Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » A német egészségbiztosítással...

A német egészségbiztosítással jogosult vagyok ellátásra Magyarországon?

Figyelt kérdés
Németországban élek és az lenne a kérdésem , hogy az itteni egészségbiztosításommal jogosult vagyok Magyarországon egészségügyi ellátásra? Ha nem akkor mi a teendő ilyenkor? Utasbiztosítás? Vagy kilehet váltani az Eu kártyát? Várandós vagyok és szeretnék mindenre felkészűlni:)

#utazás #terhesség #egészségügyi ellátás #Német egészségbiztositó
2014. márc. 25. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, de csak surgossegi ellatasra, ha az EU-s egeszsegbiztositasi kartyat kivaltod a nemet tebenel.
2014. márc. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A német biztosítási kártya alapból EU-s.
2014. márc. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, jogosult vagy. Ha még sem akarnak ellátni, akkor be kell jelenteni a kórházat az OEP felé. Ezt egy OEP osztályvezető mondta, akitől ugyan ezt kérdeztem meg.
2014. márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

A német biztosítónál érdeklődj a mikéntről!

Vannak olyan ellátások, melyeket térítésmentesen igénybe vehetsz (pl. sürgősségi ellátás), van amit utólagosan finanszíroz a kinti biztosítód (Mo-on számlát kérsz, kifizeted, és No-ban a biztosító megtéríti neked). Hogy melyek azok az ellátások amelyek előbbi ill. utóbbi csoportba tartoznak, azt a biztosítóddal jobb előre letisztázni ;)

Főszabályként az előre tervezhető beavatkozások és vizsgálatok térítéskötelesek, de ettől eltérően is meg lehet állapodni a biztosítóval :)

2014. márc. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Eu-biztosítást nem az életvitelszerűen külföldön tartózkodásra találták ki, hanem inkább az utazásokra és a rövidebb ideig tartó tartózkodásra. (Nem tudom, hogy végül az bekerült-e a határozatba, de az elején maximum 3 hónapos intervallumra tervezték)

Szülni például tervezetten nem hiszem, hogy szülhetsz.

2014. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!