Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Felsőfokú japán nyelvtudással...

Felsőfokú japán nyelvtudással van esély japánban állást kapni?

Figyelt kérdés
Végzettségem sajnos csak érettségi...viszont arra gondoltam, hogy felsőfokú nyelvtudással (mellette megy az angol is felsőfokon) talán van esély. Szerintetek?

2014. jún. 22. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
felsőfokú japán nélkül is, elég az angol
2014. jún. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát így nem sok esélyed van.

A japán nyelvtudásodtól nem fognak elájulni, mivel ott valószínűleg az utolsó csöves is jobban beszéli a nyelvet, mint te.

Az angol pedig önmagában kevés - a japánok szeretik azt gondolni, hogy ők is beszélnek angolul, még ha ez nincs is így. Angol tanárnak pedig inkább angol anyanyelvűt vesznek fel.

Mindenképp kéne valami szakma, amiben nagyon jó vagy és van munkatapasztalatod.

Sajnos munkavállalói vízumot csak úgy kapsz, ha meggyőzöd őket, hogy mindenképpen te kellesz az adott állásra.

Olyan munkára nem kapsz vízumot, amit egy japán is el tud végezni.


(Alternatív megoldás összeházasodni egy japánnal. A házastársi vízummal akármilyen munkát végezhetsz, és könnyebben felvesznek, ha már kint élsz.)

2014. jún. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Sőt, igazából CSAK felsőfokú japán nyelvtudással lehet elhelyezkedni, illetve az csak az alap. Jól mondja a második válaszoló, az angol nem igazán érdekli őket, hacsak nem nyelvtanárnak vennének fel, de ez is így van, hogy sokkal inkább előnyben részesítik az anyanyelvi angolokat erre, az sem számít, ha azoknak nincsen tanári végzettsége/tapasztalata.


Szóval a japán tudás csak alap, amellett viszont kell valami olyan szakma, amiből hiányt szenvednek a japánok, és ez vagy valami egészségügyi szerep (ápoló, orvos), vagy mérnöki végzettség.

Sajnos érettségivel nem esélyes, Japán baromira pont nem az az ország, ami arról lenne híres, hogy tárt karokkal fogadja a bevándorlókat. Ne keverjük Angliával, ahol London lassan már a második Budapest lesz, teljesen más világ.

Tényleg a beházasodás tűnik legegyszerűbb megoldásnak.

Biztos pont Japánban szeretnél próbálkozni?

2014. jún. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem szereti japan a bevandorlokat, nem is akarok letelepedni (nem voltam meg ott, ezert nem mondom h en ott szeretnek elni ezekutan), viszont rovidebb idore pl. egy evre szivesen kimennek. Van egy rokonom aki dolgozott kint ideiglenesen...igaz h meg a 80as evekben sebeszkent.


Koszonom valaszaitokat:)

2014. jún. 23. 12:08
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, sebészként kicsit egyszerűbb :P


1 évre inkább valami ösztöndíjjal lenne érdemes kimenni - bár a legtöbbhöz feltétel, hogy felsőoktatásban tanulj.


Vízum nélkül legfeljebb 90 napig tudsz Japánban tartózkodni (legálisan), de dolgozni - pénzért - nem fogsz tudni.


Önkéntes munkát lehet vállalni, és akkor legalább a szállásra meg a kajára nincs gondod, de a repjegyet + egyéb költségeket neked kell állni, tehát nem olcsó mulatság.

2014. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudtad, hogy altalaban a japanok is beszelik tobbe kevesbe felsofoku szinten a japant? Es ha nekik van eretseginel tobb ...akkor maris elonyben vannak veled.
2014. júl. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

gyere nyugodtan, ne hallgass az okoskodókra, azt se tudják hol van japán csak nyomják a negatív szöveget a panelből

[link]

2014. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

első/hetes: én meg a 3. vagyok, és képzeld, hogy voltam Japánban kétszer is, egyszer ösztöndíjjal, egyszer meg turistaként. Én ugyan nem próbáltam meg ott dolgozni, de sok ismerősöm igen (magyarok is, külföldiek is), az ő személyes elbeszélésükből tudom, amit mondtam.


A belinkelt blog érdekesnek tűnik, elkezdtem olvasni, csak baromi kár, hogy nem nagyon derül ki számomra a lényeg: a HOGYAN, mármint a munkaszerzés folyamata, hogy hogyan kaptak munkát. Azzal kezdődik az egész, hogy már utazik a nő, és minden készen várja.

Valószínűleg ez a blog ismerősöknek szól, akik már korábban tisztába jöttek az előzményekkel kapcsolatban, de egy most bekapcsolódó olvasónak ez nem sok segítség, ha az érdekelné, hol és hogy érdemes ott munkára pályázni. De ha te tudod, melyik bejegyzéstől érdemes olvasni ezügyben, akkor írd meg, mert érdekel minden plusz infó.

2014. júl. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!