Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Franciaországban kell fizetni...

Franciaországban kell fizetni az egészségügyi ellátásért ha rendelkezem utasbiztosítással és Eu taj kártyával ?

Figyelt kérdés
Sajnos egy két embertől azt hallottam hogy fizetős ,van aki azt mondja hogy nem fizetős,vagy pedig ingyenes de van ahol pénzt kérnek mert nem kórház hanem klinika,szóval annyira nem vagyok képben hogy akkor ez most hogy is működik is .

2021. febr. 25. 19:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Magánkórházban fizetős, államiban jó az eu kártya. A biztosítóddal tisztázd előre h az utasbiztosításra mit térítenek! Nehogy kellemetlen meglepi legyen....
2021. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
OTP felfedező utasbiztosításom van 1 évre ,abban az áll hogy állja a sürgősségi betegellátásom,magyarán ha élet veszélyben vagyok csak akkor állják ?Ha bemegyek pl orvoshoz mert fáj a hasam vagy valami,magyarán nem vagyok élet veszélyben ,akkor fizetni kell?.Vagy kivizsgálásokra akarok menni,mert esetleg valamilyen betegség fent allhat
2021. febr. 25. 21:09
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Krónikus betegséget ne akarj kezeltetni utasbiztosításra..
2021. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy mostanwban úgyse fogsz utazni...😂
2021. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem fogok ,mert már kint vagyok,van bejelentett munkám
2021. febr. 25. 21:16
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Aha... milyen bejelentett meló az amihez magyar utasbiztosítást kellett kötni??
2021. febr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Na de ha van bejelentett munkád, akkor mi a kérdés? Jó én sosem dolgoztam Franciaországban csak Ausztriában, de ott ha beteg voltam az úgy működött mint itthon. Elmentem az orvoshoz, csekkolták hogy fizeti a munkáltató a kinti TB-met és ennyi.
2021. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
#7: én is kíváncsi vsgyok, miféle bejelentett munks az amihez nem jár ottani betegbiztosítás!
2021. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha van bejelentett munkád, akkor a magyart lemondod és megkapod a franciát. Azzal meg minden nyavajával mehetsz orvoshoz.
2021. febr. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

9


Nem kell még lemondani sem a magyart. 10 évet húztam le Ausztriában és nincs jelentősége annak, hogy lemondod-e vagy sem. Az adott ország nem látja, hogy neked van-e magyar TB-d vagy sem, nem is érdekli őket. A munkáltató felvesz, bejelent, és biztosított vagy abban az országban. Aztán a kinti TB-től kell kérni egy igazolást, hogy ettől eddig te ott kint biztosított voltál. Aztán itthon beslattyog az ember a NAV-hoz és leigazolja azt az időszakot amit kint töltött. Ez pedig azért szükséges, mert 2 országban nem lehetsz biztosított. De kb. ennyi az egész.

2021. febr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!