Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Utazás előtt állok és nem...

Utazás előtt állok és nem tudom érdemes-e utasbiztosítást kötni. Van értelme vagy igazából mindegy? Milyen szempontokat vegyek figyelembe ha kötök?

Figyelt kérdés

máj. 15. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez attól is függ, hogy hova mész és mit fogsz csinálni. Mert szerintem nem mindegy, hogy egy bécsi városnézésre mész ahol azért relatíve kevés veszély fenyeget vagy túrázni a hegyekbe és ha ott csak kibicsaklik a bokád akkor már légimentés szükséges.
máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Kiteszem a lábam magyarországról mindig kötök biztosítást. A családtagjaim és közeli ismerőseim is. Bárhol bármikor történhet váratlan esemény. Baleset, lopás.
máj. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
aNekek van a kartyamhoz, most kellett volna de elhajtottak es nemn fizetnek. Szerintem tok felesleges.
máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
86%
Szerintem mindenképp érdemes, sosem tudhatod előre, mi fog történni, jobb, ha van.
máj. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
attol fugg hova mesz. EU-n belul nem szoktam biztositast kotni.
máj. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%

Európai Egészségbiztosítási Kártyát mindenképpen érdemes beszerezni. Díja nincs, 120 hónapig érvényes. Az orvosilag szükséges alapellátásokra jogosít. Tehát arra, amit az ország saját polgára is megkap ingyen.

Hogy egy napra Bécs, nem kell? Miért? A baj csak a hosszabb tartózkodásra gyűjti a erejét? Ha sürgős ellátást igénylő betegség, sérülés következik be, több milliós számla is kijöhet. Vagy ellopják a holmidat, elromlik a járműved. Nem egy mellbevágó összeg a legdrágább sem. Azon kell túllépni, hogy ha soha nem történik semmi, akkor pénzkidobás. Igen. Kifizetsz 40 év alatt 600 ezer forintot lakásbiztosításra, feleslegesen. Aztán leviszi a vihar a tetőt, és 5 millió a javítás. Ha nincs baj, elbuktad, de ha beüt a mennykő…

máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

#6

Senki nem mondta, hogy ne koss biztositast


En az EU-n belul nem kotok, mert szamomra felesleges.


Pelda: egy rokon stroke-ot kapott Becsben, amikor a gyerekeit latogatta meg.


Egy fillert sem kellett fizetnie, sot, kontrollra is becsbe jart ki, mert ez is jart neki az EU-s biztositasi kartyara


nem eri meg, hiszen az egeszsegugyi ellatas az egyetlen ami biztositas nelkul sokmillios tetel lehet, de arra ott az EUs kartya (ahol esetleg kell is valamit fizetni, az meg nem akkora osszeg, hogy megerje a biztositast) pl. dublinban 100 euro volt a surgossegi ellatas dija amikor kerekparral elestem es eltort a karom (ezt az ireknek is ki kell fizetni)

máj. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%

7

Biztit nem az ellátásért kötünk hanem azért hogy ha felrakják a fekvőgipszet akkor ne kelljen fél misit kipengetned a business classért hogy haza tudj jönni meg ha meghalsz a hullád haza hozatalát a biztosító fizesse ne a családnak kelljen erre milliókat költeni. Az a napi 500 forint amibe kerül egy utasbizti igazàn nem nagy ár. És sok egyéb szolgáltatásuk is van.

máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%

- lopás

- betegség

- baleset

- mentés

- járat késés, kimaradás

- hazaszállítás

- jogi védelem, felelősség


Ezek EU-n belül is tetemes költségek lehetnek. Nem értek egyet azzal, aki azt mondja EU-n belül felesleges biztosítást kötni.

máj. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mindenképpen fogok kötni. Viszont számomra a biztosítók nyelvezete, megfogalmazása sokszor annyira érthetetlen. Ti hogyan szoktatok eligazodni rajtuk?
máj. 16. 09:16
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!