező, rengetegen mászkálnak rövid ujjúban, mi is sokszor abban voltunk, nem volt semmi gond, viszont a rövidnadrág az nem nyerő, mi végig hosszú farmerben voltunk. A közlekedési járműveken nem veszik túl szigorúan a különülést, távolsági járatokon (busz, vonat) semmi gond nincs, ha külön neműek egymás mellett ülnek. Teheránban a metrón is lehet együtt utazni, a buszokon elvileg van külön női és férfi rész, de nekünk egy helyi srác mondta, hogy nyugodtan üljünk oda együtt.
2013. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!