Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Egyedül Tokió? Valaki, aki...

Egyedül Tokió? Valaki, aki volt már japánban adna egy kis tanácsot?

Figyelt kérdés

Szeretek egyedül utazni, de ilyen messze és ilyen nagyon városban még nem voltam egyedül... Hozzá teszem nő vagyok szóval így nehézkesebb a döntés.

Egy hétre tervezek elutazni Tokióba, de nem tudom be vállaljam-e egyedül.

Angolul beszélek, néhány szót japánul is, segítőkészek ha eltévednék?

Sok pénzt vigyek?



2015. máj. 21. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Nem voltam még japánban de sokat ismerek akik voltak.

- Japánban semmilyen jelentősége hogy nő vagy, totál biztonságos

- ha nincs kivel menni menj egyedül, még mindig jobb mint nem menni, rengeteg ember utazik egyedül

- én azt hallottam hogy segítenek bármiben, bár kicsit zárkózott nép

- érdemes elmenni Kyotoba is ha már ott vagy

- én ilyen messze nem mennék egy hétre, 2 hét

- fiatalok és sok idősebb is beszél angolul, ez nem lesz gond

- sok pénzt vigyél mert nagyon drága ország


Jó utat.

2015. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Voltam Japánban, Tokióban. Nagyon kedvesek és segítőkészek. Biztonságban érezheted magad. Viszont bizony nagyon drága egy ország.
2015. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Voltam Japánban, egyedül utazgattam egy hétig, szóval tudok segíteni.


Teljesen biztonságos ország, nyugodtan mehetsz egyedül. Este külvárosban is.


Tájékozódni viszonylag könnyű, a tömegközlekedésben ki vannak írva a megállók latin betűvel is. Eltévedéstől szerintem ne tarts, ha itthon is jól tudsz tájékozódni.


Nyelvtudás szempontjából biztosan jobban tudsz angolul mint a japánok, na jó ők általában semmilyen nyelven se tudnak a japánon kívül. Én néhány szót se beszéltem japánul, mégse volt problémám.


Mondjuk Tokió szerintem túlzsúfolt, inkább Kiotó-Oszaka környékét javaslom de legjobb ha veszel Japan Rail Passt, amivel pikk-pakk át lehet érni az ország egyik végéből a másikba. (Valamint vidéki shinkansen állomások környékén lehet olcsóbb szállodát vadászni, pl. Toyoko Inn)


Pénz: én sok készpénzt vittem, de ha Visa kártyád van akkor lépten nyomon van ATM. Mastercarddal csak postán lehet pénzt felvenni. Ha a Seven eleven kajakínálatával el tudsz lenni (egy hétig azért el lehet vele lenni) meg az utcai macskasütödékkel, 4-5-600 jenből lehet kajálni, mondjuk kijön alapszinten 1000-1500 jenre a kaja. Szállás 4-6000 között van alsó kategóriában, ha nem a mcdonaldsban akarsz aludni (bevett dolog odakint).

2015. máj. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!