Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Ha vízumköteles országba...

Ha vízumköteles országba akarok beutazni, a nyelvtanfolyam tanulmányi célnak minősül?

Figyelt kérdés
90 napon túli tartózkodás esetén vízumot kell kérni az országba (6-12 hónapot lennék kinn). Kulturális csereprogramban vennék részt, igazából se nem tanulnék (nem az egyetem révén megyek ki), se nem dolgoznék, kulturális csereprogram önkéntesség fejében. Vízumot akkor kérhetek és akkor kell kérni, ha: munkavállalás, kutatás, tehergépkocsi vezető, autóbusz vezető, régészet, filmforgatás, illetve hegymászás van a dologban. Egyébként csak tartózkodási engedély kell, tanulmányi célra is csak tartózkodási engedély kell. Ha kimegyek fogok járni nyelvtanfolyamra. Ez tanulmányi célnak minősülhet? A tartózkodási engedélyt könnyebb elintézni, mint a vízumot (bonyolultabb procedúra, többe kerül, várni kell rá kb egy hónapot, amire elbírálják). A konzuli szolgálat honlapján ezeket a lehetőségeket láttam. Szerintetek nyelvtanfolyamra lehet kérni tanulmányi cél tartózkodási engedélyt?

2015. márc. 7. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Csak a lényeget hagytad ki, hogy melyik országba mész. Azért ezek a dolgok nem egységesek minden országban, sőt...
2015. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A konzuli szolgálat honlapján utána néztem, hogy mik a lehetőségek

(a kérdéskiírásban vázoltam is. Kulturális csereprogram keretében önkéntes munkát fogok végezni és részt veszek nyelvtanfolyamon is:

cél 6-12 hónap kinn lét

eszköz: vízum vagy tartózkodási engedély

tanulmányok esetén kérhető tartózkodási engedély

vízum kérhető munkavállalásra, kutatásra, tehergépkocsi vezetésre, autóbusz vezetésre, régészetre, filmforgatásra, illetve hegymászásra)

A kérdésem csak annyi, hogy szerintetek egy nyelvtanfolyam minősülhet tanulmányi célnak?

2015. márc. 7. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen tanfolyam. Általában államilag akkreditált kell, meghatározott minimum heti óraszámmal stb, erre itt senki nem fog választ adni.

Kérdezd meg az iskolát, ők biztos tudják, ha külföldi diákokat is fogadnak, vagy hívd fel a konzulátust.

2015. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
Menj be az adott ország budapesti nagykövetségére és kérdezd meg! Itt az a döntő, hogy szerintük annak minősül-e és nem a mi véleményünk számít. Melyik országról van szó?
2015. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!