Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Ha belföldre megyek nyaralni,...

Ha belföldre megyek nyaralni, akkor is érdemes utasbiztosítást kötni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet hogy nem vagyok annyira, de az emberek belföldi utazásra szoktak kötni utasbiztosítást? Nekem nincsen semmilyen baleset vagy egyéb biztosításom, de ha pl. lerobban az autó vagy bármi, akkor a biztosító segít? Fizet?


Köszi


2011. aug. 17. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Utas biztosítás az balesetre van. Kórházi ápolás ilyesmi.

De nem drága van vagy 1000forint.

2011. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
balesetbiztosítás alapvetően arra jo h ha külföldön korházba kerülsz akkor mivel nem ott fizeted a tb-t kifizettetik veled az ellátást ami egy lábtörés esetén is(gipsz kötözés röntgen doki) többszázezres költség. namost eu miatt elvileg minden eu állampolgárnak ugyanaz az ellátás jár bármely országban mint a helyieknek. de pl angliában a helyieknek ilyen40 font körüli vizitdíjjal kezdődik az ellátás ami azért elég borsos erre jo a balesetbiztosítás h álják minden költséged(nekünk 7 napra az alap 10millios költséget állnak az ilyen 15 ezres nagyságrend volt 4 főre) belföldön is biztos létezik ilyen általános balesetbiztosítás annak viszont az a lényege h ha mondjuk eltöröd a kezed akkor fizetnek x összeget. amit esetleg érdemes kötni az csomagbiztosítás (ellopásra pl) bár belföldön szerintem ennek sincs sok értelme. a lerobbano kocsira meg az autoklubb tagság a megoldás de oda érdemes folyamatosan bennlenni hisz nemcsak nyaraláskor mulhat ki a kocsi és akkor jöhet az automentő meg minden kcisit olcsobban mintha te magad keresnéd
2011. aug. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem belföldre teljesen fölösleges kötni, mint már elmondták az utasbiztosításnak külföldön van nagy szerepe, mert kellemetlen ha komoly problémád lesz és ezért jól eladósodsz!! Itthon ha baleset ér nyaralás alatt, azt állja az állam (ha van tb-d), így nem érdemes kötni. Ha valaki külföldre megy az sem elsősorban az autó lerobbanásának veszélye miatt köti a biztosítást, illetve arra sem állnak mindent természetesen.
2011. aug. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az egyetlen ellenérvet az ára jelentheti, de itthon a biztosítónak jóval alacsonyabb díjakkal kell számolnia, mintha nyugatabbra szorulnál ellátásra, ezért szerintem olcsóbban is adják. plusz ha nem személyenként, hanem teljes körű biztosítást veszel, család, autó, csomag, akkor még kedvezőbb árakat érhetsz el.


mivel egy nyaraláskor az oda és visszaút stresszesebb, többet utazol, kifáradsz, ismeretlen környék, így nagyobb az esélyed, hogy balesetet okozz.

a tolvajok is aktiválják magukat a strandszezon alatt.

2011. szept. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Merwoman válasza:
100%
nekem nem érné meg, hogy pl 450 ft-ért kockáztassak ,ha velem vagy a cuccommal valami történne, igen köss ! ( nem vagyok a biztosító embere )
2011. szept. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!