Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hova menjunk Japanon belul?

Hova menjunk Japanon belul?

Figyelt kérdés
Amerikaban elo magyar vagyok, most hazasodunk ossze parommal aki amerikai. Mindketten oda vagyunk a japan kulturaert ey nagy almunk eljutni oda. Ezert azt terveztuk ott lesz a naszutunk. Otletek? :) Annyi minden van a fejemben de nem igazan tudok szervezni...

2016. febr. 7. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mi érdekel titeket, inkább a technológia, modern dolgok (anime, felhőkarcolók, nyüzsgés stb.) érdekelnek, akkor Tokió, ha pedig a tradiciók, akkor Kiotó és környéke (Nara, Oszaka stb.).

Nem mintha Tokióban nem lennének tradicionális látnivalók. Igazából érdemes mindkét városba ellátogatni.

Én a helyetekben Tokióval kezdenék, majd sinkanszennel átmennék Kiotóba, ahol mindenképp érdemes este a Gion-negyedbe elmenni, ahol gésákkal is találkozhattok. Napközben meg városnézés, Császári Palota, Fushimi Inari-szentély, Aranypavilon, bambuszerdő stb.

Ezután Narába mennék, ott is a Nara Parkba, ahol őzek vannak, illetve elmennék a Tódai-dzsibe, ahol a világ legnagyobb Buddha szobra van.

Oszakára is érdemes egy napot szánni, és esetleg ott megnézni a várat.

2016. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A tradicionalis dolgok erdekelnek, en pl. szivesen toltenem a napot egy tipikus japan hazban, tatamis szobaval, mini butorokkal, teat iszogatva... :)

Az anime is erdekel de a nyuzsges annyira nem. Van itt eleg abbol, Missouriban :) Inkabb neznem a szep japan hegyeket, a sakura viragzast, a bambuszokat...

Koszonom a tippeket! :)

A paromat a templomok es a varak erdeklik, szoval biztos olyan helyekre is ellatogatunk!

2016. febr. 7. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes ryokan-ban megszállnotok, igaz, nem a legolcsóbb turistás szállás, de mindenképp megéri.

Örülök, ha segíthettem egy kicsit, és ha mentek, akkor jó utat! :)

2016. febr. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miyajima island, Hiroshima-tól nem túl messze... lenyűgöző, nekem az a hely jött be legjobban egész Japánban.
2016. febr. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy sziget, ahol csupa macska él. Én biztos megnézném.
2016. febr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kioto, Osaka, Nikko, Nara, Tokio, stb.

Mi két hetet voltunk, de még bőven maradt látnivaló.

2016. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!