Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Szerintetek milyen hely Rio...

Szerintetek milyen hely Rio de Janeiro?

Figyelt kérdés

2022. okt. 19. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Sok a csóró, sok a feka, és még több a bűnöző.
2022. okt. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Képeslapokon jól mutat,de teli van bűnözővel.
2022. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Ha egyszer meglátod a cukorsüveghegyet meg a félig pucér Topaka banyákat, az elrabolja majd a szívedet.

A helyiek meg az ingóságaidat...

2022. okt. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Veszélyes.
2022. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

15 évvel ezelőtt voltunk ott, 2 hét alatt 2-szer akartak kirabolni.

Undorító koszos város. Annyi hajléktalant még nem láttam sehol mint ott.

Egész családok kicsi gyerekekkel élnek az utcán.

És drogost. Volt aki tűvel a karján feküdt a betonon.

A kötelező látnivalók valóban szépek.

A karnevál idején voltunk ott, mindenhol buli volt, de egyszer éppen egy ilyen utcai táncmulatságon akartak kirabolni. 2.-szor meg a buszon.

Az a karnevál meg amit a tv-ben látunk mindig, nagyon jó buli volt egy ideig, de a sokadik óra után már rohadt unalmas.

Mi nagyjából a 4.-5. óra után meguntuk és ott hagytuk.

Amúgy oda a belépő rohadt drága volt, de a pontos összegre már nem emlékszem, mert mint írtam , 15 éve jártam ott.

Voltunk hajókiránduláson egy szigeten és busszal egy nemzeti parkba, azok tetszettek.

De ha fizetnének érte, akkor sem mennék többet Rioba.

2022. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Ez csupán egyetlen forgalmas sarok, és fényes nappal van.

[link]

2022. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Kicsit veszélyes de színes tele van élettel.
2022. okt. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
82%
Szép. De veszélyes.
2022. okt. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

#6 megnéztem ezt a videót és valóban sokkoló!


Én precovid jártam Rióban, és azt tapasztaltam, hogy a 2010-es 12-es útikönyvekhez képest sokat fejlődött. Nem voltak ilyen kirívó esetek, a veszélyes környékeket meg elkerültem. Én úgy védekeztem, hogy mindig csak annyi pénz volt nálam, amit ha vinni akarnak hagy vigyenek, az írataimnak csak a másolata volt nálam, a bankkártyámat meg a nadrágomnak egy belső varrott zsebében tároltam (magam varrtam fel). A reptéren vettem kb. 1800 forintért feltöltős telefont kártyával, az volt A telefon, a rendes sim kártyámat meg a memória kártyámat a szálláson hagytam, a fotókat minden este átmásoltam, így maximum az aznapi fotóim veszhettek el (egy samsung okosról beszélünk, nem egy iphone max pro anyámkinnyáról).


De különösebb atrocitás sem ért. A törölközőm mindig a helyén maradt, este is viszonylag biztonsággal bóklásztam, bár folyamatos volt a rendőri jelenlét, folyamatos járőrözés, kiszóltak az ablakon, hogy minden rendben van-e.


Nos, ez volt a covid előtti év, azóta járvány, válság, minden volt/van, szóval kíváncsi lennék az újak tapasztalatára is!

2022. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
86%
Előző voltam, azért azt kihagytam, hogy minden kétes biztonsági kérdés ellenére is egy csodálatos város! Tele van élettel, színnel, az utcákon nem csak rablók vannak, hanem mindenféle fura szerzet, de tök jófejek, közvetlenek. Ha engem kérdezel, a Cukorsüveg hegyről szebb a kilátás, mint a Corcovadoról, de a Krisztus szobor alatt állni hajnalban akkor is hatalmas érzés. Csak a látvány és a tudat, hogy hol vagy. Azért külön megéri.
2022. okt. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!