Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Utazott már valaki a Rolitúráv...

Utazott már valaki a Rolitúrával Isztambulba?

Figyelt kérdés
Ha igen, tudnátok mondani néhány infót? Mennyire lehet körbe járni a Topkapi palotát. Milyen a szállás, milyenek az árak?stb. Előre is köszönöm!

2018. máj. 16. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Én igen, 2015-ben. Nagyon jó út, de nyilván ilyen rövid idő csak arra elég, hogy beleszagolj és utána vissza akarj menni (azóta 2x voltam magánúton).


Mi a Hotel Sarajevóban voltunk, az nagyon szép. Kis hátrány, hogy olyan helyen van, ahol csak szállodák vannak, tehát nem az igazi élet középpontjában. Viszont nagyon közel van a történelmi belvárosa a városnak, pár villamosmegálló. Két busszal mentünk, a másik busz másik szállodában volt a közelben, de gondolom, ugyanilyen színvonalú.


A Topkapiban annyi idő volt, hogy első látogatásra szerintem elég, mert ennél többel már telítődnél,de az ember úgyis vissza akar majd menni. :) Az árak kb. magyarországiak, azóta lejjebb is ment a líra árfolyama. Lesz majd szabadidőd is mászkálásra, jól fog jönni, hogy a tömegközlekedés tök olcsó. Kaják kb. magyar árban vannak és igen finomak.


Kisebb hátrány, hogy egy kétbuszos csoport szerintem már óriási, igyekezz az idegenvezető közelében lenni, amikor mond valamit. Első nap a városnézésre igyekezz valami kaját magaddal vinni, mert a reggeli után jó sokáig nem volt lehetőség enni. De egyébként igen jó volt. Határozottan szép élmény.

2018. máj. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi információkat. Még annyi kérdésem lenne hogy az szállás több ágyas vagy két személyes? Mi a párommal utaznánk, és még egy kérdés a Topkapi palotát belülről is sikerült megnézni? Látogatható volt a hárem vagy a szultáni fürdő stb. Köszönöm mégegyszer :)
2018. máj. 18. 08:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, most látom csak az újabb kérdést :) Mi kétágyasban voltunk, a Topkapiba be fogtok menni, a hárem külön belépős, arra nem emlékszem, h benne volt-e, mert többször jártam ott azóta és nem emlékszem, mikor láttam. Idegenvezetővel beszéld majd meg, h oda is kérsz jegyet. De túl sok idő nem lesz ott a városnézéskor, érdemes a szabadidőben is visszamenni. Dolmabahce palotában viszont konkrétan tudom, h bementünk a szultán lakrészébe us.
2018. máj. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ha esetleg eszedbe jutna valami tudni való akkor azt szívesen veszem, de már ezeknek is nagyon örülök! :)Még egyszer Köszönöm szépen! :) :)
2018. máj. 25. 11:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen :) Jó utat :) Imádom azt a várost.
2018. máj. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!