Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Japánba szeretnék költözni....

Tomi-91 kérdése:

Japánba szeretnék költözni. Lenne rá esélyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

25 éves fiú vagyok. Már hosszú ideje érdekel Japán. Annyira szeretem, hogy nagyon szívesen élnék és dolgoznék ott. Jelenleg a BGE Külkereskedelmi Karán tanulok Nemzetközi gazdálkodás szakon. Szóval, ha itt végzek, lesz egy elég színvonalas egyetemi diplomám. Kiválóan beszélek angolul és németül, valamint azt tervezem, hogy a nyáron elkezdek megtanulni japánul. Sajnos elég bizonytalan vagyok, mert köztudott, hogy Japánnak nagyon szigorú bevándorláspolitikája van. Japán az nem a puhány, béna Nyugat-Európa, amely korlátok nélkül befogad minden egyes képzetlen, tanulatlan, ingyenélő migránst. Japán tehát nem a béna Nyugat. Japán egy gyönyörű, tiszta, nagyon biztonságos ország. Ott nem kell tartani bűnözéstől, vagy terrortámadástól. Továbbá a japán emberek is kedvesek, udvariasok, sokat mosolyognak. :-))) Többek közt ezért is szeretem annyira Japánt. De nagyon megválogatják, kit engednek be. Japánban nagyon súlyos demográfiai válság van, mert a japán nők alig szülnek gyereket, a népességük évente félmillióval csökken, minden harmadik japán 65 év feletti. Továbbá hatalmas a munkaerőhiány. Én úgy tudom, Japán határai zárva maradnak a képzetlen emberek előtt, viszont a magasan képzett, japánul is beszélő, diplomás fiatalokat azért beengedik. És hát én attól tartok, hogy Japánban eléggé feltűnő jelenség lennék a helyiek előtt, csak mert nem úgy nézek ki: szőkésbarna a hajszínem, közel 2 méter magas vagyok, viszont ami jó lehet, hogy csak 62 kg vagyok, tehát egyáltalán nem vagyok kövér. Legalább kicsi helyet foglalnék a metrón, vagy a vonaton.

Engem hosszú ideje érdekel a japán kultúra, imádom az animét, időnként eljárok japán étterembe.

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy milyen esélyeim lennének, ha egyetemi diploma és japán nyelvtudás mellett Japánban szeretnék élni és dolgozni?

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm. :-)))


2018. ápr. 18. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Japanul tudj. Angolul semmire nem mesz, az anime-imadatoddal maximum kinevetteted magadat - mondjuk az altalad leirtak alapjan egy hihetetlenul naiv, hogynemondjam buta kisfiu vagy meg, ugyhogy nem meglepo. A nemzetkozi gazdalkodas szakoddal odakint tenylegesen csak a s**gedet torolhetned ki, masra nem jo.


A terveid annyira messze allnak a realitastol, hogu tanacsot adni se igen lehet.

2018. ápr. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!


Köszönöm a válaszodat. Csak annyi kérdésem lenne, hogy a terveim miben állnak messze a valóságtól? :-)

2018. ápr. 18. 20:23
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
100%
Röviden tömören az eselyed kb nulla.....de probalkozni azert lehet...mindig vannak kivtelek!
2018. ápr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor ez a valóság. Japán SENKIT nem enged be, mert ők nem akarnak semmilyen multikultit. Mindig is lenézték a külföldieket. Tokió meg nem akar olyan lenni, mint London, vagy Párizs. Ha viszont a japánok így gondolkodnak, akkor megérdemlik a népességcsökkenést. :-)))
2018. ápr. 19. 09:10
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Én 1 évig éltem Japánban. Úgy, hogy a férjem japán, társalgási szinten beszélek angolul, alap szinten japánul. Ellentétben veled, én nem vagyok vékonyka (igaz túlsúlyos sem), szóval az, hogy hány kiló vagy senkit nem érdekel. Meg fogsz lepődni, de a divat kajáldák mint meki, burger king és társai Japánban is nagy sikernek számít, ezért egyre több fiatal japán túlsúlyos. Animék hajszín, és a japán ételek sem fontosak azoknak akik kint akarnak boldogulni. A japánok bármily meglepő rasszistábbak mint a magyarok. Turistákra mosolyognak, végül is, ők hozzák a pénzt az amúgy sem olcsó országba- Nehezen fogadnak be idegeneket. Turistaként tökéletes, de életvitelszerűen ott élőknek sokszor gondot okoz az, hogy a japánok távolságtartók, nehezen barátkoznak, és a munkahelyen is úgy kezelnek mintha egy nulla lennél. Meglepődtél ugye?? Japán évente pár ezer embernek adja meg a munkavállalási, és ideiglenes letelepedési engedélyt. Nem soknak, így komoly elbírálás alá esik az a személy akit beengednek. 1 év kint létem alatt találkoztam olyan külföldiekkel akik kint élnek, dolgoznak. (még magyarral is) A legtöbbjük társalgási szinten beszél japánul, és nagyon ütős szakmai háttérrel rendelkeznek. Nekem szerencsém volt a férjem által. Igaz mi nem is szerveztük a hosszabb kint létet, csak 1 évet, de még így is nehezen illeszkedtem be. Japán csodálatos ország a maga különlegességeivel. De nehéz ott élni. Drága nagyon. Szó szerint.

Én nem értek a bevándorlási törvényekhez, így nem írom azt, hogy semmi esélyed nincs. Ha annyira kint akarsz élni akkor tanulj japánul, mert az angollal nem sokat érsz. Aztán ha eljön az ideje, akkor adj be bevándorlási kérvényt. Fizetni kell érte, de innentől kiderül, hogy mennyi esélyed van.

sok sikert.

2018. ápr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én meg szeetnék egy ferrarit meg egy igazi űrhajót a szülinapomra meg egy nagycsöcsü csajt.
2018. ápr. 26. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos munkavallalas szempontjabol nincs tapasztalatom japanban, viszont eletvitel szinten van egy kicsi es azt megosztom. En eloszor tavaly Oktoberben mentem Japanba 1 hetre, es annyira megkedveltem (etel, kultura, maga az utcak feelingje, a tomegkozlekedes feelingje, sot egy csomo pozitiv elmennyel gazdagodtam a japan emberek szempontjabol is, hogy iden 3 honapra odakoltoztem nyelvtanulas szempontjabol. Elotte Koreaban eltem 2 evet es egyaltalan nem igaz az hogy rasszistak es nem befogadoak a japanok, hihetetlenul sok kulfoldi van sot a legtobb convenient storeban szinte csak indiaiak dolgoznak (ez kb wtf mert koreaban ilyet sosem lattam) sot egyre befogadobbak a kulfoldiekkel, az meg hogy nem baratsagosak, megint csak wtf. en 24 vagyok, rengeteget jartam Shibuya, Shinjuku Roppongi es az elmenyem ebben a korosztalyban hogy akarmelyik Japan csajjal sraccal beszeltem csak pozitiv elmeny ert, sokszor ok kerik el az instagramom / facebook vagy LINE-t (a japan sracok rohadtul viccesek, kb a feeling az az hogy az osszes valami stand up comedys probal megnevettetni valami hulye viccel peldaul (Are you big??? [big there]) xddd a japan lanyok meg... volt tapasztalat rendesen, itt nem akarom leirni mik tortentek... :D szoval erdekes volt itt olvasni a valaszokat akik egybol leszolnak, szerintem a 80%-a olvasott egy cikket hogy a japanok rasszistak aztan leirjak... 3 honapot voltam japanban mert rohadt draga minden :D (bocs hogy nincs ekezet, egy tajvanban vasarolt macbookrol irok itt koreaban japanrol lol xd)
2018. máj. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos elkel hogy keseritselek de azzal a diplomaval semmit nem ersz japanban.

Beszelhetsz hat nyelven is akkor sem fogsz kelleni nekik.

Nagyon rasszistak azzal aki kint el vagy dolgozik.semmibe fognak venni bunkoak lesznek.


Es olyan diplomaval ernel valamit ami kiemelkedo

Pl mernok orvos programozo pont a legnehezebbek es 2-5 ev munka tapasztalattal

2018. máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!