Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyi esélye van egy magyar...

Mennyi esélye van egy magyar embernek japánban manga szerkesztővé válni?

Figyelt kérdés
Erre kint biztos vannak iskolák. Felvesznek oda külföldi diákokat? És utána az illetőnek van lehetősége (esélye) elhelyezkedni?

2014. nov. 15. 23:47
 1/9 anonim válasza:
Nyilván ha megvan a szükséges képesítés és nyelvtudás lehet egy magyar is ilyen szerkesztő. Habár bele kell kalkulálni, hogyha túlkínálatos a szakma (fogalmam sincs mi az a manga szerkesztő, szóval nem tudom ez mennyire keresett) hajlamosak a cégek olyat felvenni, aki állampolgár és nem bevándorló. De ha kiemelkedően jó vagy akkor ez nem lehet kizáró ok. A legfőbb a nyelvtudás és oy érts az adott területhez.
2014. nov. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
44%

Kb. semmi. Még koreai manga szerkesztőket se engednek a köreikbe.


Mindez elég sajnálatos, mivel ennek köszönhető az is, hogy nagyon sok remek, és népszerű mangának esélye sincs arra, hogy japán anime adaptációt kapjon (pl. Tower of God vagy Code Breaker).

2014. nov. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Bakuman 1-2-3 at megnézheted (anime)


Arról szól, hogy még japánoknak sincs könnyű dolga abban, ha manga szerkesztők akarnak lenni.

2014. nov. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Esetleg nagyon kivételes esetben. A koreai Árnybírót pl. japán magazinban adták ki, de igaz, ami igaz, a japánok nem szeretik a gaijinokat :/
2014. nov. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Pont annyi esélye van egy magyarnak japánban sikeres mangakává válni, mintha egy magyarországon élő japán írna egy jó regényt magyarul, és neki mennyi esélye van a sikerre itt?


A hunter x hunter című anime is félig koreában készül, a japán mozis toplistán is előkelő helyre került a vörös szikla és a nyugati utazás című kínai film, de jópár amerikai film is feltűnik a 20. hely körül.


Tehát annyira nincs bajuk a külföldiekkel, csak szerkessz bele sok lolit jól, és sikeres leszel ^_^ de ha ilyen harciasabb mangára gondolsz (mint általában az európaiak) , az japánban nem annyira trendi manapság, de a nyugati mangák ... valahogy mindig lehet érezni hangulatra sem olyanok mint a japánok, nem tudom miért, ezért nem lehet sikeres szerintem.

2014. nov. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
konkrétan nulla az esélyed
2014. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazán köszönm a hozzászólásokat. :)

Az igazság az, hogy NEM mangaka, hanem manga szerkesztő (,aki a szerkesztőségnél dolgozik és a manga összeállításában segédkezik és nem rajzolja azt) szeretnék lenni...

2014. nov. 16. 18:12
 8/9 anonim válasza:

Japánban egyébként sincs külföldinek sok esélye, mivel egyik legzárkozottabb nemzet a többivel szemben.

Már ez utóbbi években enyhült kissé.

2014. nov. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Bár régi a téma, de én úgy tudom, hogy van magyar mangaka japánban. Egy magyar leányzó, és josei és seinen műfajban alkot. Karakterei igen felkapottak, befutott mangakáról van szó. Sajna a neve most nem jut eszembe. De amint megtalálom, akkor felrakom ide...


De sok európai származású japán van. Vannak olyanok akik ott születtek és vannak akik kivándoroltak és megkapták a japán állampolgárságot. S különböző területeken dolgoznak. Rendőrök, politikusok, újságírók, művészek, sportolók...

2016. máj. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!