Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Vízumnál mennyire ellenörzik...

Vízumnál mennyire ellenörzik a munkahelyet?

Figyelt kérdés
Vagy ha munkanélküli az ember az sem gáz? Sima túrista vízum Kínába. Ha repjegy és szállás megvan már?
2016. ápr. 19. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Ird be az igazat, ha van repjegy es szallas, meg eleg penz az utra, nem fognak kotekedni.

Szuroprobaszeruen felhivhatjak, de nem fognak mindenkinel elszorakozni vele.

2016. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ázsiában pont lexarják hogy van-e munkahelyed. De azt ne írd be hogy pl újságíró vagy. Az én kínai vízumom esetében nekem csak egy oda repjegyem volt és ráadásul harmadik országban igényeltem a vízumot, senkit nem érdekelt.
2016. ápr. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. ápr. 21. 10:16
 4/7 Béluska2016 ***** válasza:
Ha túrista vízumot igényelsz itthon Kínába, akkor az max 2 hónapra, és max kétszeri belépéssel lehetséges. De a munkahelyedre vonatkozó kérdés nincs is az igénylőlapon és a kutyát sem érdekli. Ami kell, útlevélben legalább 2 szabad oldal (vízumnak + ki-be lépő pecséteknek), repjegy foglalás vissza is (vagy tovább 3 országba) 1db. 4y4 színes arckép az igénylőlapra és a vízum ára. Elő van írva, valamennyi kp. belépéshez, (talán 200USD), de tőlem soha nem kérték. Bankkártyád meg gondolom van, bár Kínában használni úgyis csak nagyon kevés helyen tudod! Ha csak ott "beesel az országba" akkor 5 napos vízum tudsz csinálni azonnal, (ez max fél óra) 168 yuan az ára (tavalyi ár, európaiknak, más nemzetiségű állampolgároknak más ár van, Ukránoknak pl. drágább!) Ez tuti működik a Hong-Kong-i határon, Shenzhen-ben ha metróval mész. Tudtommal működék a Peking-i reptéren, de nincs a Shanghai reptéren! Viszont ezek bizonytalan infók, nem voltam ott. Ha bármi kérdésed lenne, szívesen segítek, Kínában éltem. Ha a vízummal nem akarsz egyedül birkózni, az "1000 út" utazási irodában vállalják, plusz 5000 forintért.
2016. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Béluska2016 ***** válasza:
Még valami, ha Hong-Kong felől mész, nem kérnek vissza vagy tovább útra szóló semmilyen jegyet, vagy igazolást. De ki kell tölteni egy kis papírt a belépéskor. Itt a magyar lakcím is kérdés, amire nem kell igazat írni, és a kint tartózkodás címe is kérdés, ide is elég a "szálloda", pontos címet sosem kértek. A vízum kiállításának helye, értelemszerűen Budapest, vagy hát ha, ott Shenzhen, Bejing, Shanghai.... Viszont fontos, hogy ezt a kis papírt nagyon őrizd meg! Helyi igazoltatásnál is ezt kéri a rendőr, és kilépéskor is le kell adnod.
2016. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Béluska2016 ***** válasza:

Továbbiak:

[link]

2016. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Béluska2016 ***** válasza:

Európai állampolgároknak Hong-Kong, Macau 90 napig vízum mentes! Macau-t (MACAO) ne hagyd ki, csodálatos!

Hong-Kong-bol "Turbojet"-tel (szupergyors hajó féleség) 1 órás tengeri út nagy élmény és olcsó a jegy kb. 6000 forint.

2016. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!