Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mire van szükségem ha Kínába...

Mire van szükségem ha Kínába (Shanghaiba) szeretnék utazni?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok.

Útlevél gondolom kell...

Kell vízum?

Védőoltások (kötelező/opcionális)? vagy bármi más?

Egy hétre mennék, bár lehet tovább maradnék, meg kell határozzam, hogy mikor térek vissza? Van egyáltalán bármilyen korlátozás a tartózkodásomra vonatkozóan?

Az utazásom célja teljesen magán jellegű, nem dolgozni megyek, csak egy barátomat látogatnám meg és szeretnénk utazgatni az országban.

Köszönöm a válaszokat.



2014. márc. 20. 01:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2014. márc. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván kell útlevél és vízum is, utóbbit a budapesti kínai követségen 8.000Ft és némi papírmunka fejében egy nap alatt megszerezheted. Repjegynek addigra már nyilván kell lennie és ha a barátodnál szállsz meg gondolom arról is kell valami igazolás. A vízum természetesen időre szól, így ki kell találnod meddig maradsz + nyilván repjeggyel rendelkezni. A kiállítástól számított 90 napig marad érvényes, szóval a követségre csak nem sokkal utazás előtt menj (de azért ne előző nap).


Kötelező oltás nincs, ha csak Sanghajban és környékén leszel, akkor ajánlott se nagyon. Mi nyáron kicsit eldugottabb részére megyünk az országnak, így mi Hepatitis A+B és hastífusz oltást felveszünk, de neked nem kell. Csapvizet semmilyen formában ne igyál és elkerülsz minden bajt.

2014. márc. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Útlevélre és evőpálcikákra lesz szükséged.
2014. márc. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, az első volt a leghasznosabb, abból mindent kiderítettem, persze a zöld gomb jár mindenkinek. A kérdést megválaszoltnak tekintem, de fent hagyom hátha másokat is érdekel ez a dolog.
2014. márc. 22. 01:24
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Most került ki egy nagyon last minute akció a SAS honlapjára: márc. 24-ápr. 3. közötti indulásokra Stockholm-Sanghaj 1950 korona, azaz 68e Ft.


Még a jövő hét utáni hétre is vannak időpontok, ha kapkodod magad és mobilis vagy ezt kihasználhatod.


Vannak tokiói és pekingi jegyek is így, illetve Koppenhágából is lehet indulni, bár onnan drágábban.


[link]

2014. márc. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Huuha... ez tényleg nagyon olcsó de alig egy hetet tudnék maradni... valamikor év végére terveztem a kiutazást. Hamarabb ha akarnék se tudnék utazni.
2014. márc. 22. 18:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyakran vannak ilyen "akciók"? Már sokszor próbáltam levadászni az olcsó jegyeket, de amatőr vagyok.
2014. ápr. 3. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 toth.peter ***** válasza:
72%

Útlevél

Vízum

Kínai termék elleni oltás

Testőr

Jó nagy poggyászok (Mivel Kínában nincsen semmi hely, és gondolom kell neked hely)

Pár száz ezer forint, mert attól beájulnak, mivel Kínában nagy a szegénység

2014. ápr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
25%

Hát én inkább japánt ajánlanám nem pedig kinát ... Tuddod , kinában kutyákat, pókokat és patkányokat is esznek :P

Én japánba tervezek költözni, inkább azt ajánlom ... Ezzel ne értsd úgy hogy azmondom hogy ne menj csak hát na ... kutyákat esznek.. fúj...


Amúgy ha meg már kimentél akkor gondolom már megtapasztaltad xd

2016. aug. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!