Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Észak Koreában milyen műsort...

Észak Koreában milyen műsort ad a tévé, rádió?

Figyelt kérdés
Esetleg aki járt már ott, az beszámolhatna róla. Sajnos streamet egyikhez sem találok ami nem meglepő. :D

2018. febr. 15. 12:31
 1/10 D. Brasco ***** válasza:
88%
Olyat amit a nagy"vezír" engedélyez!magyarul minde féle propaganda szemetet!
2018. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Olyasmit, mint idehaza az M1 vagy a TV2, Echo Tv, ilyenek. Propagandát ezerrel.
2018. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt 5 TV csatorna található. Egy másik kérdéshez már leírtam, de bemásolom ide is. Természetesen ez csak egy átfogó fél mondatos leírás. Ha szeretnél több konkrétumot tudni, írj nyugodtan! (Ne privátban, arra nem reagálok, hanem itt)


A Sport Television-t azt hiszem nem kell magyaráznom.

A Ryongnamsan Television egy oktató/kulturális jellegű csatorna, főképpen olyan adások vannak, mint Magyarországon vidékre utazgatós, néphagyományokat, stb., kiállításokat bemutató műsorok.

A Kaesong Television Dél-Koreát, az ottani híreket állítja előtérbe. Mondanom sem kell, rendesen megszűrve (viszont nem átírva!).

A Mansudae Television egy oktatócsatorna. Csak P'yŏngyang-ban (főváros) elérhető. Osztályteremben, a táblánál magyarázó tanárok, szórakoztató módon való oktatóműsorai.

A KCTV (Korean Central Television) pedig egy általános csatorna, ez az ami elérhető külföldön is. Tisztek döntik el, hogy melyik hír és hogyan mehet adásba. A hírek nagy részének a szövegét Choo Son-mi dongmu írja, aki igen csak szereti kisarkítani a dolgokat.


K. N.

2018. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szia! Érdekelnek a részletek is!
2018. febr. 18. 15:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Konkrétan milyen részletek? Jó lenne, ha konkrétumokat kérdeznél amennyire pontosítva csak tudod!


K. N.

2018. febr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégsem érdekel annyira...


K. N.

2018. márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Érdekel. Csak végig túlárztam az utóbbi időt, netezésre nem maradt érdemi agyi kapacitásom.
2018. márc. 7. 10:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Rendben. Nos akkor én még tartom az ajánlatot.

Amennyiben nagyjából konkrét kérdéseket tudsz feltenni, akkor válaszolok szívesen!


K. N.

2018. márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

- Hány rádió/tv adó üzemel az országban?

- Milyen műsorszámok láthatóak, hallhatóak?

- Igaz, hogy csak olyan rádió és tv készülék kapható, amelyek gyárilag be vannak hangolva az állami adásokra?

2018. márc. 12. 01:23
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést a késői válaszért, most jutottam csak idáig. Nos...


"Hány rádió/tv adó üzemel az országban?"

TV adóból az 5 fő adó ami van. Van egy-két körzeti ami csak a vidékek egy-egy területén fogható, de azok nem számottevőek, és általában szimpla hírműsorok mennek rajta. A főbb adókat fentebbi válaszomban leírtam.

Rádió...kb. 10 olyan van, amit az ország teljes területén lehet fogni, 3 amit csak P'yŏngyang-ban, 1 ami a fő katonai központban szól, és 1 ami végig a határ mentén fogható.


"- Milyen műsorszámok láthatóak, hallhatóak?"

Ezt szintén leírtam fentebb, bár ha az lenne a kíváncsiság tárgya, akkor a filmek és sorozatok a KCTV-n nézhetőek.

A rádiók pedig általánosak. Van sima helyi populáris, "vallási" (csak a vezetőt éltető, de nem politikai szemmel), állami hírrádió, stb. Főképpen ennek megfelelő műsorokkal. A legélvezetesebb a humorrádió, ami nagyon hasonlít a Magyarországon régen nagyon kedvelt rádiókabarékra. Természetesen vannak propagandarádiók is.


"- Igaz, hogy csak olyan rádió és tv készülék kapható, amelyek gyárilag be vannak hangolva az állami adásokra?"

A maga módján igaz is, meg nem is. Kapható előhangolás nélküli tv-is, csak olyan horribilis áron, hogy még a magasabb posztot betöltő személyek is csak hosszú spórolás árán tudják megvenni.


K. N.

2018. márc. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!